Autor Wątek: Jaki bagażnik do roweru z kółkami 29 cali?  (Przeczytany 1386 razy)

Offline Mężczyzna piterski.76

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 21.04.2017
Witajcie :)
Jak w temacie - poszukuje bagażnika do roweru Kross Lea B3. Rower posiada kółka 29 cali i ramę w imponującym rozmiarze XS, więc jak sami widzicie zagadnienie nie jest proste ;) Bagażnik powinien być mocny  (udźwig min 25 kg) i wytrzymały - chcialbym żeby przetrwał kilka sezonów zanim trzeba będzie go wymienić. Musi również pasowac do sakw crosso big dry, bo takie zamierzam kupić. Z tego co się dowiadywałem to bagażnik crosso niestety się nie nadaje bo przy tak dużych kółkach nawet jeśłi da sie zamontowac bagażnik, to nie wejdą błotniki.
Z góry dziękuję za wszelką radę :)

Pozdrawiam
Piotr

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Serio Crosso się nie nadaje?
Jakie opony masz na tych kołach?
Nie mam 29era, więc nie wiem na pewno, ale koła 29 i 28 cali mają obręcze o tej samej średnicy jak (622mm), a na moim 28" + bagażnik Crosso współpracują bez problemów i nic nie jest na wcisk.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Zmartwię Cię, że wszystkie 29" nie mają zbyt dużego prześwitu między oponą a bagażnikiem przy oponach >2,0". Ja jak Borafu polecam Ci Crosso. Dobre, sprawdzone w boju bagażniki. Ewentualnie możesz kombinować z adapterami przedłużającymi, ale pamiętaj, że dolne łączenie to najsłabszy punkt. Z błotnikami często najwięcej problemu jest nie na osi opony ale w haczeniu jej krawędzi z opadającym już łukiem błotnika. Czyli decyduje o kłopocie lub nie szerokość błotnika.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum