Autor Wątek: Velo Małopolska - sieć tras rowerowych w Małopolsce  (Przeczytany 10121 razy)

Offline Mężczyzna poglos

  • Wiadomości: 49
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 27.04.2013
Super zdjęcia... a który odcinek poleciłbyś na 5 (pełnych) dni z dziewięciolatką? (średnio zakładam 30km dziennie). I czy jadąc twarzą do Tatr jest dużo trudniej?
--
who Jah bless no man curse

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Może Zakopane-Krościenko? Możesz zostawić auto w Nowym Targu/Zakopanem i wrócić po nie autobusem/busem z Krościenka. Jeśli bez auta, to trzeba dotrzeć aż do Starego Sącza na pociąg.

Do Krościenka masz takie etapy, niektóre mniejsze niż 30 km:

Zakopane -> Nowy Targ -> Czorsztyn -> Czorsztyn (pętla wokół Jeziora Czorsztyńskiego) -> Sromowce Niżne -> Szczawnica

W takim wariancie masz drogi publiczne na kilku km zjazdu z Gubałówki, potem po drodze publicznej przez Małe Ciche i między Sromowcami.

Jeden średni podjazd przed Chochołowem. Drugi nad Jeziorem Czorsztyńskim.

To tak na szybko :)

A jazda na południe - tak, dla dziecka znacząco trudniej.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna 365

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
I znowu te nieszczęsne barierki... Choć i tak dobrze, że nie są oczojebne biało-czerwone. ;)
Paweł.

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Ale to nie jest tak, że barierka jest bezwzględnym złem :)

Bariery są złem, gdy są stawiane bez sensu. Tutaj trasa biegnie przy naprawdę wielu stromiznach, ciekach, nad sztucznie wzmocnionym brzegiem jeziora, koroną zapory - brak barier byłby lekkomyślnością.

Byłoby super, gdyby były drewniane, jak na Pomorzu Zachodnim, ale pewnie wilgoć by je szybko zniszczyła.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Hej,

zostałem poproszony na priva o ślad trasy - ale że się nie da wysłać prywatnie załącznika, wrzucam tutaj, może jeszcze ktoś skorzysta.

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline PiKa

  • Wiadomości: 891
  • Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
Zachęcony opisami, pojechałem ostatnio odcinkiem Velo Dunajec: Krościenko - Nowy Targ.

Pogoda dopisała, trasa również - oceniam ją na 9/10 (odejmuję punkt za barierki).

Wracając pojechałem dookoła Jeziora Czorsztyńskiego nie trasą VD, tylko północną stroną. Niestety nie zauważyłem, że w końcowej części trzeba skorzystać z promu, przez co zrobiłem mocny podjazd pod Czorsztyn i później wróciłem drogą do Sromowców Wyżnych.

Kilka zdjęć z wyjazdu:

Pierwszego dnia była super pogoda:



Drugiego dnia rano wszystko tonęło w mgle:



Ale ostatecznie się rozpogodziło:




(zdjęcia robiłem w różowych okularach ;))

Polecam ten szlak, a w każdym razie ten odcinek.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum