Autor Wątek: Wahoo Fitness Element Bolt GPS  (Przeczytany 30126 razy)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Wahoo Fitness Element Bolt GPS
« 20 Sty 2019, 11:43 »
Zastanawiam się czy to jakaś stara informacją z początków sprzedaży Wahoo Bolt czy jednak jest jakiś problem. Dlatego szukam kogoś, kto ma taki duet tj. Wahoo Bolt i telefon Huawei.

Sama taka informacja Ci pewnie niewiele da, bo to pewnie zależy od konkretnego modelu Huawei, przypuszczam że niektóre z tym działają, inne nie. Ale to nie jest wielki problem, wystarczy kupić przez internet, jak nie będzie kompatybilne, to zwrócisz bez problemu.
"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"
http://www.wyprawyrowerowe.neostrada.pl

Offline Mężczyzna tomcz20

• PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO NAS
  • Miasto: Tychy, Śląskie
  • Na forum od: 12.03.2016
« 20 Sty 2019, 12:22 »
Nie lubie kupować i póżniej zwracać. To takie niepotrzebne zamieszanie. Podejrzewam, że nawet sprzedawca nie będzie pewny do końca czy telefon zagada z licznikiem. Z drugiej strony po to jest możliwość zwrotu przy zakupie przez internet.
Miałem taki problem kiedy zakupiłem licznik Sigma Roxy - oddałem bo aplikacja nie komunikowała się z telefonem Huawei. Może te teloefony mają tak przez to szpiegowanie? To taka moja teoria spisku ::)
Reasumując to najprościej wymienic telefon na taki bez funkcji szpiegowskich :D

« 26 Mar 2019, 19:25 »
Wahoo kupione i....
Jest super. Szybka konfiguracja. Bezprobemowe parowanie z czujnikami: tętna z Decathlonu, i kadencji i prędkości z Aliexpres. Szybkie przesyłanie tras z telefonu - ślad na WIsła 1200 przesyłałem jakieś 25 sek. Nawigacja w systemie turn by turn działa ale trzeba przygotowac trasę najlepiej w RideWithGps.
Bardzo łatwa obsługa aplikacji do sterowania Boltem z poziomu telefonu.
Ekran bardzo czytelny ale jeżeli ktos ma słaby wzrok lepiej wybrać większego brata Wahoo Elmenta.
Bardzo wygodna obsługa za pomocą trzech przycisków z przodu - nawet w rękawiczkach.
Zgrywanie tras odbywa się zaraz po zakończeniu jazdy - jeżeli mamy połączony z telefone. NA Stravę jazda wysyłana jest przez wifi lub przez telefon poprzez transfer GSM.
Bardzo fajnie działają powiadomienia o sms-ach i osobach dzwoniących do nas podczas jazdy.
Mój Wahoo działa doskonale s telefonem Xiaomi Redmin 4 x ale podejrzewam, ze marka nie będzie miała znaczenia.
Wahoo obsługuje także system ANT+
Generalnie dla mnie świetny licznik, który wykorzystam na ultramaratonach a na codzień do jazdy sportowej. Za 1 tys złotych mamy naprawdę wygodne i niezawodne urządzenie.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
« 27 Mar 2019, 01:07 »
A do ilu punktów śladu gpx Wahoo obsługuje ?

Offline Mężczyzna Mijah

• Na forum od: 01.02.2017
« 27 Mar 2019, 14:36 »
W większego ELEMNTa (ponoć technicznie to samo co Bolt) wgrałem i nawigowałem po trasie mającej 97.370 punktów. Podejrzewam, że spokojnie da się więcej, kwestia ile to to ma ramu. I czy naprawdę potrzeba więcej ;)

« 27 Mar 2019, 22:28 »
Dla mnie także fajnym udogodnieniem jest podświetlenie ekranu, które uruchamia się w momencie wyświetleni komunikatu o jakimś manewrze. Po wykonaniu manewru podświetlenie gaśnie. Taki wariant oszczędnościowy na dlugie trasy.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
« 29 Mar 2019, 07:05 »
W większego ELEMNTa (ponoć technicznie to samo co Bolt) wgrałem i nawigowałem po trasie mającej 97.370 punktów. Podejrzewam, że spokojnie da się więcej, kwestia ile to to ma ramu. I czy naprawdę potrzeba więcej ;)

100000 to naprawdę zacnie i więcej nie potrzeba. Przy planowaniu wielodniowych wyjazdów trochę ogranicza mnie limit 1000 w moim Garminie Oregon 400, którego mam już circa 10lat.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
« 9 Kwi 2019, 17:19 »
Podobno ma jakiś nowy Wahoo się pojawić 11 kwietnia 2019.

Offline Mężczyzna remik

• Miasto: PObiedziska
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
« 9 Kwi 2019, 22:56 »
Cytat: tomcz20
Wahoo obsługuje także system ANT+
Generalnie dla mnie świetny licznik, który wykorzystam na ultramaratonach a na codzień do jazdy sportowej. Za 1 tys złotych mamy naprawdę wygodne i niezawodne urządzenie.

użytkuje od kilku miesięcy - absolutnie uwielbiam ten sprzęt , i oprócz firmy Ergonbike to właśnie
Wahoo jest moim numer1 jeśli chodzi o trafione inwestycje ..

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
« 10 Kwi 2019, 12:22 »
Jakich czujników prędkości używacie? Jako że to funkcjonalność o niskim priorytecie, bo dubluje licznik, zastanawiam się czy w ogóle warto. A jeśli warto, to czy jakieś Magene za 48zł z Aliexpress spełni swą rolę, czy tylko dołoży niedokładności do pomiaru?

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
« 11 Kwi 2019, 15:07 »
Moją intencją nie jest spam tylko pokazanie nowości Wahoo

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
« 11 Kwi 2019, 15:24 »
Mam nadzieję, że w związku z wejściem różowych na rynek, czarne potanieją.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 11 Kwi 2019, 20:20 »
To to jest ta nowość co miała wejść?  ;)
A reklamowanie komputerka jako najbardziej aerodynamicznego - to już czysta komedia, aerodynamika takiego gówienka to sporo więcej zależy od kąta mocowania do roweru niż od samego komputerka, a i tak są to wartości symboliczne.
"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"
http://www.wyprawyrowerowe.neostrada.pl

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
« 11 Kwi 2019, 20:25 »
Oni go od początku reklamują jako aero, tak jakby to była jego najważniejsza cecha.

Offline Mężczyzna marcin_g

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
« 17 Kwi 2019, 00:40 »
A jeśli warto, to czy jakieś Magene za 48zł z Aliexpress spełni swą rolę, czy tylko dołoży niedokładności do pomiaru?

Czy potrzebujesz czujnika to sam sobie musisz odpowiedzieć - tak z praktyki to mocno mi brakowało czujnika prędkości (bo prędkość z gpsa potrafi mieć chwilowe wahnięcia np. jak wjedziesz w las - rzucasz okiem na licznik a tam 15km/h chociaż wiesz, że jedziesz co najmniej 2x tyle). 

Natomiast co do Magene to mam 3 sztuki (prędkość, kadencja i HR) i zasadniczo działają:
https://www.strava.com/activities/2292344578/analysis
natomiast czy są dokładne to nie wiem - nie mam porównania - kadencja wygląda zupełnie ok, natomiast HR nie wiem - nigdy wcześniej nie mierzyłem w trakcie wysiłku.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum