Autor Wątek: Rowerowy Maraton Wisła 1200  (Przeczytany 61420 razy)

Offline Mężczyzna Leszek Pachulski

• Miasto: Sopot
  • Na forum od: 04.08.2017
    • Rowerowy Maraton Wisła 1200
Odp: Rowerowy Maraton Wisła 1200
« 7 Lis 2017, 17:45 »
Dobra. Mała informacja odnośnie trasy.

Uprasza się Szanowne koleżeństwo o takie szczegółowe analizy Trasy RMW1200 na swoim terenie. Trasa ma 9800 waypointów i w czasie edycji się trochę pokrzaczyła, a potem pozapisywały się jakieś dziwne przebiegi

Wieś Miączynek. Tam trasa przebiega przez parowę. Głęboką. Miejsce zjazdu do niej, wg mapy zaczyna się przy gospodarstwie domowym. W rzeczywistości, dogodny zjazd (jak na taką parowę) znajduje się dokładnie w miejscu, gdzie droga zakręca ku NW (tak trochę po lewej stronie jeśli dobrze pamiętam) Przy owym gospodarstwie często widać psa, spore bydlę, wiec nie radzę tam podjeżdżać. Czy tam (przy gospodarstwie) jest zjazd, nie było przeze mnie sprawdzane.

Jadąc tamtędy musieliśmy nie zauważyć tego zjazdu w lewo, ale ścieżka przy gospodarstwie jest OK, a gospodarze i ich psy bardzo przyjaźnie nas tam pokierowały :)

Czerwińsk. Zakończenie Ul. Piotra Dunina. Nie istnieje oficjalne połączenie z innymi drogami, trzeba przejechać te kilkanaście metrów przez pole, koło sadu, widocznego na zdjęciu. Niewielki kłopot, ale warto wiedzieć, by się nie zgubić :D

Faktycznie trasa się w tym miejscu wyrutowała w czasie edycji po nieistniejącej drodze, chociaż jechaliśmy tak jak piszesz za sadem w prawo do dk 62

Chmielewo-Wyszogród - przejście nad rzeką po wąskiej kładce.

Kładka jest wąska, ale nie za wąska :)

Wyszogród- Drwały, strome zejście po szlaku pieszym. Dalej do Płocka Ok.

zaraz zaraz, jakie zejście :) jechałem tam z moją Isią
z sakwami i oboje zjechaliśmy (w załączeniu dowód :)) Te parowy są chyba wykorzystywane przez lokalnych moto freeriderów bo było tam sporo śladów

W stronę Warszawy. W tym roku deszcze uszkodziły drogę przez parowy Mochty-Smoszewo. Na trasie imprezy- trzeba będzie ostrożnie przedostać się po zjeździe do parowy bliższej Smoszewu. Większa szerokość to jakieś kamienie, ale nikt o tą drogę specjalnie nie dba, wiec są tam nawrzucane tyle o ile.

Jechaliśmy ten odcinek w połowie sierpnia i na leśnych fragmentach było trochę szkód od wody, ale raczej było bezpiecznie.

Zakroczym- nie wiem jak tam wygląda sprawa kępy.

Sprawa kępy przed Zakroczymiem wygląda tak jak na kolejnym zdjęciu :) czyli przygodowo

Modlin - Droga pod twierdzą została nieco poprawiona, uzupełniono trochę ubytków, a przede wszystkim wyrwę w miejscu, gdzie opuszcza się ten teren przez metalowe ogrodzenie (jest tam stosowny otwór, można swobodnie przejść, maratony mtb z niego korzystają). Trzeba pamiętać, że na rondzie zaraz za rzeką, nie wolno skręcać drogą w dół, po bruku, lecz zjechać asfaltem dopiero po przekroczeniu murów twierdzy (droga w dół oparzona bramkami parkingowymi, omijalnymi przez rowery)

słusznie prawisz :)

Wał w zasadzie ok, trzeba ewentualnie uważać na Nowodworach. Będzie lato, i dużo ludzi nad rzeką. Tam szczególnie

Offline Mężczyzna Turysta

• Kapituła MP-P 2017
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
« 7 Lis 2017, 20:38 »
Pobrany plik gpx nie wyświetla mi się w komputerze

O widzę, że plik już naprawiony i działa (na komputerze, na garmina trochę za duży).

Offline Mężczyzna m.arek

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
« 7 Lis 2017, 21:00 »
Pokonanie całej Trasy RMW1200 musi nastąpić bez wsparcia z zewnątrz. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy RMW1200, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse.
Wygląda na to, że jak się mieszka po drodze i chałupę się ma za własną kasę, to można przenocować. Jeśli dom jest np teściowej to nie ;)

Offline Mężczyzna wiki

• Nie spać! Jechać!
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
« 7 Lis 2017, 21:06 »
Pokonanie całej Trasy RMW1200 musi nastąpić bez wsparcia z zewnątrz. Znaczy to tyle, że jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać albo kupić po drodze. Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania Trasy RMW1200, w tym jedzenia, picia, spania, serwisu sprzętu. Wszyscy muszą mieć równe szanse.
Wygląda na to, że jak się mieszka po drodze i chałupę się ma za własną kasę, to można przenocować. Jeśli dom jest np teściowej to nie ;)

Oczywiście, że tak. Trzeba tylko tę własną chałupę udostępnić wszystkim uczestnikom.
rowerem na księżyc (75,6%)

« 7 Lis 2017, 21:17 »

Oczywiście, że tak. Trzeba tylko tę własną chałupę udostępnić wszystkim uczestnikom.

Trochę wyjaśnień dla idei RMW1200 znajdziecie w FAQ:

7. Mieszkam w Warszawie, a w Toruniu mam znajomych, czy mogę przenocować we własnym domu albo u znajomych?
Zgodnie z Regułami RMW1200 wszyscy muszą mieć równe szanse a nie wszyscy mają mieszkanie w Warszawie i znajomych w Toruniu. Nie jest też dopuszczalne korzystanie ze wsparcia na trasie zaaranżowanego przed startem, ani też wsparcia osób trzecich innego niż dostępne na równych zasadach dla wszystkich uczestników. Jakkolwiek złote kalesony będą jednym z trofeów dla finisherów to mają być one wyrazem uznania dla Waszej postawy „fair play”.

« 7 Lis 2017, 21:19 »
Pobrany plik gpx nie wyświetla mi się w komputerze

O widzę, że plik już naprawiony i działa (na komputerze, na garmina trochę za duży).

Jeszcze za duży !?!?! ciąłem całą noc i znowu się namnożył.

Offline Mężczyzna Turysta

• Kapituła MP-P 2017
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
« 7 Lis 2017, 21:32 »
Jeszcze za duży !?!?! ciąłem całą noc i znowu się namnożył.

Niestety - 14953 punkty.

Teraz to sobie tym głowy nie zawracaj - nikt go jeszcze nie będzie wgrywał na urządzenie. Ale jak już będzie bliżej imprezy, to dobrze byłoby o to zadbać, bo będziesz miał reklamacje. ;)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 7 Lis 2017, 21:52 »
Filtr 30 metrów wystarczy chyba?

W każdym razie filtr 29 daje nadal ponad 10 tys pkt, ale filtr 30 daje 9900. Filtr najmniej możliwie upraszczający ślad daje ok. 5600 pkt (przy ustawieniu maksymalnej liczby punktów 14000), ale boję się, że coś gubi. Być może nic nie gubi - to by świadczyło, że na trasie jest dużo prostych lub baardzo delikatnych łuków (np. wały). Na razie wgrałem 9900 pkt. Jak będzie ustalona trasa to można zrobić te 5600 i porównać potem na piechotę trzy ślady. Bo im mniej punktów, tym lepiej dla Garmina. Pamięć = baterie.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Włod

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 04.04.2011
« 7 Lis 2017, 22:33 »
A czy jest ustalony limit  startujących?

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« 7 Lis 2017, 23:10 »
A jaki problem podzielić sobie ślad na 2 czy więcej części? Im dokładniejszy ślad tym lepiej, bo nie trzeba się domyślać jak jechać.

• niech tak się stanie
« 7 Lis 2017, 23:28 »
A jaki problem podzielić sobie ślad na 2 czy więcej części? Im dokładniejszy ślad tym lepiej, bo nie trzeba się domyślać jak jechać.
Taki, że bez napisania tego w komunikacie ludzie wgrają ślad i pojadą. Bo defekt widać dopiero w odbiorniku, gdy się przejedzie na koniec śladu lub wyświetli jego długość. Ja dowiedziałem się o tym w 2007 roku (wtedy limit był 500 pkt) i byłem mega wkurw., że dziad wiedział i nie powiedział. Wtedy na forach nikt o tym limicie nie pisał, 10 lat temu. Teraz piszą Ci, co pamiętają jak się wkurzali. Od jakiegoś czasu limit wynosi 10 tys. pkt., ale ślad jest dłuższy. Generalnie już się nauczyłem, że i tak przeglądam cały wgrany ślad w odbiorniku w skali 1 do 500 m, bo po prostu niespodzianek nigdy dość :P Ale mało kto tak robi, bo co maraton to ktoś narzeka, że mu ucięło ;D
Obejrzałem z grubsza ślad i zawiera wiele punktów błędnych, takich jakby podwójnych kliknięć myszką. Wnoszą one tyle do trasy, że załamuje się ona na 2-10 m w lewo bądź w prawo na wale, czyli wnoszą błędną informację. Użycie filtra usuwa ten błąd i prostuje ślad. Jedyne zagrożenie jest na ciasnych serpentynach, takich jak tutaj.
Ale to nie dotyczy tej trasy :) Niektóre uskoki ścieżki rowerowej mogą zniknąć. A co do domyślania jak jechać, to filtr odstępu między punktami 30 metrów oznacza 15 metrów błędu GPS. Realny błąd GPS jest właśnie taki, mimo, że odbiornik wyświetla na ekraniku błąd np. 2 m. Wiem, bo kalibrując podjazdy bawiłem się tym i widziałem jak "pływał" gps dookoła szosy (Garmin 60 csx i 64s). Ale nikt nikogo nie zmusza, mogę usunąć posta.

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
« 8 Lis 2017, 00:18 »
Trasa jak pisał Leszek to projekt, będą jeszcze poprawki i nie ma co już teraz robić śladów na <10tys.

Ta trasa ma wiele takich "serpentyn" w postaci np. zjazdu z wału czy skarpy Wisły i trzeba być czujnym gdzie te punkty ucina.

• niech tak się stanie
« 8 Lis 2017, 00:47 »
Ta trasa ma wiele takich "serpentyn" w postaci np. zjazdu z wału czy skarpy Wisły i trzeba być czujnym gdzie te punkty ucina.
Gdy ja robię sobie ślad na wyprawę to odcinki proste nawigacyjnie zbywam dość kanciastymi łukami, proste maksymalnie prostuję, zaś odcinki kręte w terenie wysycam w skali ok. 10-20 m. Teraz bez sensu się tym zajmować, przedstawiłem jedynie, że jest szansa na uzyskanie informatywnego śladu o wadze między 5,6 a 9,9 tys. pkt. Starsze Garminy mają limit 500 pkt i 20 śladów, więc każda redukcja poniżej 10 000 pozwala na dodawanie własnych śladów użytkownika (typu wszystkie noclegi zygzakiem) na urządzeniach starych, ale jarych - bez manualnej redukcji śladu dostarczonego przez orga.

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
« 8 Lis 2017, 01:05 »
Kto co lubi, ja wolę dokładny ślad z kształtem ronda niż kreskę na wprost:) Zresztą nie używam garmina i nie znam problemu limitu punktów czy liczby wgranych śladów. Jedynie ogranicza mnie 64GB pamięci karty

• niech tak się stanie
« 8 Lis 2017, 01:39 »
Zresztą nie używam garmina i nie znam problemu limitu punktów czy liczby wgranych śladów. Jedynie ogranicza mnie 64GB pamięci karty
To po co się ...

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum