Autor Wątek: 4xMRDP  (Przeczytany 48038 razy)

Offline Mężczyzna Adamo

• Miasto: Szczebrzeszyn
  • Na forum od: 30.01.2016
Odp: 4xMRDP
« 14 Paź 2017, 07:02 »
Podział maratonu na etapy umożliwi mi i nie tylko mi przejechanie do okoła Polski jeszcze przed emeryturą. Podzielone co prawda na odcinki, ale lepsze to niż wcale. Dla nowych zawodników przyszłego MRDP podział może być też wstępniakiem do wielkiej przygody...
Termin sierpniowy jest ok.

Offline Mężczyzna laxigen

• Miasto: Bielsko-Biała
  • Na forum od: 23.04.2012
« 14 Paź 2017, 09:12 »
Może mi sie uda sprawdzić ten Koczy Zamek niedługo. Szkoda że natknąłem sie na wątek dopiero teraz, bo dwa tygodnie temu nieświadomy problemu zajadałem sie smakołykami w karczmie na Ochodzitej a mogłem przy okazji skoczyć trochę w bok ;)

Na klekocinach coś się dzieje?

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
« 16 Paź 2017, 09:44 »
Może mi sie uda sprawdzić ten Koczy Zamek niedługo. Szkoda że natknąłem sie na wątek dopiero teraz, bo dwa tygodnie temu nieświadomy problemu zajadałem sie smakołykami w karczmie na Ochodzitej a mogłem przy okazji skoczyć trochę w bok ;)

Na klekocinach coś się dzieje?

Na Klekocinach nic się nie dzieje, ale w listopadzie zamierzam się tam wybrać, to obadam sprawę. Koczy Zamek z Kamesznicy polecam - solidny podjazd, z dobrym asfaltem doprowadzającym pod betonowe płyty w końcówce - tam, robi się syyyytttooo ;-)

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« 16 Paź 2017, 23:33 »
Przed MRDP rozmawiałem z zarządcą drogi na Klekociny, jest to droga powiatowa i jak na razie robią papierologię, droga ta nie zostanie przebudowana wcześniej jak za 2-3 lata, oczywiście o ile znajdą się środki.

Co do terminu to są dwa problemy sierpień=turyści nad morzem
drugi problem to planowany zakaz handlu w niedzielę.

Do dyspozycji są dwa terminy 7 (8 )-11 sierpnia 2018 lub 25(26)-29 września 2018

wrzesień=babie lato=brak turystów

Start edycji MRDP Zachód najprawdopodobniej odbędzie się w środku tygodnia (wtorek-środa) tak aby meta wypadła na sobotę, wieczorem zakończenie, biesiada, ognisko, a niedziela przeznaczona na powrót do domu.

ps. dlaczego nie można dać 8 w nawiasie, wyskakuje jakaś śmieszna buźka, co to za praktyki???

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 16 Paź 2017, 23:48 »
wrzesień=babie lato=brak turystów
No, tylko we wrześniu są wąskie okna pogodowe.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna rybadigital

• 2019-Silesia Hulaka GóraMoRDaPe
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 30.09.2016
« 17 Paź 2017, 06:53 »
ten niedzielny zakaz handlu trochę uderzy w samowystarczalne imprezy ultra i ogólnie w "niedzielne kolarstwo" wyznania "kofibrejk" . Ale to ponoć ma być co druga. Trzeba się będzie wstrzeliwać  ;D

Offline Mężczyzna Ricardo

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
« 17 Paź 2017, 11:58 »
ten niedzielny zakaz handlu trochę uderzy w samowystarczalne imprezy ultra i ogólnie w "niedzielne kolarstwo" wyznania "kofibrejk"
Raczej w niczym to nie przeszkadza. Na ultra zakupy robi się głównie na stacjach benzynowych i w małych sklepikach gdzie w niedzielę pewnie za ladą stanie właściciel i będą one otwarte.

Offline Mężczyzna Mariobiker

• Miasto: Niedrzwica
  • Na forum od: 13.06.2013
« 17 Paź 2017, 17:55 »
Do dyspozycji są dwa terminy 7 (8 )-11 sierpnia 2018 lub 25(26)-29 września 2018

Jestem za końcówką września.
Termin sierpniowy ciężko wcisnąć pomiędzy Hulakę i BBT.

Jeśli nie masz pasji ... to znaczy że marnujesz swój czas.

Offline Mężczyzna Turysta

• Kapituła MP-P 2017
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
« 17 Paź 2017, 17:58 »
Dla mnie oba terminy są słabe, ale to wina coraz bardziej wypełnionego kalendarza - niestety, trzeba będzie wybierać.

« 18 Paź 2017, 22:12 »
Dla mnie oba terminy są słabe, ale to wina coraz bardziej wypełnionego kalendarza - niestety, trzeba będzie wybierać.

Klęska urodzaju  ;D

Offline Mężczyzna Tomek 43 WCK Kaczmarek

• Miasto:
  • Na forum od: 20.09.2017
« 5 Sty 2018, 01:42 »
Ponad 1000km wolę robić w przedziale ok 4maj - 4wrzesień. Mam nauczkę z MPP2017 że jak nie wybieram pogody to najczęściej wpadam w paskudną. 14-15go października zrobiłem 725km do Ustrzyki i z powrotem więc długiej nocy się nie boję ale pogodę sobie wybrałem idealną a tego nie da się zrobić z terminowym Ultra! Wniosek poproszę termin MRDP Zachód max 1-4go września.

« 12 Sty 2018, 12:29 »
1. MRDP Zachód ok. 1120km Rozewie - Złoty Stok, termin początek sierpnia lub koniec września 2018.

Czy coś już wiadomo  ???

Offline Mężczyzna MARECKI

• Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
« 12 Sty 2018, 15:39 »
Mario,  Ty nie rozpraszaj Daniela  :icon_smile:  Na razie niech ogarnia w spokoju MRDP 2017  :lol:

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« 3 Maj 2018, 13:23 »
No to ruszamy:

Zgodnie z zapowiedziami startujemy z cyklem 4xMRDP. Na początek zapraszamy do startu w MRDP Zachód, który odbędzie się w dniach 24-28 września 2018r.

Dla każdej z edycji wchodzącej do cyklu będzie przygotowany indywidualny medal. Poszczególne medale będzie można ze sobą połączyć w jeden duży element (trzy fragmenty Polski symbolizujące Zachód, Góry i Wschód oraz jeden duży pierścień, dla pełnego dystansu MRDP, obejmujący wcześniej zdobyte medale.

Dla najlepszych zawodników w cyklu (najlepszy łączny czas dla 4 startów) zostaną przygotowane specjalne trofea.

Szczegóły w Regulaminie
http://mrdp.pl/regulamin-2018

Serdecznie zapraszamy do startu.

ps. dlaczego nie można edytować starych postów?

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 3 Maj 2018, 15:35 »
Znikła kategoria Sport  ;)

Nie bardzo wiem czemu się upierasz przy tym punkcie "Zabrania się dojazdu do serwisu jakimkolwiek innym środkiem transportu niż własny rower. (gdy dalsza jazda rowerem jest całkowicie niemożliwa, a dotarcie do najbliższego serwisu rowerowego wymagałoby kilkugodzinnego spaceru} możliwe jest dostarczenie niezbędnych części na trasę Maratonu.)"

To jest zwyczajnie niezrozumiałe i bez sensu. Załatwienie dowozu części na trasę jak nie masz znajomego z samochodem w pobliżu - jest praktycznie niewykonalne. Poza tym wiele bardziej w duchu samowystarczalności jest pojechanie samemu pociągiem/autobusem z rowerem do sklepu rowerowego, a potem wrócenie na trasę w miejscu, gdzie się zjechało, niż załatwienie dowozu części na trasę niż załatwienie dowozu części na trasę - co wymaga znajomego. A to dotyczy tylko kategorii Extreme, w Total Extreme pozostaje tylko i wyłącznie spacer kilkadziesiąt km.

Ten punkt był powszechnie krytykowany ostatnim razem, może warto wziąć pod uwagę Daniel - że te imprezy robisz dla ludzi i warto się czasem wsłuchać w oczekiwania?

Osobiście idea 4xMRDP mnie nie przekonuje, o ile pełny MRDP i GMRDP to świetne trasy, to Wschód, a przede wszystkim Zachód to już słabo z atrakcyjnością (do tego po przejechaniu Odry cała końcówka to strasznie słabe drogi), trochę takie rozmienianie się na drobne. Ponadto maratony ponad 1000km bez żadnych gór - to już nie to, mocno obniża to atrakcyjność.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum