Autor Wątek: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018  (Przeczytany 26385 razy)

Offline Mężczyzna olo

 • Moderator Globalny
 • Wiadomości: 6871
 • Miasto: Pałuki
 • Na forum od: 12.02.2011
W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 21:50 »
Mając w pamięci dobre wspomnienia z W(y)prawki Kaszubskiej, która miała miejsce w 2015 roku postanowiłem również w 2018 roku zaprosić Was na Kaszuby. Wówczas zapraszał Turysta, teraz kolej na mnie. :) Trasa nie jest trudna, ale kaszubskie hopki potrafią dać w kość, zwłaszcza że kwiecień na północy często bywa chimeryczny. Trasa różni się od tej w 2015 roku. Mniej więcej połowa jest poprowadzona inaczej, a poza tym zgodnie z najnowszymi trendami będziemy jechać w przeciwnym kierunku. To będzie dobre przetarcie po zimie.

Komunikat startowy z dnia 07.04.2018

1. Zbieramy się już w piątek wieczór, będę w bazie dopiero ok. godziny 18.00. Jeżeli ktoś przyjedzie wcześniej, to zostawiony na lodzie nie powinien być :)
2. Wszystkie osoby, które wybrały miejsce pod dachem są przypisane do konkretnych pokoi/domków. Proszę nie dokonywać samowolnie zmian, chyba że na zasadzie "głowa za głowę".
3. Startujemy w sobotę o 8.00 rano. O 7.30 jest ostateczna odprawa i dopełnienie formalności, proszę być gotowym. Start jest wpólny. Zawodnicy muszą najdalej po 5 km podzielić się na grupki maksymalnie piętnastoosobwe, zgodnie z przepisami prawa. Osoby, które jadą "nieformalną trasę 300 km" ruszą 3 minuty później.
4. Tak jak wspomniane w regulaminie - na trasie nie ma żadnych bufetów, nie spotka was też żadna pomoc w razie awarii lub wypadku. Musicie sobie poradzić samemu. W przypadku gdybyście musieli zejść z trasy proszę o wiadomość sms (numer podam w bazie).
5. Obowiązuje nakaz rejestracji śladu w formacie pliku .gpx. Jest to zwłaszcza wymagane od osób, które ubiegają się o kwalifikację do BBTouru. W przypadku braku możliwości rejestracji śladu (lub awarii urządzenia) obowiązuje nakaz zrobienia zdjęcia swojego roweru z tablicami następujących miejscowości: Lębork, Mirachowo, Szymbark, Półczno, Czersk, Wielki Klincz, Przywidz, Szemud, Puck, Choczewo, Wicko. W braku powyższych kwalifikacja do BBTouru nie zostanie przyznana.
6. Ostateczny przebieg trasy: https://ridewithgps.com/routes/25812891 - Po wgraniu trasy na urządzenia do nawigacji (Garminy, telefony, etc.) proszę upewnić się, że ślad wgrał się w całości. Nie biorę odpowiedzialności za niepoprawne działanie pliku.
7. Uwaga. W związku z rozgrywaniem lokalnych zawodów kolarskich, odcinek pomiędzy km 423,7-430,6 ((Czymanowo - Gniewino - Mierzyno) będzie stale lub czasowo (np na czas przejazdu peletonu kolarskiego) zamknięty dla ruchu w niedzielę w okolicach godzin: 11:00-15:00. 27 godzin od startu zdecydowana większość zawodników powinna mieć ten odcinek dawno za sobą, a już raczej na pewno wszyscy walczący o kwalifikację do BBTouru. Jeżeli jednak kogoś spotka zamknięta drogą, to dozwolony jest dobrowolny objazd (lub inne wyjście, np oczekiwanie na otwarcie drogi), bez względu na jego długość i stopień trudności, a przejazd zostanie uznany za prawidłowy. Sugerowany objazd: https://ridewithgps.com/routes/27181798 (Czymanowo - Rybno - Kostkowo - Tadzino - Mierzyno)
8. Po przyjeździe do mety wymagane jest złożenie podpisu na liście startowej.
9. Zakończenie imprezy odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.00. Wtedy też odbędzie się wręczenie medali. Jeżeli ktoś będzie jeszcze w trasie to medal na niego zaczeka :)
10. Połączenia kolejowe między Trójmiastem a Lęborkiem nie obsługuje już SKM tylko spółka PolRegio. Proszę sprawdzić rozkłady, jeżdżą m.in. bezpośrednie pociągi z Bydgoszczy.
11. W razie wątpliwości, przed zadawaniem pytań proszę również o zapoznanie się z regulaminem: https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=19765.msg373482#msg373482

Regulamin Maratonu "W(y)prawka Kaszubska"
 
1. Maraton nie ma charakteru wyścigu lecz niesformalizowanej imprezy towarzyskiej dla bardzo dobrze przygotowanych kondycyjnie miłośników długodystansowej jazdy na rowerze. Skład organizacyjny: kierownik maratonu i sędzia: Aleksander Głomski.
2. Maraton odbędzie się 21 kwietnia 2018, a baza, start i meta zlokalizowane są w Izbicy, w województwie pomorskim, gmina Główczyce. Start Maratonu zaplanowany jest na godzinę 8 rano.
3. Trasa Maratonu liczy 500 km, a jej aktualny przebieg (może on ulec zmianie) dostępny jest pod adresem: https://ridewithgps.com/routes/25812891 Na trasie maratonu nie będzie zorganizowanego żadnego bufetu, transportu bagaży lub możliwości przepaku. Wszyscy uczestnicy są zdani tylko i wyłącznie na siebie. Dotyczy to również sytuacji, gdy zmuszeni zostaną zejść z trasy z powodu awarii lub kontuzji.
4. Uczestnicy, którzy ukończą maraton w limicie 30 godzin uzyskają kwalifikację do Bałtyk - Bieszczady Tour 2018. Warunkiem uzyskania kwalifikacji jest udokumentowanie przejazdu poprzez plik .gpx, lub w innej formie uprzednio uzgodnionej z organizatorem.
5. Zapisy na Maraton ruszają 10 października roku poprzez wysłanie maila zgłoszeniowego na adres: zarlocznanornica@gmail.com W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko oraz numer telefonu. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia limitu zgłoszeń.
6. Uczestnicy Maratonu w dniu rozpoczęcia zawodów muszą mieć ukończone 18 lat. Ze względu na dystans oraz niepewne warunki pogodowe sugerowane jest wcześniejsze przygotowanie się poprzez start w innych imprezach długodystansowych. W przypadku wątpliwości co do możliwości uczestnika, organizator ma prawo uzależnić wpisanie go na listę startową od przedstawienia udokumentowanego przejazdu o długości minimum 300 km.
7. Uczestnicy wpisani na listę startową zobowiązani są uiścić opłatę startową. Opłata startowa przeznaczona będzie na zakup medali, a ewentualne nadwyżki przekazane na zakup nagród dla uczestników lub na zbiórkę na zakup protezy dla "Bitelsowej".

Wysokość opłaty startowej:

- 30 zł - płatne do 28 lutego. Osoby, które do tego dnia nie opłacą wpisowego zostaną usunięte z listy startowej Po 28 lutym nadal możliwe będzie dokonanie opłaty, jednak bez gwarancji jakichkolwiek świadczeń.
- 50 zł - w przypadku płatności po 31 marca.

.Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Opłata za nocleg (dla chętnych):
- 30 zł / doba - w przypadku noclegu pod dachem
- 10 zł / doba - w przypadku noclegu we własnym namiocie

W przypadku rezygnacji do 28 lutego opłata za nocleg jest zwracana, w przypadku rezygnacji do 31 marca zwrot przysługuje w wysokości 50%. W przypadku rezygnacji po 31 marca opłata za nocleg nie podlega zwrotowi.

UWAGA - dla osób korzystających z noclegu w bazie, opłąta za noc z soboty na niedzielę (21/22 kwietnia) jest obligoatoryjna, pomimo że większość zawodników spędzi ją na rowerze.

Dane do wpłat:

Aleksander Głomski
Toruń
58 1750 0012 0000 0000 2813 3715
Raiffeisen Bank


8. Przed startem do Maratonu uczestnik podpisuje listę startową z własnym imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu. Telefon jest obowiązkowym wyposażeniem uczestnika.
9. Uczestnik pokonuje samodzielnie trasę Maratonu rowerem, poruszanym wyłącznie siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem. W szczególności zabroniona jest jazda „na kole” rowerzysty innego niż uczestnik Maratonu lub jazda bezpośrednio za innym pojazdem. Zabronione jest także korzystanie z własnego auta technicznego.
10. Każdy uczestnik bierze udział w Maratonie na własną odpowiedzialność, co potwierdza podpisując stosowne oświadczenie.
11. Maraton odbywa się w otwartym ruchu drogowym, a uczestnicy Maratonu mają obowiązek kierować się przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym. Szczególny nacisk kłaść należy na zapewnienie odpowiedniej widoczności rowerzysty, a zwłaszcza na oświetlenie i elementy odblaskowe.
12. Bezpośrednio po zakończeniu Maratonu zawodnik podpisuje listę uczestników podając godzinę ukończenia Maratonu. W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowości przejazdu trasy uczestnik zobowiązany jest przedstawić oryginalny ślad GPS pokonanej trasy.
13. Maraton odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
14. W przypadkach spornych, lub nieuregulowanych niniejszym regulaminem organizator podejmuje decyzje w oparciu o ocenę danej sytuacji.
15. Zgłoszenie się do Maratonu oznacza, że uczestnik zapoznał się z regulaminem i zobowiązuje się przestrzegać jego postanowień.
16. Organizator Maratonu nie jest odpowiedzialny wobec uczestników Maratonu za jakiekolwiek szkody powstałe w związku z Maratonem z winy innej niż umyślna.
17. Uczestnik Maratonu wypełniając i wysyłając zgłoszenie akceptuje warunki niniejszego regulaminu Maratonu i wyraża zgodę na przetwarzanie podanych danych do celów związanych z realizacją imprezy, w tym publikację imienia i nazwiska na forum podrozerowerowe.info
 
Baza Maratonu
 
Strona na facebooku ze wszelkimi informacjami i zdjęciami.
https://www.facebook.com/pages/Baza-Turystyczna-Familia/351336118294370
 
Namiot:10 zł od osoby za dobę.
Miejsce pod dachem (pokoje/domki): 30 zł od osoby za dobę (z pościelą)
Do dyspozycji sanitariaty (kilka pryszniców, kilka wc, ciepła woda), wiata, miejsce na ognisko. Do tego na miejscu znajduje się sklep i bar, oba prowadzone przez gospodarzy,

Noclegi należy rezerwować tylko i wyłącznie poprzez wysyłanie maila na adres: zarlocznanornica@gmail.com
 
Sugerowany dojazd transportem publicznym:
1.    Pociągiem dalekobieżnym do Lęborka, a następnie rowerem do bazy (ok. 40 km)
2.    Pociągiem do Gdyni (lub innego miasta na trasie SKM Trójmiasto), następnie pociągiem SKM do Potęgowa, a następnie rowerem do bazy (ok. 30 km).

Zapraszam na Kaszuby, miło mi będzie Was gościć :)

aktualna lista startowa:


« Ostatnia zmiana: 17 Kwi 2018, 09:25 olo »
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Elizium

 • Użytkownik forum
 • Wiadomości: 5746
 • Miasto: Bnin
 • Na forum od: 17.03.2013
  • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 21:52 »
Pierwszy!

+ 4 szt. z KBR.
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline Mężczyzna olo

 • Moderator Globalny
 • Wiadomości: 6871
 • Miasto: Pałuki
 • Na forum od: 12.02.2011
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 21:54 »
No ja myślę :P A jak któryś nie zrobi tej kwalifikacji to dostanie w dziób w imię mojej harówki z tworzeniem regulaminu (ctrl c + ctrl v) :P
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna Elizium

 • Użytkownik forum
 • Wiadomości: 5746
 • Miasto: Bnin
 • Na forum od: 17.03.2013
  • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 21:58 »
Zrobią. Puścimy rapsika 3h po nich, którego dogoni, będzie wpierdal rozmowa motywująca. Zrobią.

Poza tym... nie wiem, czy im powiem, że limit jest 30. Niech myślą, że 24...
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline Mężczyzna Turysta

 • Kapituła MP-P 2017
 • Wiadomości: 5514
 • Miasto: Gdańsk
 • Na forum od: 15.06.2011
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 22:00 »
Aleś Ty się wulgarny zrobił, Elizium.
A niby te, no,  opery i filharmonie...

Olo, dzisiaj to się zgłasza kandydatury na MP, a nie takie noże w plecy.

Offline Mężczyzna Elizium

 • Użytkownik forum
 • Wiadomości: 5746
 • Miasto: Bnin
 • Na forum od: 17.03.2013
  • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 22:08 »
Po prostu sumiennie pracuję na tego bana.

A tamto to ściema, mówiłem Ci przecież. Rozumiem, że jedziesz Jacek?
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline Mężczyzna tomek

 • Moderator
 • Wiadomości: 2827
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 01.06.2014
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 22:11 »


...
Olo, dzisiaj to się zgłasza kandydatury na MP, a nie takie noże w plecy.
Też się zdziwiłem. I sprawdzałem czy to na pewno nie kandydatura, ale tytuł jest jaki jest.
Po kiego grzyba rozmieniać tematy na drobne - nie wiem?

Offline Mężczyzna Turysta

 • Kapituła MP-P 2017
 • Wiadomości: 5514
 • Miasto: Gdańsk
 • Na forum od: 15.06.2011
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 22:14 »
Rozumiem, że jedziesz Jacek?

Jeśli w tym terminie nie będzie niczego ciekawszego, to pewnie tak. ;)

Offline Mężczyzna Elizium

 • Użytkownik forum
 • Wiadomości: 5746
 • Miasto: Bnin
 • Na forum od: 17.03.2013
  • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 22:20 »
aleosohozzii? Po co nam kandydatura, na którą nikt nie zagłosuje, bo ma być górzyście?
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline Mężczyzna olo

 • Moderator Globalny
 • Wiadomości: 6871
 • Miasto: Pałuki
 • Na forum od: 12.02.2011
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 10 Paź 2017, 22:22 »


...
Olo, dzisiaj to się zgłasza kandydatury na MP, a nie takie noże w plecy.
Też się zdziwiłem. I sprawdzałem czy to na pewno nie kandydatura, ale tytuł jest jaki jest.
Po kiego grzyba rozmieniać tematy na drobne - nie wiem?


1. W mojej subiektywnej opinii Kaszuby mają jednak za łatwą trasę by wygrały głosowanie. W kwietniu jak będzie zimniej, a noc będzie krótsza, to będzie przynajmniej nieco trudniej.
2. Nie mam energii by angażować się w organizację maratonu z prawdziwego zdarzenia. Tutaj to jest taka wyprawka, bez zbędnej organizacji (coś jak dwie edycje Maratonu Świętokrzyskiego, których Waxmund nie zorganizował  ;D ), a baza to miejsce "swoje", więc odpadają zbędne formalności, jak to by było gdybym musiał ogarniać obcą miejscówkę w Wejherowie. Izbica na MP odpada, za daleko, słaby dojazd.
3. No i przede wszystkim: doszedłem do wniosku, że nie chcę na Maraton Podróżnika jechać na Kaszuby, które mam na co dzień pod nosem. Nie będę wysuwał propozycji, na którą nie zagłosuję. Mój głos idzie na miejscówkę w górach/na pogórzu (btw. propozycja Krzyśka jest super). Nie widzę sensu zgłaszać kandydatury tylko po to by w głosowaniu był większy wybór. Lepiej przejechać się w fajnej ekipie po Kaszubach traktując to jako zaprawę przed Maratonem Podróżnika.
« Ostatnia zmiana: 10 Paź 2017, 22:29 olo »
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.


Offline Mężczyzna wiki

 • Nie spać! Jechać!
 • Wiadomości: 1212
 • Miasto: Łódź
 • Na forum od: 28.01.2016
  • ekstremalna strona rowerowa
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 11 Paź 2017, 06:25 »
21 kwietnia to termin Harpagana na który nie jadę więc chyba się skuszę. Gdyby tak jeszcze załatwił kalifikację na MP była to frekwencję miałbyś zapewnioną.
rowerem na księżyc (85,2%)

Offline Mężczyzna hansglopke

 • Wiadomości: 2611
 • Miasto: Zduńska Wola
 • Na forum od: 22.02.2013
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 11 Paź 2017, 06:52 »
Pierwszy!

+ 4 szt. z KBR.

Drugi.
Mam porachynki z Kaszubami (regionem nie mieszkańcami) za 2015 rok.

Zrobią. Puścimy rapsika 3h po nich, którego dogoni, będzie wpierdal rozmowa motywująca. Zrobią.

Poza tym... nie wiem, czy im powiem, że limit jest 30. Niech myślą, że 24...

Panie Prezesie apeluję o przeczytanie pierwszego punktu regulaminu. Nie można tak swoich.....członków traktować kijem i marchwką.
« Ostatnia zmiana: 11 Paź 2017, 07:01 hansglopke »
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

jark

 • Gość
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 11 Paź 2017, 07:46 »
chętny ... :)

Offline Mężczyzna Marek_lbn

 • Wiadomości: 246
 • Miasto: LUBLIN
 • Na forum od: 28.05.2013
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 11 Paź 2017, 09:49 »
Ciekawe.
Będę obserwował temat.
Giant Defy, Accent Nordkapp.

Offline Mężczyzna Raphael

 • lubię płynąć pod prąd i jechać pod wiatr...
 • Wiadomości: 277
 • Miasto: Garbatka-Letnisko
 • Na forum od: 07.10.2014
Odp: W(y)prawka Kaszubska - 21.04.2018
« 11 Paź 2017, 11:13 »
Czy trasa Maratonu Żarłocznej Nornicy (e-mail wymiata:) jest całkowicie asfaltowa? Jeśli gdzieś było to nie doczytałem i przepraszam za pytanie. Pozdrawiam

Tagi:
 
Organizujemy


Partnerzy

Patronat
Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:CDN ....
Mobilna wersja forum