Autor Wątek: Trans Am Bike Race 2018  (Przeczytany 47425 razy)

Offline Kobieta hindiana

• Miasto: Dublin
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 22 Cze 2018, 10:19 »
Szlachetny gest właściciela sklepu okazał się totalnym niewypałem bo zwyczajnie zabrakło mu wyobraźni. Nie wiem czy działalo to w tamtym roku bez szwanku, czy też to jakaś nowa oferta z ich strony, niemniej jednak oferowanie pomocy przez tydzień gdy wyścig leci przez miesiąc to słaby pomysł. Zgadzam sie z Wilkiem, że to po prostu sklep, gość zatrudnia ludzi i musi brac pod uwagę takie sprawy jak obciążenie własnego personelu. Niemniej jednak jeśli faktycznie chce pomóc ponadnormatywnie to musi wymyślić nowy biznesplan... Kwestii chamstwa nie skomentuję, nie widziałam, jednak jeśli obraził Marzenę to porażka.
Ja tak jeszcze w kwestii tego, że ktoś napisał na jakiejś grupie komentarz, który tak odbił się na Marzenie. Czytam czasem te teksty pod jej zdjeciami i postami. Ona sama nigdy nie wyraziła żadnej pretensji, że np, ktoś jej nie przyjął do swojego domku, ale obrońcy zawodniczki już stoją na straży gotowi rzucić jakims bluzgiem. Mnie się to nie podoba, psuje wizerunek Marzeny bo niby każdy wie, że to nie ona a jednak w tej grupie właściciel sklepu w Newton zdecydowanie uznał, że napisano to w jej imieniiu. Wspaniałe sa komentarze dodajace jej sił, motywujące, wspierające, ale te złośliwe - i to personalnie złośliwe - sa naprawdę niepotrzebne.
Dziewczyna leci jak strzała, jest niesamowita. Codziennie sprawdzam co tam u niej słychać. Wielki rowerowy duch w tak drobnej osobie, odwaga samotnej podróżniczki, żelazny charakter. Dla mnie sportowiec roku :)
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 22 Cze 2018, 10:29 »
Szkoda.
Włożyli dużo wysiłku w pomoc innym i przy okazji świetną reklamę, a teraz stracili sporo z tego kapitału tylko dlatego, że dali się ponieść emocjom i działali spontanicznie. Biznesowy strzał w stopę.

Myślę, że znaczenie miało też zmniejszenie przejrzystości zasad wsparcia dla zawodników TABR. Wiele osób nie doczytało, że tym razem są ograniczenia i miało nieuzasadniony żal, ale sklep powinien przewidzieć taką sytuację (łatwo być ekspertem od PR  ;D).
Trzeba było ograniczyć się np. do godzin otwarcia sklepu lub nieznacznie je rozszerzyć i trąbić o tym głośno, jeśli nie mogli sobie pozwolić na ciągłe czuwanie (bo przecież nie siedzieli w sklepie 24h, tylko przyjeżdżali jak zawodnik dojeżdżał na miejsce) przez cały wyścig.

Offline Mężczyzna vuki

• loverowy man i jak?
  • Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
« 22 Cze 2018, 10:37 »
wpis Marzeny 15h temu:

Eureka! To takie miasto :-) 120 km od rana do teraz. Tu zjem obiad. Wieje mocno. Z tyłu, ale jest to tak silny wiatr, że wystarczy, że droga lekko skreci i zarzuca. Trzeba uważać. Zwłaszcza, że jeżdżą tu big trucki. Dziś zaliczyłam glebę. Na remontowanej drodze, 10 km luznego zwirku. Nie dało się jechać szybko, próba skończyła się upadkiem. Nocleg miałam na poczcie w Newton. Bardzo przyjemna poczta to była. Rano nawet puścili muzyczke.
MiRowerDajePower

Offline Mężczyzna vuki

• loverowy man i jak?
  • Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
« 22 Cze 2018, 10:41 »

Z Tran Am Bike: humor jej nie opuszcza i ta różowa kamizelka, miss foto wyścigu!
MiRowerDajePower

Offline Kobieta hindiana

• Miasto: Dublin
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
« 22 Cze 2018, 10:43 »
bo przecież nie siedzieli w sklepie 24h, tylko przyjeżdżali jak zawodnik dojeżdżał na miejsce)
Łatwo znaleźć komus rozwiązania siedzą przy klawiaturze, ale mogli jakiś kontakt zostawić, numer telefonu, pod który zawodnicy mogliby dzwonić o każdej porze. Takie 'on call' przez ten miesiąc... Teraz to i tak musztarda po obiedzie. Marzena przeżyła szarańczę to i ze sklepem da radę. Zresztą, już na pewno o tym zapomniała :D
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna RS

« 22 Cze 2018, 11:06 »
Wrzucam kilka wcześniejszych wpisów Marzeny.
...
Świetnie.
Napis "Christ pilot me", o którym Kot wspomina chyba mieliśmy okazję oglądać dzięki Twojej fotce  :) Pewnie każdy o nim pisze/mówi.

Offline Mężczyzna rattus norvegicus

• Po co mi fatbike? Dowolny rower i ja to fatbike ;)
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 19.02.2018
« 22 Cze 2018, 11:25 »
Czytam te Wasze wpisy na temat sklepu w Newton i po prostu nie wierzę. Facet wydawał mi się na początku kultowym luzakiem, ale czerwone światełko zapaliło mi się, gdy postanowił odwiedzić tego gościa potrąconego przez samochód, będącego w ciężkim stanie. Po co? I jeszcze to selfie... W sumie, jakoś mnie to nie zaskoczyło. Ech, ten Kansas jawi mi się jako naprawdę nudne i nieprzyjemnie miejsce. Oby Marzena nareszcie wyjechała z tego okropnego stanu. Widzę, że humor jej nie opuszcza i oby tak dalej.

Marzena, Godspeed!

Offline Mężczyzna Zbyszek

• Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
« 22 Cze 2018, 11:30 »
Na filmiku Marzena świetnie wygląda. Podziwiam hart ducha i ciągle trzymam kciuki.

Offline Mężczyzna rattus norvegicus

• Po co mi fatbike? Dowolny rower i ja to fatbike ;)
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 19.02.2018
« 22 Cze 2018, 11:43 »
Następny świetny wpis Marcela Grabera z TABR-owego fejsa:

Marcel Graber
18 godz.
Thank you for worring about the race results.

As I wrote earlier, Dave Lewis and I wanted to test, if a Velomobile can go through this race. There were a lot of people who said... Impossible. The heat in Kansas, the hills in Kentucky and Virginia are to hard for this kind of HPV. (It was hard, and I trained for this event over 10 000 miles only this year and a lot of climbs, some of them are in Strava)

I personally was extremly surprised about the result (I expected around 21 to 25 days and booked my return flight to the 2th of july)

Dave and I wanted to show the world, how cool this HPVs are. It is so relaxing, nothing hurts, you are save from rain etc. Perhaps one day, there are some other racers, which want to try this. Go for it.... This Jelly Beans looks funny but it makes so much fun to get 35 miles/h with less effort
Also I never had any issues with close cars and dogs

Please, and this is my really whish, let the race go on. Nathan Jones and his team do a awesome job. Let the race run, have fun to watch it, support the racers, be nice and positive.

I did not take me out of the race, but Peter Andersen is in my eyes as much a winner, as I am.

Offline Mężczyzna hansglopke

• Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
« 22 Cze 2018, 11:53 »
" It was hard, and I trained for this event over 10 000 miles only this year and a lot of climbs, some of them are in Strava."

Czyli wygrał bo był dobry a rower mu nie przeszkadzał.
Lepiej wygodnie siedzieć na rowerze i przerzucać biegi, niż przed telewizorem kanały.

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 22 Cze 2018, 12:03 »
Czytam te Wasze wpisy na temat sklepu w Newton i po prostu nie wierzę. Facet wydawał mi się na początku kultowym luzakiem, ale czerwone światełko zapaliło mi się, gdy postanowił odwiedzić tego gościa potrąconego przez samochód, będącego w ciężkim stanie. Po co? I jeszcze to selfie... W sumie, jakoś mnie to nie zaskoczyło. Ech, ten Kansas jawi mi się jako naprawdę nudne i nieprzyjemnie miejsce.

Rzeczywiście sumarycznie to gość wygląda na takiego uqwielbiającego brylować na filmikach i eksponować przede wszystkim własną osobę. Z jednej strony luzak, a z drugiej jednak prymityw, co widać po jego języku na tych filmikach, na Instagramie jego profil nazywa się "pedalfucker"...

I jak coś mu nie podpasowało - to jednak ten prymitywizm z niego wypłynął.
„Nic mi po srebrze, nic mi po złocie,
Nic po chudobie —
Niech z głodu zamrę, przy krzywym płocie,
Byle przy tobie!“

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 22 Cze 2018, 12:28 »
Trzeba było ograniczyć się np. do godzin otwarcia sklepu lub nieznacznie je rozszerzyć i trąbić o tym głośno, jeśli nie mogli sobie pozwolić na ciągłe czuwanie (bo przecież nie siedzieli w sklepie 24h, tylko przyjeżdżali jak zawodnik dojeżdżał na miejsce) przez cały wyścig.

Łatwo sobie produkować takie teorie. Cała ta pomoc - to tylko i wyłącznie ich dobra wola, to nie jest jakiś oficjalny punkt postojowy wyścigu, robią i tak naprawdę dużo, więc pisanie jakiegoś roszczeniowego posta przez tego znajomego Marzeny - to też było nieładne zagranie, no i tak jak napisała Hindiana - dorabianie jej gęby, bo dla większości ludzi to wyglądało tak jakby ona to pisała i ona miała pretensje.

Ogólna zasada samowystarczalności na takich wyścigach jest taka, że nie wolno korzystać z mediów społecznościowych dla ułatwiania sobie jazdy, to jest uznawane za niedozwoloną pomoc i jest to ujęte w regulaminie TABR:
Utilizing any form of social media for help (ie. conjure ‘trail magic’) is also forbidden.
https://transambikerace.com/rules/

To oczywiście w żaden sposób nie usprawiedliwia chamskiego ataku na Marzenę, ale też nie wolno od gościa wymagać, że ma obowiązek obsługiwać wszystkich zawodników, a jak nie obsługuje - to pisać posty z pretensjami. Cała pomoc i jej zakres - to tylko i wyłącznie jego dobra wola, jak i wielu takich punktów wspierających zawodników na trasie, bo ten nie jest bynajmniej jedynym.
„Nic mi po srebrze, nic mi po złocie,
Nic po chudobie —
Niech z głodu zamrę, przy krzywym płocie,
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna RS

« 22 Cze 2018, 12:56 »

Łatwo sobie produkować takie teorie. Cała ta pomoc - to tylko i wyłącznie ich dobra wola, to nie jest jakiś oficjalny punkt postojowy wyścigu, robią i tak naprawdę dużo, więc pisanie jakiegoś roszczeniowego posta przez tego znajomego Marzeny - to też było nieładne zagranie...

... nie wolno od gościa wymagać, że ma obowiązek obsługiwać wszystkich zawodników, a jak nie obsługuje - to pisać posty z pretensjami. Cała pomoc i jej zakres - to tylko i wyłącznie jego dobra wola, jak i wielu takich punktów wspierających zawodników na trasie, bo ten nie jest bynajmniej jedynym.

Jak zaczniesz czytać dokładniej i odnosić się do całości wypowiedzi, to będzie więcej sensu w tym co piszesz, bo teraz mamy komentarz zupełnie nietrafiony. Tak to jest, jak za komentowanie się biorą osoby nie rozumiejące tekstu, który czytają  :D

Spróbuj jeszcze raz  ;)

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
« 22 Cze 2018, 13:07 »
Wrzucam kilka wcześniejszych wpisów Marzeny.
/.../

Dzięki!

###

Można też nie jechać po ludziach - 3cich, nieobecnych.
/Taka dygresja, gdyby ktoś sądził, takiej możliwości nie ma lub jechać to mus./

Kiedy zoczyłem ten wpis na czerwonym tle na fejsie, który wspominacie [M. jest, sklep zamknięty, was nie ma, teraz je piccę, w końcu się do niej pofatygujcie, plis], padłem (z zażenowania).
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum