Autor Wątek: Poduszka turystyczna, co polecacie?  (Przeczytany 34711 razy)

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Poduszka turystyczna, co polecacie?
« 25 Paź 2017, 13:36 »
Zamierzam kupić poduszkę turystyczną. Ostatnio używałem z decathlonu i się rozczarowałem. Zastanawiałem się nad zabraniem poszewki do której będę wkładał ubrania aczkolwiek później podczas nocnego wyjścia z namiotu, mogę potrzebować właśnie tych ubrań więc to rozwiązanie nie wydaje się wygodne.

Jakie rozwiązania stosujecie i co moglibyście polecić ?

Offline Mężczyzna Gerwazy

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 396
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 13.10.2016
Ja używam poduszkę Thermarest (Compressible Pillow) rozmiar średni. Jest lekka, łatwo się ją pakuje, komfortowa (w trakcie snu) a do tego cena nie powala na kolana (swoją kupiłem za jakieś 15 Euro).

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Zamierzam kupić poduszkę turystyczną. Ostatnio używałem z decathlonu i się rozczarowałem.

Jakie rozwiązania stosujecie i co moglibyście polecić ?
Może napisz najpierw co Cię tak rozczarowało, żebyśmy nie pisali głupot na próżno.

Offline Mężczyzna RS

  • Wiadomości: 2438
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
"Prawdziwa" poduszka, to ostatnia chyba rzecz, jakiej potrzebuję na rowerowym wyjeździe. Najczęściej do worka na spiwór wrzucam jakieś ciuchy. Czasami, jak mam jakiegoś grubego polara, rezygnuję z worka. Zwykle nie muszę wychodzić w nocy ze śpiwora i może dlatego się tym nie przejmuję.
A kilka miesięcy temu nie miałem żadnego wolnego ciucha (ani worka na śpiwór) i pod głowę podłożyłem coś innego. Nie mogę sobie przypomnieć co to było, ale to było mało oczywiste, a ostatecznie nie było źle.

ed.
Już wiem. Pod głową miałem papierowe podełko na dziesięć kurzych jaj (puste).   ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Paź 2017, 15:45 RS »

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011
Od dwóch lat używam "jaśka" z ikei cena 5 zł. Dobrze się kompensuje, w miarę trwała, ale to tylko 5 zł a nie 15 euro . Zwykle piorę 3 razy i kupuję następną.
Worek z ciuchami kiedyś stosowałem , ale nie zawsze to możliwe.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10304893/

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak woziłem 4 sakwy to pod głowę szła przednia Crosso Dry (tylko coś podkładałem pod haki)

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Zamierzam kupić poduszkę turystyczną. Ostatnio używałem z decathlonu i się rozczarowałem.

Jakie rozwiązania stosujecie i co moglibyście polecić ?
Może napisz najpierw co Cię tak rozczarowało, żebyśmy nie pisali głupot na próżno.

Po dwóch miesiącach poduszka się wybrzuszyła po lewej stronie więc mniej pompowałem. Po jakiś kilku dniach bolał mnie kręgosłup w okolicach szyjnych więc domyśliłem się, że jest to spowodowane poduszką potem druga strona się wybrzuszyła więc się jej pozbyłem i używałem worka, jednak komfort oraz wyciąganie ubrania sprawiły, że napisałem tego posta.
Na krótkie wypady powyższe rozwiązania z sakwami oraz pudełkami na jajka mają rację buty, przy dłuższych wyjazdach już nie koniecznie. Z drugiej strony 15€ to drogo...hmm?

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Od dwóch lat używam "jaśka" z ikei cena 5 zł. Dobrze się kompensuje, w miarę trwała, ale to tylko 5 zł a nie 15 euro . Zwykle piorę 3 razy i kupuję następną.
Worek z ciuchami kiedyś stosowałem , ale nie zawsze to możliwe.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10304893/
40 x 40 cm to duży wymiar, co znaczy dobrze się kompresuje?

Offline Mężczyzna RS

  • Wiadomości: 2438
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
Bardziej praktyczne wydaje mi się wzięcie jednego ciucha więcej (który może robić za poduszkę) niż poduszki, w którą trudno się ubrać w razie jakiejś awarii.
Najmniej miejsca zajmie poduszka dymana, ale tutaj nie podpowiem, bo nie używam dymanego ekwipunku.

Offline Mężczyzna JUREK

  • Wiadomości: 1188
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 21.11.2011
Tak jak śpiwór syntetyczny

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Nie wiem po co kupować i wozić specjalną poduszkę podróżną, skoro zawsze ma się pod ręką ciuchy. Wystarczy włożyć do worka albo nawet położyć luzem pod głową. Jeśli już ktoś musi mieć poduszkę, to wzięłabym taką małą i tanią z Ikei, jak ta Jurka.

Offline Mężczyzna krajewski

  • Wiadomości: 800
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2011
Tak jak śpiwór syntetyczny
Faktycznie dobrze się kompresuje   :). Warto tą poduszkę rozpatrzyć bo kosztuje grosze w porównaniu z turystycznymi

Offline Mężczyzna marek.dembowski

  • Wiadomości: 1635
  • Miasto: Ogrodzieniec
  • Na forum od: 06.04.2007
Sądzę, że używanie lub nie dmuchanej poduszki zależy od indywidualnych przyzwyczajeń, więc trudno rozstrzygać co jest lepsze. Ja np. zawsze sypiam na takiej nadmuchanej poduszeczce z Decathlonu i jest mi bardzo wygodnie. Poduszkę pompuje się błyskawicznie (oczywiście z zastosowaniem rureczki włożonej do zaworu). Poduszka jest bardzo lekka i po spuszczeniu powietrza jest tak płaska, że zwijam ją razem z materacykiem i chowam do materacykowego pokrowca. Oczywiście pompuje się taką poduszkę tak aby nie była zbyt twarda. Jedyną wadą decathlonowej poduszki jest dziwnie i nieprzyjemnie szeleszczący materiał wewnątrz. Zauważyłem, że wady tej nie miały poduszki kupione kilka lat temu.
...prawie wszyscy pytają: "Ile przejechałeś?" a ja wolałbym usłyszeć np. "Co ciekawego zobaczyłeś?"... - Michał Sitarz

Offline Mężczyzna ehwj

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Krościenko Wyżne
  • Na forum od: 21.03.2010
Ja używam takiego poduszko - worka, rozmiar bodajże średni. W dzień służy jako pokrowiec na śpiwór puchowy (Cumulus LL300), a na noc do spania po odwróceniu upycham ciuchami.

http://www.cocoon.pl/pokrowiec-poduszka-pillow-stuff-sack-cocoon,164,c.html

piechucki

  • Gość
Jeden z guru ultralight Mike Clelland stosuje kilka (6 - 7 sztuk) woreczków strunowych nadmuchanych (częściowo) wrzuconych do ... i tu nie pamiętam czego, ale czegoś co w czasie dnia pełni inną rolę (mogę sprawdzić w książce). Tego nie sprawdzałem. Sprawdzałem natomiast (ale tylko w warunkach domowych przez jedną noc) trzylitrowe worki po sokach z zaworem. W czasie dnia bardzo dobrze sprawdzają się jako pojemniki na wodę. Po wypiciu soku trzeba bardzo dokładnie kilka razy wypłukać je wodą, żeby nie wyhodować sobie penicylinki, a na noc otwieramy zaworek wdmuchujemy odpowiednią dla siebie ilość powietrza i pod głowę. Na raz działa. Natomiast nie wiem jaka jest trwałość tego zaworu :(

Edit: Sprawdziłem w książce - mogłem nie pamiętać, bo Mike nie napisał do czego ten worek, ALE napisał, że cały zestaw (poduszkowy ;) ) waży ... 51 gramów. W wersji "hard" ultralight zamiast worka może być reklamówka...
« Ostatnia zmiana: 26 Paź 2017, 17:50 piechucki »

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8577
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Jeden z guru ultralight /.../ ... i tu nie pamiętam czego, ale /.../ (mogę sprawdzić w książce). Tego nie sprawdzałem. Sprawdzałem natomiast (ale tylko w warunkach domowych przez jedną noc) trzylitrowe worki po sokach z zaworem. /.../

 :D
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

piechucki

  • Gość
Czyli lepiej nie pisać nic...

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5120
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Polar w chuście kominowej. Gdyby musiał wyjść w nocy, to zestaw łatwo się demontuje i montuje na powrót.

Offline Mężczyzna olo

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 7072
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.02.2011
Ja używam po prostu poszewki. Zawsze znajdą sie jakieś nieśmierdzące i suche ciuchy, które nie będą potrzebne w nocy.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna menel

  • Wiadomości: 3311
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2012
Jedyną wadą decathlonowej poduszki jest dziwnie i nieprzyjemnie szeleszczący materiał wewnątrz. Zauważyłem, że wady tej nie miały poduszki kupione kilka lat temu.

Kupione kilka tygodni temu też nie szeleszczą. Szeleściły takie granatowe.

Offline Mężczyzna łatośłętka

  • Skup i ubój. Rozbiór.
  • Wiadomości: 8577
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
Czyli lepiej nie pisać nic...

Właśnie pisać!, zwłaszcza tak fajnie.
Opis jest przedni. :)

Humor okoliczności: Od guru pozyskuję info, wybór soku przychodzi z łatwością; następują: zakup, transport, konsumpcja; worek po 3l soku płuczę w łazience, go dmucham, (w napięciu) nocy czekam ... w końcu - siup do łóżka, ten pod głowę, na ten szmatka.
Świe-tne!


(Ta ikonka  :D, w moim odbiorze, nie wskazuje na prześmiewczy chichot lecz na przyjazne super fajne/ubawiłem się/śmieszne, śmieszne w stopniu znacznie wyższym od tej  :).)
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna paweł.70

  • Marin
  • Wiadomości: 3268
  • Miasto: Ciepłe Łóżeczko
  • Na forum od: 28.11.2011
W moim przypadku kupiłem torby do prania w Decathlonie i wożę w nich ciuchy, a na noc służą jako poduszki.

Dom jest tam, gdzie rozkładamy obóz
Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna byczys

  • Wiadomości: 1376
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
Ja po prostu śpię na zestawie ramię - przedramię. Czy można to podciągnąć pod UL - nie wiem ;)

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1294
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
W moim przypadku kupiłem torby do prania w Decathlonie i wożę w nich ciuchy, a na noc służą jako poduszki.
Stosuję ten sam patent. Wygodne i tanie. No i ułatwia logistykę przewozu ciuchów.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Ja używam patentu z dużym ciuchem, np polarem w chuście kominowej (zawsze zabieram 2-3 sztuki chust, bo to bardzo uniwersalna rzecz zresztą nie cierpię jak mi zimno w szyję) lub worki do prania, które są głównym organizatorem rzeczy w sakwach. Jeżeli miałbym jednak przestawić się na regularną poduszkę to bym kupił dmuchaną. W InterSport kiedyś taką oglądałem i była fajna. Miły materiał taki welurkowaty, lekka i bardzo mała bez powietrza. W sumie fajna sprawa i nie zabiera miejsca bo przecież wozić to się będzie z matą.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna rufiano

  • Wiadomości: 1900
  • Miasto:
  • Na forum od: 03.02.2014
a ja, to na przykład na wyprawach w ogóle nie śpię 8)
« Ostatnia zmiana: 28 Paź 2017, 18:36 rufiano »

Offline średni

  • Wiadomości: 1383
  • Miasto: Strzelce Op.
  • Na forum od: 18.02.2009
Ja używam takiej http://tiny.pl/gl7fm i jest naprawdę rewelka w porównaniu do decathlona,posiadam też http://8a.pl/poduszka-therm-a-rest-compressible-pillow-denim.html,ale zdecydowanie dużo więcej miejsca zajmuje.
Kto nie podróżuje nie zna wartości człowieka.
"Góry Uczą Pokory"

Offline Mężczyzna kawerna

  • Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Wiadomości: 1930
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
Używam lekkiej puchowej kurtki wepchniętej do rękawa. To samo robiłem dawniej z polarem.
... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Też miałem poduszkę z Decathlona i wrażenia również słabe. Nie dość że się ją długo pompowało i jeszcze dłużej wypompowywało to miała zaworek jak w tanich chińskich zabawkach który się zawsze po czasie rozszczelnia.

Polecam poduszki od NatureHike z linii ultralight. To chiński producent więc są bardzo tanie, a przy tym lekkie oraz mają fajnie zaprojektowany nowoczesny zaworek. Popmpujesz taką poduszkę na 3 wydechy, a aby pozbyć się całkowicie powietrza "wyrywasz" zaworek i wciągu sekundy jest gotowa do spakowania ;-) baaaardzo wygodne. Rozmiarowy jest też większa od tej z Decathlonu.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis 2017, 18:50 __ »

piechucki

  • Gość
(...)który się zawsze po czasie rozstrzelania.
Co się robi???  :o

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1294
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
A ja się już wyleczyłem z poduszek NatureHike. Miałem dwie i po kilkunastu nocach (a druga nawet szybciej) zaczęły puszczać powietrze. Pod wodą okazuje się, że przez mnóstwo minimalnych dziurek, których się nie da uszczelnić.

Offline Mężczyzna __

  • Wiadomości: 432
  • Miasto:
  • Na forum od: 08.12.2013
Swojej używam chyba gdzieś z rok i jak na razie jest super ale też używam poszewki więc ma ograniczone możliwości przebicia się ;-) ten materiał się cieniutki hmm może brodą poprzebijałeś ;p?

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1294
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
Swojej używam chyba gdzieś z rok i jak na razie jest super ale też używam poszewki więc ma ograniczone możliwości przebicia się ;-) ten materiał się cieniutki hmm może brodą poprzebijałeś ;p?
Możliwe. Niestety, ja używałem bez poszewki. Ale dodam, że póki trzymała powietrze, sprawowała się świetnie, a zawór do pompowania i spuszczania powietrza jest rewelacyjny.

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5120
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą

Offline Mężczyzna transatlantyk

  • Moderator Globalny
  • GM 2420
  • Wiadomości: 7892
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
    • Rowerem przed siebie.
Do jakiejś koszulki, czy bluzy pakuję kilka ciuchów i jest super poduszka.


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
A ja się już wyleczyłem z poduszek NatureHike. Miałem dwie i po kilkunastu nocach (a druga nawet szybciej) zaczęły puszczać powietrze. Pod wodą okazuje się, że przez mnóstwo minimalnych dziurek, których się nie da uszczelnić.
Właśnie miałem napisać to samo.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Frugo

  • Gość
http://sklep.portalgorski.pl/poduszka-nordisk-aften
od jakiegoś czasu mam taką poduszkę. Jest rewelacyjna. Kieszonka jest wkomponowana w poduszkę. Materiał bardzo miły w dotyku.
rewelacja

Offline Mężczyzna kotek_terrorysta

  • Wiadomości: 56
  • Miasto:
  • Na forum od: 22.08.2018
    • Moje podróże
 A ja przewrotnie zaproponuje jednak taką z Decathlona.
 Jest mała, tania i stosunkowo lekka.
 Wcześniej próbowałem trików z wypychaniem worka na śpiwór ciuchami. Niby spać się da, ale niewygodnie. Na spływach praktykowałem podkładanie pod głowę kamizelki. Ale kiedyś przyszyły mokre dni, i ów sprzęt był ociekajacy wodą.
 Z ciuchami podobnie. Składać głowę na woniejacych skarpetach, przyjemność żadna.
 Rzeczona poduszka z Deca - ta najtańsza, wytrzymała jak na razie bezawaryjnie 93 dni ciągłego użytkowania.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Ktoś poleci możliwie lekką dmuchaną poduszkę?

Zbieram sprzęt do spania na glebie. Zdarzało mi się spać worku foliowym wypchanym ubraniami, ale nie jest to szczyt komfortu.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
SeeToSummit. Rewelacja i absolutnie genialny zawór

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Poduszka turystyczna, co polecacie?
« 17 Cze 2023, 14:53 »
A który to model?

E: Znalazłem taką u Chińczyków
https://a.aliexpress.com/_EwLYzPP

Zawór ok. Waga 86 g, więc jeszcze ujdzie. Muszę się jeszcze zastanowić, czy będę spać ba boku, ale pewnie tak. Rozważam wszystkie opcje.

Do pełnego komfortu przydałaby się jeszcze poduszka ciążowa
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Mi przypadła do gustu ta z Decathlonu:
https://www.decathlon.pl/p/poduszka-turystyczna-dmuchana-forclaz-mt500/_/R-p-311258?mc=8557111
Nie jest idealna i nie tak lekka, ale ma fajny zawór (można sobie upuścić nieco powietrza jednym palcem, mając głowę na poduszce) i przyjemny materiał na wierzchu wraz z cienką warstwą gąbki. Dla mnie to niezły kompromis.

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2126
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Mi przypadła do gustu ta z Decathlonu:
https://www.decathlon.pl/p/poduszka-turystyczna-dmuchana-forclaz-mt500/_/R-p-311258?mc=8557111
Nie jest idealna i nie tak lekka, ale ma fajny zawór (można sobie upuścić nieco powietrza jednym palcem, mając głowę na poduszce) i przyjemny materiał na wierzchu wraz z cienką warstwą gąbki. Dla mnie to niezły kompromis.
Też po testowaniu w sklepach kilku zakupiłem tą i jestem z niej zadowolony.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 782
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Ja używam takiej:
https://www.amazon.pl/gp/product/B07MG5YCHJ/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1HZE6J56HFY0&psc=1
Nie mam porównania z innymi, bo to jedyna, jaką kiedykolwiek miałem, ale jestem z niej bardzo zadowolony i nie myślę o zmianie. Wybrałem akurat tą, bo już kiedyś podobny watek był na forum i ta poduszka była bardzo chwalona. Posiada wygodny kształt i materiał. Ma też pasek, który można sobie zapiąć pod materacem, by poduszka z niego nie uciekała. Fajna rzecz.

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1294
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
Ja używam takiej:
https://www.amazon.pl/gp/product/B07MG5YCHJ/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1HZE6J56HFY0&psc=1
Ja też kupiłem sobie taką z polecenia forum. Jest świetna i używam jej także do podróży autokarowych.

Offline Kobieta magdad

  • Wiadomości: 1489
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
Ja podobnie jak przedmówcy kupiłam tą, bo była zachwalana na forum. Wcześniej miałam dwie z deca, ale powietrze zaczęło uchodzić. Pasek przy poduszce jest bardzo przydatny, a sama poduszka bardzo wygodna.

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4812
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
: Znalazłem taką u Chińczyków
https://a.aliexpress.com/_EwLYzPP
Miałem dwie, po sezonie albo dwóch zaczyna z nich uchodzić powietrze. Miciek wyżej też o tym pisał.
Na plus rewelacyjny zawór.

Ja używam takiej:
https://www.amazon.pl/gp/product/B07MG5YCHJ/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1HZE6J56HFY0&psc=1
Długo już jej używasz?

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 782
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006


Długo już jej używasz?

Dwa lata. Będzie jakieś 50-60 nocy. Powietrze nie uchodzi.

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Też mam tą z Amazona i też polecam. Jest mega wygodna i dobrze trzyma się na materacu dzięki elastycznemu paskowi. 
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kupiłem ten model z gumką co z Amazona, ale wprost od Chińczyka. Z kuponami i kodami wyszło niecałe 30 zł zamiast 80 za pomarańczowy kolor.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Poduszka dotarła. Warta każdej z trzydziestu złotówek

Materiał u góry jest matowy, a nie lepiąca się cerata. Od spodu są kropki antypoślizgowe. Do tego jeszcze paseczek. Wentyl faktycznie super. Waga 98 g - niestety luksus musi swoje ważyć.

Dostałem jeszcze pompkę, która nadaje się raczej do lukrowania, a nie do pompowania poduszki :D
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Worek nam się mocno postarzał  ;)
Kiedyś czołowy ultralightowiec na forum - a teraz w poduszki wchodzi  :lol:

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2819
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Kiedyś czołowy ultralightowiec na forum
który składał rower ultralight na stalowej ramie ;D
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Worek nam się mocno postarzał  ;)
Kiedyś czołowy ultralightowiec na forum - a teraz w poduszki wchodzi 
Spokojnie, będę jeszcze robił otwory dziurkaczem, żeby zbić masę.

Niestety prawdą jest, że mój główny rower wyprawowy jest stalowy. Robię jednak co mogę: dętki zmieniłem na TPU, opony też dużych lekki, mam pod mostkiem carbonowe podkładki, obejmy klamkomanetek i piny w zaciskach wymieniłem na tytanowe.


Jeszcze co do poduszek, to w hamaku są zbędne. Przyzwyczaiłem się, że w domu używam trzech: zwykłej z pamięcią, jaśka i ciążowej Na wyprawie nie chcę się budzić cały pokurczony
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Belfer

  • Wiadomości: 118
  • Miasto: Gostyń Wlkp
  • Na forum od: 15.08.2022
Mi sprawdziła się bardzo dobrze ta z Decathlonu
https://www.decathlon.pl/p/poduszka-turystyczna-dmuchana-forclaz-mt500/_/R-p-311258?mc=8557111&c=Szary&orderId=pl3909333783

Wygodna, mała po spakowaniu i do tego pokrowiec można zdjąć i wyprać

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum