Autor Wątek: Nowe Garminy i problemy z mapami z Unicode  (Przeczytany 5509 razy)

Offline Mężczyzna wiecho

• Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 01.01.2016
Niestety nie działa ta mapa na moim e1030, zainstalowała się na PC , i działa tylko  na basecampie.
Mapę lub jej część wgrywasz przez mapsursa. Dobrze wygląda w e1000, ale jest jedno ale, jest bez liter, jakichkolwiek. Symbole są. Porównywałem ją z mapą garmina jaką dostałem z azymutu i  (Topo PL)niczym się nie różni na terenach PL. Nawet na swojej mam więcej szlaków.
Rower... to dla mnie już obowiązek... stał się pasją...i chyba filozofią życia...

Offline Mężczyzna lesiak82

• Miasto: Grodzisk maz
  • Na forum od: 08.12.2017
    • FB
Niestety nie działa ta mapa na moim e1030, zainstalowała się na PC , i działa tylko  na basecampie.
Mapę lub jej część wgrywasz przez mapsursa. Dobrze wygląda w e1000, ale jest jedno ale, jest bez liter, jakichkolwiek. Symbole są. Porównywałem ją z mapą garmina jaką dostałem z azymutu i  (Topo PL)niczym się nie różni na terenach PL. Nawet na swojej mam więcej szlaków.

dzięki za podpowiedź , to jednak nie będę jej wgrywał .
SZOSA to euforia , ale MTB to wolność !

Offline Mężczyzna marek.dembowski

• Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić (tak krok po kroku) jak wgrać do nowo zakupionej nawigacji GPSMAP 64 którąś z map z tej strony: http://garmin.opentopomap.org
Najlepiej by było, żeby mapy zgrać na kartę SD i żeby nie było problemu z korzystaniem z nich na urządzeniu.
Próbowałem zrobić to samemu ale GPS nie widzi tych map :(
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Online Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
A chcesz instalować w basecampie czy tylko do garmina?
... i stałem się social-rowerzystą...

Raczej tylko do garmina. A co dałoby instalowanie do basecampa?
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Raczej tylko do garmina. A co dałoby instalowanie do basecampa?
Możliwość planowania tras, wgrywania tylko fragmentu mapy itd.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Waldic

• Miasto: Elbląg
  • Na forum od: 23.01.2010
Najlepiej by było, żeby mapy zgrać na kartę SD i żeby nie było problemu z korzystaniem z nich na urządzeniu.
Musisz ściągnąć z tej strony plik oznaczony "garmin". Rozpakować zipa i tam będziesz miał instrukcję instalacji w pliku readme. Google translator dobrze sobie radzi z tym niemieckim tekstem.

Online Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
No to proszę (tylko Garmin):

1) Wchodzisz na http:// http://garmin.opentopomap.org  i wybierasz sobie mapę. Klikasz w wybraną mapę i wersję instalacyjną. Np. Alpy...
Mapa pobierze ci się w formie archiwum ZIP "alps_garmin.zip"

2) Wypakowujesz sobie mapę z archiwum i umieszczasz ją (plik: alps.img i może apls_contours.img) na karcie w folderze Garmin.

3) Umieszczasz kartę a garminie. Mapy domyślnie się powinny włączyć. Ale sprawdź w menu/konfiguracja mapy/wybierz mapę

Ja używam czytnika kart bo po kablu do garmina to ruski rok idzie.
- karta musi być rozpoznana przez garmina. To można sprawdzić podłączając garmina do komputera za pomocą kabla.  Powinieneś zobaczyć 2 osobne dyski USB

... i stałem się social-rowerzystą...

@kawerna, dziek za dokładną i szczegółową instrukcję :)
Zrobiłem (chyba?) dokładnie tak jak napisałeś i niestety mój garmin nie widzi mapy pobranej i zapisanej na karcie SD  :icon_confused: Muszę popytać w sklepie gdzie zakupiłem mojego GPSMAP 64 ( https://www.strefakierowcy.pl/45379,garmin-gpsmap-64.html )

Offline Wilk

• Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
@kawerna, dziek za dokładną i szczegółową instrukcję :)
Zrobiłem (chyba?) dokładnie tak jak napisałeś i niestety mój garmin nie widzi mapy pobranej i zapisanej na karcie SD  :icon_confused: Muszę popytać w sklepie gdzie zakupiłem mojego GPSMAP 64 ( https://www.strefakierowcy.pl/45379,garmin-gpsmap-64.html )

Najpewniej to właśnie mapa z Unicode, przy takiej mapie albo pojawia sie prosba o odblokowanie, albo nie pojawia sie na liscie dostepnych map. Trzeba szukac maly z innym kodowaniem

Offline Mężczyzna lesiak82

• Miasto: Grodzisk maz
  • Na forum od: 08.12.2017
    • FB
To ja może z innej beczki , która mapa do base campa będzie miała obszar gmin ? ( korzystałem z lupki nie znalazłem ) ,
SZOSA to euforia , ale MTB to wolność !

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Nie widzę w Garminie mapy ump, jedynie co widzę to stara mapa ump z 2017 leżąca na karcie (dobrze, że jej nie skasowałem). Szkoda, bo na starej wersji nie mam kilku szos pod Przemyślem (w sensie jest las zamiast nich). No ale teraz już nie mam czasu na własnoręczne robienie mapy, nie wiedziałem, że ump również pójdzie za owczym pędem nieżyciowego kodowania mapy i stanie się ona niewidoczna dla urządzeń firmy Garmin.
Jest to wkurzające, jak coś normalnego nagle staje się inne, to tak jakbym za każdym razem miał sprawdzać, czy kapcie nie schowały się w lodówce, a rower nie zamienił się kaktusa.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna wiecho

• Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 01.01.2016
Na Edge 1000 nie ma problemu z wgraniem UMP jej najnowszej wersji i jej widoczności w urządzeniu.
Rower... to dla mnie już obowiązek... stał się pasją...i chyba filozofią życia...

Offline Mężczyzna globalbus

• Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Jakby co, to w internecie bez problemu znajdziecie patcher do firmware, który usuwa blokadę map unicode. Obsługa podobna do tego, co odblokowuje JNXy. Wgrane, działa.

My home is where my bike is.

Offline Wilk

• Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Jakby co, to w internecie bez problemu znajdziecie patcher do firmware, który usuwa blokadę map unicode. Obsługa podobna do tego, co odblokowuje JNXy. Wgrane, działa.

To jest fajna informacja, dzięki!

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum