Autor Wątek: Hawran - rowerowy rajd na orientację w Beskidzie Niskim  (Przeczytany 34144 razy)

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Witajcie,
juz za mniej niż 4 miesiące (12.05.2018) na świat przyjdzie pierwsze nieślubne dziecko potwornie patchworkowej rodziny: mdudek, ja, kolega niezrzeszony i Towarzystwo z Beskidu Niskiego.


Hawran, bo tak dostanie na imię, będzie miał rodziców różnych wyznań i przekonań, ale cel będzie jeden:

Zrobić dobra imprezę oddająca klimat BN który, tu na forum jest tez przecież bardzo lubiany.
Lokalsi z Towarzystwa będa odpowiadac za bazę, kontakty w regionie, jedzenie itd
My za część sportowo oragnizacyjną: byście nie tonęli w błocie po pachy i nie zaliczali punktów typu krzak.

Chcielibyśmy by impreza weszła na stałe jako beskidzki klasyk do kalendarza MTBO a zarazem na trasie krótkiej chętnie zobaczymy uczestników którzy niekoniecznie chca sie ścigać i kiedykolwiek brali udział w rajdach na orientację.
BN stwarza ku temu swietne warunki nie ma problemu by punkty były klimatyczne, historyczne a trasa przebiegała widokowymi i klasycznymi dla BN dolinami.

Termin tez nie jest przypadkowy- późno pojawiajaca sie w BN wiosna będzie akurat w połowie maja, zarazem ślady po dawnych wioskach nie będa całkowicie zakrzaczone.

Zdajemy sobie sprawę że droga od zawodnika do organiztora wcale nie jest oczywista i prosta, ale spróbujemy :)

Bazą jest Nowica, teren rajdu nie jest jeszcze ustalony tip top ale na pewno część forumowych przejazdów na Zloty w Radocynie i Hucie Polańskiej będzie na naszej trasie.

no nie wiem co jeszcze napisać, moze to że z grupy krakowskiej mam juz 4 zadeklarowane osoby ;)?

Offline Kobieta magdad

  • Wiadomości: 1493
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
Wszelkie szczegóły będziemy publikować w wydarzeniu na fb

Offline Mężczyzna Turysta

  • Wiadomości: 5719
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
Wow, świetna sprawa. I wielka ochota, by sprawdzić Was w roli organizatorów. ;)
Będzie trudno, bo to tydzień przed zlotem i może się okazać, że trzeba będzie wybierać.

Offline Mężczyzna paulo

  • Wiadomości: 1
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 01.12.2017
Da radę na gravelu ten rajd da radę objechać? Bo coraz więcej o tamtych terenach czytam i coraz bardziej mnie korci tam pokręcić.



« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2018, 20:23 yoshko »

Offline Mężczyzna Vir

  • Wiadomości: 143
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 18.01.2017
Maciek, szkoda, że wybraliście taki termin, bo większość orientalistów wybierze się w mazowieckie na "chodzenie po bagnach", których na Dymnie nie brakuje.
Chociaż jak patrzę na kalendarz to imprez do wyboru jest sporo i terminy mogą się nakładać.

Co do ostatniego zdania - czyżby Czarni? :D

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Turysta- pod katem zlotu myślałem ze to niezły termin- nikt nie bedzie musiał z niego rezygnować a moze w nd zacząć dojazd z Beskidów :)

paulo- wielu zwodników jeździ na przełajach w MTBO. NIski jest dosyć mało przebiezny na typowych leśnych ścieżkach a wiele dróg leśnych jest szerokimi szutrami.
Dlatego nie bedziemy na siłe wciskac punktów w miejsca gdzie jest tylko błoto albo nieprzejeznde krzaki. Ostatecznie to ty wybierasz trase, a w przy dosc bogatej bazie szutrów i asfaltów będzie mozna najwyżej nadkładajac troche km by minimalizowac ciezki teren.
Konkretów nei mam bo jeszcze cała trasa nie jest ułożona.
Chcemy by nie było dużo asfaltów ale by rower tez nei był balastem a pomocą :)

Vir - tak, świadomie trafilismy w DYMNO, w tym roku na pewno nie będziemy z nim konkurować. Licze na to że Ci którzy wola górskie imprezy przyjadą na południe.
A po prawdzie to wyboru wielkiego nie mielismy, obok był Liczyrzepa,Harce,Orientakcja i weekedn majowy, kótrego chcielismy uniknąć. W czerwcu jest trochę luźniej, ale  krzaków wtedy już sporo a i innych imprez w okolicy przybywa...

Odnośnie gr krakowskiej miałem na myśli ta forumową, która zmusiłem do deklaracji na ostatnim piwie ;)


Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
uruchomiliśmy zapisy,mamy już kilkanaście osób- limit będzie ok 50 dorosłych
http://rajdhawran.pl/rejestracja/


Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
hej miejsca rozeszły się w 2,5 dnia, co bardzo mnie cieszy z forum, i forumowych rodzin, wpadło prawie 10 osób :) i to takie zupełnie niespodziewane.
bardzo nam miło :)

Mam nadzieję że uda się wygospodarować jeszcze trochę miejsc, dam wtedy tutaj znać.

Offline Mężczyzna Fagetus

  • Wiadomości: 263
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 18.03.2016
A tak z ciekawości, jakie jest źródło nazwy? W polskim to byłby raczej Hawrań a nie przypominam sobie jakoś z czasów beskidzkich innej wymowy, poza słowacką wersją oczywiście.

Offline Mężczyzna Mortifer

  • Wiadomości: 220
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.08.2016
Hawran to taki duży Hawranek.  :lol:

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008

Offline Mężczyzna Ricardo

  • Wiadomości: 816
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
Hej, szukam chętnego na wspólny przejazd samochodem do Nowicy. Mogę dołączyć do kogoś lub jechać własnym autem i zabrać 1-2 osoby z rowerami. Trasa Warszawa > Nowica ,wyjazd w piątek, powrót w niedzielę.

Offline vooy.maciej

  • Wiadomości: 2611
  • Miasto: Pogórze Wielickie
  • Na forum od: 04.07.2008
Moja żona będzie jechać z dziećmi  w pt ok 17-18 z Krakowa, mógłbyś się przesiąść, choć to pewnie niewielka oszczędność.

Materiały na rajd mamy, trasy są, będzie godnie, nie bardzo asfaltowo(co ni było takie oczywiste)

Z forum będzie trochę osób na tyle na ile umiem rozpoznać.
Pogoda ma być ok, gorzej my w pt możemy rozkładać punkty podczas burzy :D

Offline Mężczyzna Ricardo

  • Wiadomości: 816
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
Pogoda pomogła, mój pierwszy rajd na orientację uważam za udany. Ostatni nie byłem, mimo że do mety musiałem jechać ponad 10 km na kapciu. Kuchnia vege też bardzo smaczna była. Dzięki za udany weekend.

Offline Mężczyzna xsadusx

  • Wiadomości: 378
  • Miasto: Czaple
  • Na forum od: 23.12.2016
Czekamy na relacje.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum