Autor Wątek: Poduszka turystyczna, co polecacie?  (Przeczytany 36865 razy)

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1297
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
A ja się już wyleczyłem z poduszek NatureHike. Miałem dwie i po kilkunastu nocach (a druga nawet szybciej) zaczęły puszczać powietrze. Pod wodą okazuje się, że przez mnóstwo minimalnych dziurek, których się nie da uszczelnić.

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Swojej używam chyba gdzieś z rok i jak na razie jest super ale też używam poszewki więc ma ograniczone możliwości przebicia się ;-) ten materiał się cieniutki hmm może brodą poprzebijałeś ;p?

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1297
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
Swojej używam chyba gdzieś z rok i jak na razie jest super ale też używam poszewki więc ma ograniczone możliwości przebicia się ;-) ten materiał się cieniutki hmm może brodą poprzebijałeś ;p?
Możliwe. Niestety, ja używałem bez poszewki. Ale dodam, że póki trzymała powietrze, sprawowała się świetnie, a zawór do pompowania i spuszczania powietrza jest rewelacyjny.

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5159
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7912
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Do jakiejś koszulki, czy bluzy pakuję kilka ciuchów i jest super poduszka.


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
A ja się już wyleczyłem z poduszek NatureHike. Miałem dwie i po kilkunastu nocach (a druga nawet szybciej) zaczęły puszczać powietrze. Pod wodą okazuje się, że przez mnóstwo minimalnych dziurek, których się nie da uszczelnić.
Właśnie miałem napisać to samo.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Frugo

  • Gość
http://sklep.portalgorski.pl/poduszka-nordisk-aften
od jakiegoś czasu mam taką poduszkę. Jest rewelacyjna. Kieszonka jest wkomponowana w poduszkę. Materiał bardzo miły w dotyku.
rewelacja

Offline Mężczyzna kotek_terrorysta

  • Wiadomości: 56
  • Miasto:
  • Na forum od: 22.08.2018
    • Moje podróże
 A ja przewrotnie zaproponuje jednak taką z Decathlona.
 Jest mała, tania i stosunkowo lekka.
 Wcześniej próbowałem trików z wypychaniem worka na śpiwór ciuchami. Niby spać się da, ale niewygodnie. Na spływach praktykowałem podkładanie pod głowę kamizelki. Ale kiedyś przyszyły mokre dni, i ów sprzęt był ociekajacy wodą.
 Z ciuchami podobnie. Składać głowę na woniejacych skarpetach, przyjemność żadna.
 Rzeczona poduszka z Deca - ta najtańsza, wytrzymała jak na razie bezawaryjnie 93 dni ciągłego użytkowania.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Ktoś poleci możliwie lekką dmuchaną poduszkę?

Zbieram sprzęt do spania na glebie. Zdarzało mi się spać worku foliowym wypchanym ubraniami, ale nie jest to szczyt komfortu.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
SeeToSummit. Rewelacja i absolutnie genialny zawór

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10327
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Poduszka turystyczna, co polecacie?
« 17 Cze 2023, 14:53 »
A który to model?

E: Znalazłem taką u Chińczyków
https://a.aliexpress.com/_EwLYzPP

Zawór ok. Waga 86 g, więc jeszcze ujdzie. Muszę się jeszcze zastanowić, czy będę spać ba boku, ale pewnie tak. Rozważam wszystkie opcje.

Do pełnego komfortu przydałaby się jeszcze poduszka ciążowa
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1290
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Mi przypadła do gustu ta z Decathlonu:
https://www.decathlon.pl/p/poduszka-turystyczna-dmuchana-forclaz-mt500/_/R-p-311258?mc=8557111
Nie jest idealna i nie tak lekka, ale ma fajny zawór (można sobie upuścić nieco powietrza jednym palcem, mając głowę na poduszce) i przyjemny materiał na wierzchu wraz z cienką warstwą gąbki. Dla mnie to niezły kompromis.

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2154
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Mi przypadła do gustu ta z Decathlonu:
https://www.decathlon.pl/p/poduszka-turystyczna-dmuchana-forclaz-mt500/_/R-p-311258?mc=8557111
Nie jest idealna i nie tak lekka, ale ma fajny zawór (można sobie upuścić nieco powietrza jednym palcem, mając głowę na poduszce) i przyjemny materiał na wierzchu wraz z cienką warstwą gąbki. Dla mnie to niezły kompromis.
Też po testowaniu w sklepach kilku zakupiłem tą i jestem z niej zadowolony.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 827
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Ja używam takiej:
https://www.amazon.pl/gp/product/B07MG5YCHJ/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1HZE6J56HFY0&psc=1
Nie mam porównania z innymi, bo to jedyna, jaką kiedykolwiek miałem, ale jestem z niej bardzo zadowolony i nie myślę o zmianie. Wybrałem akurat tą, bo już kiedyś podobny watek był na forum i ta poduszka była bardzo chwalona. Posiada wygodny kształt i materiał. Ma też pasek, który można sobie zapiąć pod materacem, by poduszka z niego nie uciekała. Fajna rzecz.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum