Autor Wątek: Trans Am Bike Race 2018  (Przeczytany 66865 razy)

Offline Mężczyzna Johnny_n

  • Wiadomości: 697
  • Miasto: Bestwina
  • Na forum od: 09.05.2018
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 00:41 »
Większość par które znam ma jednak wspólne pasje. Jeśli jedno z rodziców planuje sobie wyjazdy nie patrząc na drugie to raczej ta jednostka jest nie fair a nie osoba która się buntuje.
Tyle w tym pobocznym temacie ;)

Próbujesz oceniać mój związek (i nie tylko) zbyt prostą miarą, nie znając rzeczywistości. Jesteśmy ze sobą ponad 15 lat i w tym czasie trochu zmian zaszło. Razem jeździmy na rowerach, nartach, pływamy czy wędrujemy po górach. Moja luba często śmiga na rowerze, robiąc ze mną ponad 100 km w ciągu dnia. Posiada również Fatbike'a! Problem nie leży w samej pasji, ale nowej jej odsłonie: ultramaratony. To wymaga poświęcenia mnóstwa czasu i niestety pieniędzy też. Do tego dochodzi wątek zdrowotny - ona się martwi, żebym nie przeholował. Wie jaki bywam uparty, a pierwszej młodości nie jestem. ;) Ale nie jest tak, że ja sobie gdzieś wyjeżdżam samowolnie, bo taki mam dzisiaj kaprys! Zanim coś zrobię, jest to przedyskutowane we dwoje, na spokojnie i wielokrotnie.  8) Tak z grubsza i chyba wystarczy?



Przepraszam, że kontynuuję, ale tu chyba o mnie mowa...  ;)
"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi" - A.Einstein

Offline Mężczyzna jubudubul

  • Kołodziej
  • Wiadomości: 256
  • Miasto: Pyrlandia
  • Na forum od: 14.11.2011
    • Tandemowe podróżowanie
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 00:44 »
Nie wiemy co będzie w przyszłości, kim będziemy, kim będzie nasz współmałżonek. Możemy tylko opierać się na naszej wyobraźni i projekcji obecnej sytuacji na przyszłość.
PABLO
Tak samo niestety jest z uczuciami. Nie jesteśmy w stanie zadeklarować / przewidzieć co będziemy czuć za 5 czy 15 lat.
To że teraz latają nam motyle w brzuchu to wcale nie znaczy że będa latały tam do końca życia (oby latały!:)
Nie znaczy to też że od razu mamy skakać na inny kwiatek - niemniej bardzo bym się cieszył gdyby każdy dojrzewający człowiek się o tym dowiedział. Byłby zwyczajnie bardziej świadomy na co się pisze i jak to działa.

Ale nie martwcie się - wersję kościoła/kultury i ludzkiej natury poznałem przed rozpoczęciem związku z żoną :)
Z resztą Pablo nie do końca się zgadzam - ale problem związków zauważam.

Offline Mężczyzna rattus norvegicus

  • Po co mi fatbike? Dowolny rower i ja to fatbike ;)
  • Wiadomości: 62
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 19.02.2018
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 01:10 »
Tymczasem "BabyFace" Ryan Flynn z RPA tak się, biedaczek, otarł, że potrzebuje kuracji antybiotykowej. Świetna reklama dla siodła, które używa...



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155303045401227&set=a.386284181226.173233.686381226&type=3&theater

Offline Kobieta starszapani

  • Wiadomości: 1710
  • Miasto: wioska na końcu świata
  • Na forum od: 30.03.2015
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 08:05 »



"W nieznane wejdź, Odważnym bądź, Za tajemnicą idź...." JW

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8440
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 09:49 »
(Spojler:

/.../ To też powoduje, że trudniej kogoś poznać jeśli się nie poznało np. na studiach. /.../

Zapoznaj się z ofertą rynku wtórnego. Jest przebogata!
Jeśli studia przegapiłeś, boś zakuwał, mylnie sądząc, studia są po to, już wówczas myśląc o karierze, frekwentuj tematyczne iwenty kobiece, np. najmuj się do zbiorów sezonowych, w tym truskawek, borówki, skanduj na czarnych marszach, organizuj wieczorki panieńskie lub prowadź sklep z torebkami, bibelotami i czym tam jeszcze.

/.../ Tych okazji jest potem coraz mniej, a człowiekowi przestaje zależeć na szukaniu i zostaje singlem. /.../

Szukać to se możesz kluczy do mieszkania.
Kobiety chcą zostać usidlone, już nie móc, nie mieć wyjścia.

Sposób postępowania: Odpowiedni/wymarzony/dostępny obiekt /łanię, tygrysicę, klempę itp./ wytypuj, zanęć, osacz. Teren ogrodź, strzeż, db. zabezpiecz. Nęcenie, osaczanie często powtarzaj cyklicznie. Jeśli nie nawieje, lepiej lub gorzej z czasem udomowisz zyskując pewną przychylność.

W licznych chwilach trudnych mantruj: mogło być gorzej, mogło być gorzej, mogło być gorzej. )
« Ostatnia zmiana: 24 Cze 2018, 10:02 łatośłętka »
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna rattus norvegicus

  • Po co mi fatbike? Dowolny rower i ja to fatbike ;)
  • Wiadomości: 62
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 19.02.2018
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 10:40 »
(Spojler:

/.../ To też powoduje, że trudniej kogoś poznać jeśli się nie poznało np. na studiach. /.../

Zapoznaj się z ofertą rynku wtórnego. Jest przebogata!
Jeśli studia przegapiłeś, boś zakuwał, mylnie sądząc, studia są po to, już wówczas myśląc o karierze, frekwentuj tematyczne iwenty kobiece, np. najmuj się do zbiorów sezonowych, w tym truskawek, borówki, skanduj na czarnych marszach, organizuj wieczorki panieńskie lub prowadź sklep z torebkami, bibelotami i czym tam jeszcze.

/.../ Tych okazji jest potem coraz mniej, a człowiekowi przestaje zależeć na szukaniu i zostaje singlem. /.../

Szukać to se możesz kluczy do mieszkania.
Kobiety chcą zostać usidlone, już nie móc, nie mieć wyjścia.

Sposób postępowania: Odpowiedni/wymarzony/dostępny obiekt /łanię, tygrysicę, klempę itp./ wytypuj, zanęć, osacz. Teren ogrodź, strzeż, db. zabezpiecz. Nęcenie, osaczanie często powtarzaj cyklicznie. Jeśli nie nawieje, lepiej lub gorzej z czasem udomowisz zyskując pewną przychylność.

W licznych chwilach trudnych mantruj: mogło być gorzej, mogło być gorzej, mogło być gorzej. )

Leżę i kwiczę...  ;D ;D ;D :lol: :lol: :lol:

Ale dużo w tym (stety/niestety) prawdy...

Offline Kobieta starszapani

  • Wiadomości: 1710
  • Miasto: wioska na końcu świata
  • Na forum od: 30.03.2015
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 11:22 »
Osacz klempę. Boskie :D


"W nieznane wejdź, Odważnym bądź, Za tajemnicą idź...." JW

Offline Mężczyzna boguś

  • Wiadomości: 76
  • Miasto: Kalety
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 11:34 »
Dzięki Starsza za wrzucenie relacji z fejsa . Z tego co widać na zdjęciach to nasza Różowa Pantera wygląda jak by zrobiła tylko kółko wokół komina  ;)

Online Wilk

  • Wiadomości: 19316
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 12:11 »
Zapoznaj się z ofertą rynku wtórnego. Jest przebogata!

Dobre! ;)

Offline Mężczyzna Gerwazy

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 396
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 13.10.2016
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 13:24 »
...

łatoś  świetne ;D

... Nie ma teraz też takiego ostracyzmu typu stary kawaler czy stara panna.

wszystko zależy od tego w jakim kierunku z sakwami się wybierzesz...czasami nawet posiadanie żony (że o stanie kawalerskim nie wspomnę  ;)) nie jest gwarantem zdobycia/utrzymania szacunku/poważania

https://m.youtube.com/watch?v=uJOocW8e9R0

Offline Mężczyzna Zbyszek

  • Wiadomości: 1459
  • Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 13:34 »
Mam dwie prośby do Administracji:
1. Proszę aby ten post:

Cytat: podjazdy w Wczoraj o 23:51

    /.../ To też powoduje, że trudniej kogoś poznać jeśli się nie poznało np. na studiach. /.../


Zapoznaj się z ofertą rynku wtórnego. Jest przebogata!
Jeśli studia przegapiłeś, boś zakuwał, mylnie sądząc, studia są po to, już wówczas myśląc o karierze, frekwentuj tematyczne iwenty kobiece, np. najmuj się do zbiorów sezonowych, w tym truskawek, borówki, skanduj na czarnych marszach, organizuj wieczorki panieńskie lub prowadź sklep z torebkami, bibelotami i czym tam jeszcze.

Cytat: podjazdy w Wczoraj o 23:51

    /.../ Tych okazji jest potem coraz mniej, a człowiekowi przestaje zależeć na szukaniu i zostaje singlem. /.../


Szukać to se możesz kluczy do mieszkania.
Kobiety chcą zostać usidlone, już nie móc, nie mieć wyjścia.

Sposób postępowania: Odpowiedni/wymarzony/dostępny obiekt /łanię, tygrysicę, klempę itp./ wytypuj, zanęć, osacz. Teren ogrodź, strzeż, db. zabezpiecz. Nęcenie, osaczanie często powtarzaj cyklicznie. Jeśli nie nawieje, lepiej lub gorzej z czasem udomowisz zyskując pewną przychylność.

W licznych chwilach trudnych mantruj: mogło być gorzej, mogło być gorzej, mogło być gorzej. )
uchronić przed zapomnieniem i umieścić w nowym wątku, do którego będą przenoszone takie perełki  :D :D. Jakieś niezwykłe teksty, coś co chętnie przeczytamy jeszcze raz śmiejąć się do łez lub popadając w zadumę.

2. Z końcem roku aby zrobć ankiętę z tych rewelacyjnych wypowiedzi na Post Roku/Złotoustą/Złotoustego. Zwyciężca ankiety w nagrodę na Zlocie stawia piwo innym uczestnikom Zlotu  ;)  No, poświęcę się: mogę Złotoustej/Złotoustemu przesmarować łańcuch ale reklamacji nie przyjmuję  ;)


Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2799
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 14:29 »
1. Proszę aby ten post:

(...)

 uchronić przed zapomnieniem i umieścić w nowym wątku, do którego będą przenoszone takie perełki  :D :D. Jakieś niezwykłe teksty, coś co chętnie przeczytamy jeszcze raz śmiejąć się do łez lub popadając w zadumę.

https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=13739.0
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8440
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 14:37 »

( Spojler: merci. )
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna Ricardo

  • Wiadomości: 812
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 15:39 »

Online Wilk

  • Wiadomości: 19316
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Trans Am Bike Race 2018
« 24 Cze 2018, 15:45 »
Po 22 dniach Marzena przejechała 4540km, czyli ostatniej doby 177km. Do wyniku na 30 dni brakuje 388km, przewaga nad 200km/dzień zmalała do 140km. Widać, że sił już bardzo brakuje, skoro w dobrych warunkach pogodowych nie jest w stanie przekroczyć 200km, pomimo tak długiej regeneracji i noclegów po 9-10h. Widać też ile w ostatnich dniach Marzena straciła np. do Kowalskiego czy Alainy Beacall, Kowalski, który pod koniec Gór Skalistych był chwilami tylko koło 100km z przodu - obecnie ma 560km przewagi, a Alaina (pomimo awarii roweru na której straciła ze 30h) aż 800km.

A dziś przed Marzeną najbardziej górzysty odcinek Missouri, potem na 2-3 dni wzniesienia zmaleją, ale od wschodniego Kentucky góry aż do ok. 300km przed metą będą najsolidniejsze na tym wyścigu. Bo dopiero teraz zaczynają się góry z kolarskiego punktu widzenia - czyli podjazdy powyżej 5-7%. Bo Góry Skaliste choć dużo wyższe - na rower są wiele łatwiejsze jeśli chodzi o trudność podjazdów, podczas gdy w Missouri i Apallachach nie brakuje i ścianek powyżej 10%, gdzie tak wielki bagaż z jakim jedzie Marzena na pewno nie pomaga. Zobaczymy czy da radę wyciągnąć te 200km/dzień, ale obawiam się że mogą z tym być duże problemy.


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum