Autor Wątek: Giant Toughroad SLR 1  (Przeczytany 16616 razy)

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Giant Toughroad SLR 1
« 13 Kwi 2020, 10:20 »
Bagażnik fabryka założyła :) Żartuję. Nie odkręcam na razie, bo czasami montuję koszyk dla psa.
Co do rogów, to nie. To tak nie działa. Pozwalają na szerokie prowadzenie roweru, sprawdzają się na stromych podjazdach i pozwalają zmieniać chwyt na kierownicy. Zamierzam jednak je zmienić. Uważam, że są niepotrzebnie takie duże. Ten wysunięty chwyt niemal nie używam. Optymalne będą w rozmiarze 4.
Ogólnie jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem. Rowerek szybki. Ma w sobie ikrę.
Jak wpłynie na prowadzenie roweru wydłużenie mostka? Obecnie mam 90mm, ale mam wrażenie, ze spokojnie mogę się bardziej "wyciągnąć" na rowerze np. zmieniając mostek na 110mm.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

« 1 Maj 2020, 23:39 »
Padał deszcz. Z przerwami, niemal cały dzień. Zatem spędziłem go w garażu. Pies mi pomagał, spiąć na wycieraczce :)

Toughroad zyskał nowe koła, opony, tarcze i okładziny. Zatem po kolei.
Obręcze zmieniły z 19mm wewnętrznej na 23 mm, co dla maksymalnej szerokości gum 2.3 z tyłu i 2.5 z przodu spokojnie wystarczy. Obręcze poszły DT Swiss  XM401, 32h, 120 kg. Powinno wystarczyć z bikepackingiem jak i sakwami. Piasty DT Swiss 240s z systemem Star Ratched oraz pseudo sztywną osią Thru Bolt. Całość połączona szprychami DT Revolution i dla blasku czarne mosiężne nyple. Koła z taśmą DT pod mleko. Ja jednak założyłem je w systemie dętkowym, bo cały czas myślę, czy w tym rowerze zamleczenie to dobry pomysł?

Przełożyłem też tracze od Ogra. Dotarły tutaj 160mm SLX, bo jednocześnie zaciski otrzymały klocki półmetaliczne, a dotychczasowe tarcze były "resin only" (wiem, że wielu uważa, ze to mit, ale skoro miałem, to przełożyłem; inna sprawa, że w Jordanii lekko się tarcze podgrzały :)

Gumy dałem z dętkami. Na tyle została opona Maxxis Sycamore 2.0" a na przód dałem Maxxis CrossMark II 2.1". Szerszy i bardziej agresywny przód powinien dać jeszcze większą dzielność terenową, lepsze trzymanie w łukach, a relatywnie na asfalcie zmiana powinna być nieodczuwalna.

Surly Ogre również ewoluuję i szczegóły wkrótce.

« Ostatnia zmiana: 2 Maj 2020, 10:27 Sedymen »

Offline Mężczyzna Rumburak

• Miasto: podwarszawie
  • Na forum od: 24.09.2012
« 1 Cze 2020, 14:09 »
Jak to zachowuje się na twardym? Bardzo upierdliwe jest? Bo widziałem ten rower na ulicy i... szalenie mi się podoba. A korci mnie zmiana sprzętu, pozbyłbym się swojego Nordkappa, na rzecz nowego i właśnie czegoś takiego. Tylko boję się, co będzie na twardym, co prawda nie jestem z tych, co gonią na czas, bardziej komfort mnie kręci i wszechstronność. Leśnych duktów jednak zaliczam sporo, choć do jakiegoś wyrypu daleko. I tak bije się z myślami, czy coś takiego, czy jakiś gravel na nieco szerszej oponie.
« Ostatnia zmiana: 2 Cze 2020, 09:24 Rumburak »

Online Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
« 1 Cze 2020, 17:09 »
Jak to zachowuje się na twardym? Bardzo upierdliwe jest?
IMO niespecjalnie, ale ktoś kto przesiadł się z szosówki może mieć inne zdanie.

To zresztą zależy od tego po jaki twardy jedziesz.
Na "krowim asfalcie" raczej nie będziesz żałował grubych opon.
« Ostatnia zmiana: 1 Cze 2020, 17:15 Borafu »

Offline Mężczyzna Gio

• [Gio], nie [Dżio]
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.05.2019
« 2 Cze 2020, 01:16 »
Również nie nazwałbym tego roweru upierdliwym na asfalcie. Poza tym opony zawsze można zmienić na inne i tu nie trzeba się martwić czy się zmieszczą w ramę (zakładam, że na 2.2 zmieniać nie planujesz ;)).
Uważam, że akurat w kategorii "wszechstronność" (która, jak napisałeś, Cię kręci) ten rower wypada baaardzo dobrze.

Offline Mężczyzna Rumburak

• Miasto: podwarszawie
  • Na forum od: 24.09.2012
« 12 Cze 2020, 13:25 »
Wrócilem właśnie z wypadu nad morze, polatałem z córką po R10 odrobinę, miałem czas na przemyślenia i wzięcie tego Gianta wydaje mi się fajnym pomysłem. Jak się trafi ciekawa oferta, to go kupię. Ideałem byłoby na koniec sezonu coś trafić w ciekawej cenie, bo teraz chyba jest jeszcze szczyt zakupowy.
Ale nie ukrywam, ze jakis gravel też kusi. Sporo tego na szlakach się zrobiło. Borafu,  racja co do asfaltow,  jak sie bardziej zastanowić,  to jeśli już się jedzie więcej po twardym, to z reguły jakimiś bokami,  a tam różnie bywa z jakością, wtedy więcej gumy robi robotę. Gio,  obecnie w accencie mam 1.4, a w mtb 2.2 i wychodzi, że czasem sobie myślę , że wolałbym w accencie nieco więcej gumy i powietrza pod kolem, zamiast powietrznego  amora . Więcej pożytku by było. Ale to grzechy eksperymentow,  wsadzilem amora zamiast sztywniaka, zwezilem opony,  dokupilem mtb i ... w sumie jest jak jest i całkowicie zadowolony nie jestem;)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2020, 10:28 Rumburak »

« 20 Cze 2020, 16:17 »
Twardziel odbył swoje trzy pierwsze wyprawy(ki). W sumie przejechał w różnych konfiguracjach sprzętowych, z sakwami i z torbami ponad 1000 km. No cóż. Wypada gościa zdecydowanie pochwalić. Dzielnie walczył na świętokrzyskich bezdrożach, zjechał po kamorach z Wielkiej Sowy. Jest taki jak myślałem. Bardzo uniwersalny. Dosyć szybki na asfalcie i dzielny w terenie.

Offline Mężczyzna Księgowy

• .::Kolarska Patologia::.
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
« 28 Cze 2020, 09:27 »
ALeż torba na kierownicy!!! WOW
Jadę tam gdzie znika horyzont.

MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`

« 28 Cze 2020, 13:50 »
W tej torbie (środkowe zdjęcie) jechał namiot Sierra II włożony w worek od Karrimora.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum