Autor Wątek: Bikestacja - problemy  (Przeczytany 7014 razy)

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 18.08.2011
    • Hipcia i Hipek
Bikestacja - problemy
« 15 Lip 2015, 14:08 »
Z kolei ja z Bikestacją problemów nigdy nie miałem. Wysyłkę mieli zawsze błyskawiczną (płacę w poniedziałek rano, w poniedziałek po południu wrzucone do paczkomatu). Nawet dzisiaj jadę odebrać coś od nich (zapłaciłem w niedzielę wieczorem, w paczkomacie czeka od wczoraj). Lista moich tam zakupów jest naprawdę pokaźna.

Owszem, zdarzyło mi się, że nie mieli czegoś, co już zamówiłem i wyklikałem, zawsze w ciągu kilku dni dostawałem maila lub telefon z informacją czego nie ma i co mogą w zamian zaproponować. Ze zwrotem kasy (a ja część z tego, co kupuję, porównuję i oddaję - zdarza się, że zamawiam za 1700 a zwrot robię za 1500) też nigdy nie było problemu.

Może po prostu mają teraz ciężko - z jednej strony zamówienia (środek sezonu), z drugiej - okres urlopowy i być może brak rąk do pracy.

Wydaje mi się, że takie akcje zdarzają się losowo, raz na iluś klientów - przedłużenie zamówień, czy oczekiwanie na przelew zdarzało mi się w kilku innych sklepach.

martwawiewiórka [14:51]: sól kolarstwa, co to takiego?
Elizium [14:52]: spacer z rowerem po górach

Mijah: (...)przy okazji dowiedziałem się czegoś co zmieni moje życie. Oznaczenie podjazdu HC to nie hardcore, tylko hors catégorie.

Offline Mężczyzna globalbus

• Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Bikestacja - problemy
« 15 Lip 2015, 14:25 »
2 razy robiłem u nich zamówienie, z każdym był problem z faktycznym stanem magazynowym (faktyczny jest taki, że prawie nic nie mają na stanie). Taki typowo niskobudżetowy sposób prowadzenia interesu, nie ten jeden sklep ma z tym problem, w zasadzie to ciężko byłoby mi w pamięci zlokalizować polski sklep z częściami, który faktycznie oferuje coś, co jest w stanie wysłać na następny dzień (im większy, tym gorzej).

Za pierwszym razem była jakaś pierdoła, nie mieli łańcuchów model X, ale w zamian za to wziąłem model Y (tańszy). Zwrot nadpłaty był nieco problematyczny, najpierw długie czekanie, potem zła kwota (zajęło im to tydzień).
Za drugim był problem z siodełkiem. Chciałem zamienić, po czym kolejno okazywało się, że nie są w stanie zaoferować kompletnie nic. Po prostu im się nie chciało, bo potem zamówiłem gdzie indziej, tam, gdzie chciało im się to siodełko sprowadzić.
Kasa zwrócona bez problemu, choć wnerwiłem się na długą, nikomu niepotrzebną, wymianę maili w stylu:
- jest x?
- nie ma x.
- jest y?
- nie ma y.
- a cokolwiek jest?
- nie ma i nie będzie.
No kur*a.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 15 Lip 2015, 14:40 »
Ale jak widzisz z zalinkowanego wątku - to nie są sporadyczne przypadki, takich osób jest wiele.
Wiem. Dlatego też nie neguję tego, co piszesz, tylko dorzucam swoją opinię.  Nie bronię ich, bo nie mam po co.

Złe mam zdanie np. o Cykloturze, gdzie na produkt "dostępny 1-2 dni" czeka się po dwa tygodnie. Na bikestacji się (jeszcze) nie naciąłem.

Dokładnie tak jest, ten stan magazynowy jest nieporównywalny do tego na stronie (ten jest bardzo szeroki). A system opisu dostępności można traktować w kategoriach fantazy.
No to akurat jest bardzo popularne w różnych sklepach - na stronie mamy to, co możemy sprowadzić, nie to, co mamy na stanie. Wszystko oznaczone jako "w magazynie".

Mijah: (...)przy okazji dowiedziałem się czegoś co zmieni moje życie. Oznaczenie podjazdu HC to nie hardcore, tylko hors catégorie.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
« 15 Lip 2015, 15:09 »
Jeśli dobrze pamiętam zamawiałem ram bagażnik i zdaje się, że też trochę czekałem ;)
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna menel

• Na forum od: 25.03.2012
« 15 Lip 2015, 16:10 »
Też miałem z Bikestacją zabawę tylko w zimę więc nie wina nadmiaru pracy. Zapomnieli skrócić przewody w tarczówkach to odesłałem. Składałem następne zamówienie więc mieli do niego dołożyć hamulce. Zapomnieli. Przysłali osobno ale to oni płacą więc dla mnie rybka. Potem wystarczyło jeszcze tylko dosłać śrubki co ich zapomnieli włożyć do pudełka i już po miesiącu mogłem się cieszyć nowymi hamulcami.

Inna rzecz  że zanabyłem sporo gratów w bardzo promocyjnych cenach.

Offline Mężczyzna altharr

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 03.09.2013
« 15 Lip 2015, 16:39 »
I ja miałem problemy. Mój ostatni zakup to piasta DT Swiss 350 w dobrej cenie plus smar DT Swissa. po odbiorze policzylem oczka, miało być 32 a było 28, wieczko od smaru połamane bo źle zapakowali... Napisałem do nich maila, przeprosili, napisali ze 32 nie mają i zaproponowali, że za dopłatą 100pln dostanę piastę 240. Coś mnie tknęło i poprosiłem żeby sprawdzili czy im się znów cyferki nie pomyliły no i oczywiście okazało się, że to też nie 240 tylko 340. Witki mi opadły. Odesłałem  piastę. Smar zostawilem. Kasę mi oddali dość szybko. Oddali za dużo... Musiałem przelewać im nadpłatę. Była to moja trzecia i definitywnie ostatnia przygoda z tym sklepem. Zakupy robilem 6 lub 7 razy, w 3 przypadkach z przygodami. W moim odczuciu nie było tam złej woli tylko ogromny brak profesjonalizmu.

Offline Mężczyzna dodoelk

• Miasto: Ełk
  • Na forum od: 14.01.2015
« 15 Lip 2015, 22:25 »
potrzebowałem łańcuch i smar, towar dostępny od ręki, w sumie chyba 4 czy 5 PLN taniej niż u konkurecji - kupuję, płacę...

po 3 dniach zaczynam dzwonić (mają oddzwonić - oczywiście zero odzewu), piszę (zero odzewu), straszę policją (zero odzewu)

po jakichś 2 tygodniach przychodzi wiadomość że towar wysłany:

W dniu 2015-06-10 o 20:00, Bartosz Suwald pisze:
Witam serdecznie,

Dzisiaj Pana zamówienie zostało nadane 

to jednak czytacie maile? ??? ??? tylko odpowiedzieć nie łaska

łaska + vat :)

jak widać ktoś ma ubaw po pachy, takich jak ja zdesperowanych utopioną kasą, lub unieruchomionym rowerem mają dziennie dziesiątki jak nie setki, wszystko dlatego że ceny mają kilka złotych niższe. ja więcej tam zakupów nie zrobię

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 15 Lip 2015, 22:35 »
Hmm... wychodzi na to, że jak na razie jestem jedynym zadowolonym klientem...

Offline Mężczyzna Pedro

• Miasto:
  • Na forum od: 19.01.2014
« 16 Lip 2015, 10:14 »
Hmm... wychodzi na to, że jak na razie jestem jedynym zadowolonym klientem...
Ja jestem umiarkowanie zadowolony: kupowałem 2 rzeczy: jedną wysłali od razu a na drugą czekałem około 2 tygodni, choć wybrałem wysyłkę priorytetem - widać ciężko było im się rozstać z tym siodełkiem ;)
http://allegro.pl/siodelko-selle-italia-xlr-gf-biale-180g-od-1-zl-i5469415453.html

Offline crust

• Miasto: 05-500
  • Na forum od: 21.08.2013
« 16 Lip 2015, 11:05 »
W zeszłym roku ( albo dwa wstecz) za usunięcie negatywa z allegro zaproponowali skarpety od szymonbike, pomyślałem że w końcu ogarnęli bajzel. Ze skarpet nie skorzystałem ale dokonałem zakupu po raz trzeci (poprzednie próby skończyły się  przepychankami w celu odzyskania kasy bo gratów nie mieli). Niestety nic się nie zmieniło, zamówionego szpeju nie było, na @ nie odpowiadali a przez tel słyszałem wykręty. Faktem jest że mają taniej, faktem jest też że ostro tną w penisa i olewają klienta.  Fajnie że temat powstał na kolejnym forum, im więcej ludzi o tym wie tym większa szansa że zmienią podejście ( jestem naiwny, wiem).

Offline Mężczyzna m.arek

• Na forum od: 17.03.2014
« 16 Lip 2015, 11:18 »
Jeżeli jedynym kryterium wyboru przy zakupie jest cena, to nie ma się co dziwić, że sprzedawca musi ciąć koszty: tania, niewykwalifikowana siła robocza, dziurawy program do obsługi magazynu, sprzedaż towaru, który potencjalnie jest na półce u innego dostawcy itp. Przecież takie problemy są w co drugim sklepie, a jeśli szuka się jakichś specyficznych fantów, to pewnie wszystkie dają ciała z terminami.

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 16 Lip 2015, 12:24 »
Tylko niestety zakupy za pobraniem są dużo mniej wygodne, trzeba się umawiać z kurierem,
Zależy od tego, jak i gdzie się pracuje. Jeśli jest za pobraniem, to kurierowi zależy na znalezieniu odbiorcy, nie ma akcji z zostawianiem paczek u sąsiadów, w kancelarii, na recepcji czy wręcz u losowych osób.

Offline Mężczyzna m.arek

« 16 Lip 2015, 12:28 »
Nie w co drugim, nie przesadzajmy. Takie problemy są przede wszystkim w największych sklepach, mowa tu o sklepach polskich - bo niemieckie czy angielskie, z o wiele większą ilością asortymentu działają bez zarzutu.
Pisałem o polskich sklepach, naciąganie terminów o 1-2 dni jest niemalże regułą.

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 25 Lip 2015, 10:50 »
Wilku, zwrócili Ci tę kasę, czy nadal czekasz?

Offline Mężczyzna BIKER303

• Miasto: Otomin
  • Na forum od: 19.08.2013
« 12 Sie 2015, 09:29 »
Zamawiałem od bikestacji kask. przez ponad tydzień przesyłka nie przychodziła, na maile nie odpowiadali. Więc zadzwoniłem i okazało się, że nie mają tego kasku ale będzie w dostawie za 2tygodne. Nie spieszyło mi się i zgodziłem się na czekanie. Niestety po 3 tygodniach kasku nadal nie było bo coś tam, coś tam nie tak w magazynie....
Jak tak to poprosiłem o zwrot kasy. No i tutaj sobie znowu musiałem poczekać bo pojechałem do Szwecji i na Bornholm (gdzie nowy kask chciałem używać), a kasy nadal nie było :-[ Znowu za telefon i wreszcie się udało odzyskać pieniądze (magia Urzędu Skarbowego)

Więcej zakupów tam nie zrobię i omijam sklep szerokim łukiem.

Offline Mężczyzna Karol

• Miasto: Mikołów
  • Na forum od: 21.02.2011
« 12 Sie 2015, 14:48 »
Ja w zeszłym tygodniu zamawiałem u nich pedały, wczoraj przyszły i jest wszystko OK.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
« 21 Kwi 2016, 14:21 »
Witam
Szukałem butów Shimano. W żadnym znanym mi sklepie stacjonarnym w Warszawie ich nie mieli. W internetowych dwóch także nie mieli. Jeden się ogłaszał, że ma, ale jak zadzwoniłem to okazało się, że nie ma. Bikestacja na stronie ma te buty i odpowiedni rozmiar. Pomny wcześniejszych doświadczeń postanowiłem zadzwonić by sprawdzić czy mają. Dzwoniłem 20 razy pomiędzy 9-14,20 i nigdy nie udało mi się połączyć z żywym człowiekiem. Pomny waszych doświadczeń opisanych powyżej postanowiłem dać sobie z Bikestacją spokój i poszukać jakiegoś uczciwego sklepu w Niemczech lub UK.
Przy okazji możecie polecić jakiś wysyłający do Polski sklep w Niemczech lub UK z tanią wysyłką i taki z którym nie ma problemów ?

Offline Mężczyzna 4gotten

• Miasto: Mons/Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
« 21 Kwi 2016, 17:13 »
Robię czasem zakupy w Evanscycles i bike24. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Zwroty również bezproblemowe. Czasem robię zakupy w innych sklepach, ale to rzadziej. Niemniej za każdym razem poziom obsługi na wysokim poziomie. Chwalę sobie rónież zakupy na amazonie. Przy zakupach powyżej 29 euro dostawa gratis.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Na forum od: 22.09.2013
« 21 Kwi 2016, 18:11 »
Na początku kwietnia robiłem tam zakupy i nie było żadnych problemów. Nie było potrzeby dzwonić, więc oprócz maila z zamówieniem innych kontaktów nie było.
... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
« 21 Kwi 2016, 18:55 »
Np. buty (zza granicy), podobnie jak 'odzieżówkę' - wobec niższych cen/prze-cen - bym brał w rose.de lub z amazonu.de - ewentualne koszty zwrotu/ów obciążają sklep, na te/n pieniędzy nie wykładasz. Bike.24 jest sehr gut, jednak porto jest za 15 euroli, zwroty finansujesz sam. W przypadku amazon.de uwagę zwracać należy na to, czy towar idzie przez amazon.
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna Dusza

• ✫ ♪ ✯ ♫ ✬ ♬ ✰
  • Miasto: Opole
  • Na forum od: 23.02.2010
« 21 Kwi 2016, 19:16 »
Ja właśnie od tygodnia czekam na wysłanie zamówienia z bikestacji. Po telefonie i mailu we wtorek przyszło zapewnienie, że środa, najpóźniej czwartek zamówienie zostanie wysłane. Dzisiaj kolejny telefon i znów zapewnienie, że dzisiaj wyjdzie... narazie żadnej zmiany. Zero informacji, co? dlaczego? Lipa. Drugi i ostatni raz.

Offline Mężczyzna Adrian S.

• Na forum od: 15.03.2016
« 21 Kwi 2016, 19:21 »
Za dwa dni przyjdzie informacja, że połowy rzeczy nie mają na stanie... Ludzie po nich coraz bardziej jadą, a oni mimo to nadal robią ten lekko już stary i nieśmieszny numer...
Adrian Socho.

Offline Mężczyzna Dusza

• ✫ ♪ ✯ ♫ ✬ ♬ ✰
« 21 Kwi 2016, 19:24 »
Za dwa dni przyjdzie informacja, że połowy rzeczy nie mają na stanie... Ludzie po nich coraz bardziej jadą, a oni mimo to nadal robią ten lekko już stary i nieśmieszny numer...

Powoli kończy mi się czas na to czekanie. Jak paczka nie dojdzie do środy to kiedy już się doczłapie  ja po prostu odeślę z podziękowaniem, a fanty kupię gdzie indziej. Moje prawo :)
Powienienem lichwę policzyć za pożyczkę...

Offline Mężczyzna lunatyk

• Na forum od: 20.03.2012
« 21 Kwi 2016, 21:22 »
Ja też miałem podobne przejścia z nimi. Jedyne co zauważyłem, sprawniej działają jak zamówi się u nich przez Allegro, może strach przed negatywem, albo po prostu inni ludzie to obsługują.
Better days are coming
They are called Saturday and Sunday

Offline Mężczyzna Dusza

• ✫ ♪ ✯ ♫ ✬ ♬ ✰
« 25 Kwi 2016, 22:35 »
Za trzema mejlami i trzema telefonami znajduje się kraina gdzie mylą się przy pakowaniu...
Paczka po kilku interwencjach wreszcie dotarła a tam zamiast zestawu naprawczego tubeless zwykłe łatki. Dobrze, że reszta się zgadza.

Ponoć paczka tak długo była wysyłana gdyż nie wybrałem paczkomatu (nie było takiej opcji przy zamawianiu). W sklepie nikomu nie wpadło do głowy napisać ani maila, ani zadzwonić pod podany numer telefonu - dane, które za to później będą chętnie wykorzystywane do spamowania mojej skrzynki "promocjami".

Stacja, sracja. Oooostani.

Offline Mężczyzna blondas

• Na forum od: 22.10.2011
« 26 Kwi 2016, 08:05 »
Paczka po kilku interwencjach wreszcie dotarła a tam zamiast zestawu naprawczego tubeless zwykłe łatki. Dobrze, że reszta się zgadza.
Przesadzasz, zwyczajnie lepiej od Ciebie wiedzą czego potrzebujesz  ;)
Zobaczymy jaką niespodziankę dla mnie przygotowali.
U nich zamawiam tylko jak mi na czasie nie zależy.

Offline Mężczyzna Iwo

• leniwy południowiec
  • Miasto: Kraków / Paryż
  • Na forum od: 20.09.2010
« 26 Kwi 2016, 14:35 »
Trochę szkoda, że dopiero przeczytałem ten temat ale nie spodziewałem, się, że sklep tutaj posiada swój antyklub :)

U mnie wysyłka nastąpiła po dwóch tygodniach, po drugim mailu ponaglającym; na pierwszego w ogóle nie doczekałem się odpowiedzi. Kupowałem przez allegro i w zasadzie byłem już przyzwyczajony, żę więksi sprzedawcy z częściami rowerowymi wysyłają szybko, ale widać nie jest to regułą.

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
« 26 Kwi 2016, 15:05 »
No dobra, a jaki sklep jest wart uwagi, od kiedy Cyklotur i Bikestacja zeszły na psy?

Offline Mężczyzna Dusza

• ✫ ♪ ✯ ♫ ✬ ♬ ✰
« 26 Kwi 2016, 15:38 »
No dobra, a jaki sklep jest wart uwagi, od kiedy Cyklotur i Bikestacja zeszły na psy?

Bikeatelier byli zawsze spoko, ale asortyment nie tak bogaty.

Offline Mężczyzna blondas

• Na forum od: 22.10.2011
« 26 Kwi 2016, 15:42 »
Na allegro kupowałem jeszcze od Formickiego. Zawsze bardzo szybka wysyłka i nigdy nie było pomyłek.

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
« 26 Kwi 2016, 16:21 »

cyklomania.pl
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 26 Kwi 2016, 16:37 »
Kupowałem przez allegro i w zasadzie byłem już przyzwyczajony, żę więksi sprzedawcy z częściami rowerowymi wysyłają szybko, ale widać nie jest to regułą.
Oj nie jest, ja na allegro się mocno naciąłem z przesyłkami. Zwykle 2 tygodnie to taki bezpieczny termin.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline średni

• Miasto: Strzelce Op.
  • Na forum od: 18.02.2009
« 26 Kwi 2016, 21:12 »

Centrumrowerowe,Cyklomania,Bikecenter.

No i trzeba szukać czasami pod nosem można upolować coś ciekawego.
"Góry Uczą Pokory"

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
« 26 Kwi 2016, 23:56 »
Centrumrowerowe

To akurat jest ta sama firma co Cylkotur. Właśnie od momentu przejęcia Centrumrowerowe.pl spadła jakość usług. Ja powiedziałem "dość" gdy spóźnioną o tydzień przesyłkę nadali mi kurierem na adres... paczkomatu :)

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 27 Kwi 2016, 08:38 »
Cytat: średni w Wczoraj o 21:12
Centrumrowerowe

To akurat jest ta sama firma co Cylkotur.
Nie pamiętam czasów sprzed "przejęcia" (albo od czasu ujednolicenia ich baz, bo może od zawsze byli "własnością").

Niemniej jednak zauważyłem, że przesyłki z CentrumRowerowego zwykle zbierały się jeszcze dłużej niż z Cykloturu.

Offline Bartek

• Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 15.11.2010
« 27 Kwi 2016, 08:43 »
Kupowałem w Centrumrowerowym nie raz i nie dwa i nigdy nie zdarzyło mi się, żebym dostał coś innego niż zamawiałem albo żebym czekał na przesyłkę na tyle dłużej od tego co jest napisane na stronie, żebym to zauważył.
Ale ja zawsze zamawiam kuriera za pobraniem.
Najwspanialsza mądrość – to poznanie samego siebie.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
« 27 Kwi 2016, 10:35 »

Niedawno kupowałem w dwóch sklepach rowerowych.

Centrum Rowerowe - wysyłka następnego dnia po zamówieniu. Szybko dotarła tzw. e-przesyłka.

Formicki Bike - okazało się, że to co mają na stronie nie tylko nie ma u nich, ale nawet u dystrybutora nie ma. Mimo takiej malej wtopy lubię Formickiego, bo jak potrzebuję coś dziwacznego czego nie ma w innych sklepach to u Formickiego jest "sprawdzę" i okazuje się, że może być na przykład za miesiąc.

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Na forum od: 02.04.2010
« 27 Kwi 2016, 18:08 »
Ja mam za sobą kilkanaście zakupów w CR i zamierzam dalej. Zero problemów.

Offline Mężczyzna Turysta

• Kapituła MP-P 2017
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 15.06.2011
« 27 Kwi 2016, 21:06 »
Ja tak jak Borafu. Jedyne co, to nauczyłem się, żeby zamawiać za pobraniem, ewentualnie przelew robić dopiero, gdy towar otrzyma status "czeka na przelew" (znaczy się - jest już fizycznie w magazynie). Zdarza się, że na towar, którego nie mają, czeka się dość długo.

Offline Mężczyzna altharr

• Na forum od: 03.09.2013
« 25 Paź 2016, 15:07 »
Po ponad roku przerwy zrobiłem zakupy w bikestacji via allegro. Skusiła mnie dobra cena na kasetę HG50 12-25 i łańcuchy X9.73. W niedzielę kliknąłem kup teraz , dziś rano wyjąłem z paczkomatu. Zawartość zgodna z zamówieniem :)

Offline Mężczyzna michał

• z kropką
  • Miasto: Gdynia
  • Na forum od: 10.06.2008
« 26 Paź 2016, 10:04 »
Zdarza się, że na towar, którego nie mają, czeka się dość długo.

Wczoraj przyszły do mnie stery, które zamówiłem 14.10. Na stronie miały status "dostępne", a w rzeczywistości musieli zamawiać od producenta. Gdyby było to coś pilnego to bym się nieco zdenerwował.

Offline Mężczyzna marszy

• Na forum od: 23.07.2013
« 26 Paź 2016, 14:14 »
Kiedyś zajechałem do nich przed etapówką po odbiór zamówienia. Wszystkie produkty oznaczone jako dostępne, przy składaniu zamówienia wybrana opcja odbioru osobistego, zajeżdżam po kilku dniach i najpierw przez pół godziny kombinuję, żeby mi ktoś ten pierdolnik w garażu otworzył ("sklep stacjonarny" to dwa pomieszczenia wyglądające jak wysypisko sprzętu rowerowego), a potem dowiaduję się, że w sumie to niczego na miejscu nie mają i czemu wcześniej nie dzwoniłem, że będę odbierać.

Trzy lata wcześniej ponad miesiąc mi zamówienie wysyłali (koła, opony plus kilka dodatków), ostatni tydzień praktycznie codziennie dzwoniłem, codziennie z kim innym rozmawiałem, codziennie dostawałem inne informacje, po 3 dniach w końcu ktoś się wygadał, że Mountain Kingów to już nie produkują i w sumie to muszę wybrać inne opony, w końcu paczka doszła na dzień przed wyjazdem na rajd i oczywiście zawartość z zamówieniem nie do końca się zgadzała.

Ceny mają niezłe, wiele fajnych kół w ofercie, wiele części niedostępnych w innych sklepach, ale obsługa klienta to jakieś nieporozumienie. Zainwestowaliby by w CRM, kogoś tylko do kontaktu z klientem i wszyscy by byli szczęśliwi, a tak to nawet polecać wstyd, bo 3 na 4 transakcje kończą się problemami i człowiek przed znajomymi oczami świeci.

Offline Mężczyzna furman

• https://picasaweb.google.com/fuurman
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.rowerowanie.pl
« 26 Paź 2016, 19:17 »
Jak by mieli zainwestować to ceny trzeba by dźwignąć :)
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

https://picasaweb.google.com/fuurman

Offline Mężczyzna marszy

« 27 Paź 2016, 07:33 »
Tak, bo lepsza organizacja wcale nie zwiększa produktywności, a polepszenie opinii u klientów wcale nie zwiększa sprzedaży...

Offline Mężczyzna Pedro

• Miasto:
  • Na forum od: 19.01.2014
« 30 Paź 2016, 23:02 »
Przez allegro jednak bardziej się starają - boją się negatywów ;)

Offline Mężczyzna Księgowy

• .::Kolarska Patologia::.
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
« 3 Lis 2016, 07:38 »
Ją u nich obręcze zamówiłam a po tygodniu dzwonię gdzie są a oni, że już następnego dnia będzie kurier U. Nich:-):-):-) u mjiekial być za 4 dni:-):-):-) odwołałem zamówienie i niech się bujaja z obreczami
Jadę tam gdzie znika horyzont.

MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``

Offline Dream Maker

• Miasto: Ballymahon
  • Na forum od: 11.06.2011
« 9 Sty 2017, 20:19 »
Dzisiaj dostałem taki "kwiatek" od Bikestacji:
Witam serdecznie,
niestety okazało się, że system błędnie oznaczył manetki, korbę oraz licznik rowerowy z Pana zamówienia jako produkt dostępny. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy już tego produktu na magazynie ani u dystrybutora.
Czy w ramach niedostępnego produktu byłby Pan zainteresowany innym modelem?

Były to moje pierwsze  i ostatnie zakupy w tym sklepie.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna m.arek

« 10 Sty 2017, 10:02 »
Skoro nie ma towaru, to nie były  ;)

Offline Mężczyzna transatlantyk

• Moderator Globalny
  • GM 1899
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
« 10 Sty 2017, 11:41 »
29.12 wysłałem przelew za suport do centrumrowerowego Bydgoszcz. Cisza.

Offline Mężczyzna wiecho

• Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 01.01.2016
« 10 Sty 2017, 12:30 »

Z nimi ostatnio coś nie tak chyba. Mieli sklep przy centrum handlowym przy głównej ulicy. W tej chwili na wygnajewie. Ci co przejęli sklep mówią, że już nimi nie mają nic wspólnego. Centrala chyba jest w Poznaniu. Ja części kupuję w rower tourze w Bydgoszczy. Jeszcze nigdy nie było z nimi problemu. Po zarejestrowaniu na stronie zawsze maile kiedy będą części, kiedy do odbioru itp.
Rower... to dla mnie już obowiązek... stał się pasją...i chyba filozofią życia...

Offline Mężczyzna AdrianU

• Miasto: Śląsk
  • Na forum od: 12.05.2016
« 10 Sty 2017, 13:53 »
A ja polecam sbike.pl (sprzedają również na allegro). Od jakiegoś czasu robię tam zakupy, super ceny, dodatkowo regularnie z każdą paczką dostaje promocyjny kupon -5% A co najważniejsze szybka wysyłka i fajny kontakt, można się dogadać itd. Teraz np. wymieniam przerzutkę ponieważ zamówiłem ze złą obejmą, nie ma problemu mimo, że od zakupu minął długi czas, dodatkowo zostanie wysłana z kolejnym moim zamówieniem więc odpadają koszty wysyłki.
A w temacie, z sklepem Bikestacja miałem non stop przygody z przedłużeniem czasu realizacji o 9 dni roboczych! Mimo, ze na stronie towar widniał jako dostępny, mają fajne ceny ale cała reszta to porażka.

Offline Mężczyzna Turysta

• Kapituła MP-P 2017
  • Na forum od: 15.06.2011
« 10 Sty 2017, 19:45 »

Z Centrum Rowerowym radzę sobie w ten sposób, że albo biorę za pobraniem, albo przelew robię dopiero wtedy, gdy wszystkie zamówione artykuły mają status "gotowe do wysyłki". Zbyt często mają towar, którego nie mają.

Offline Mężczyzna skaut

• Miasto: Emilianów
  • Na forum od: 30.11.2014
« 10 Sty 2017, 19:57 »
Dzisiaj dostałem taki "kwiatek" od Bikestacji:
Witam serdecznie,
niestety okazało się, że system błędnie oznaczył manetki, korbę oraz licznik rowerowy z Pana zamówienia jako produkt dostępny. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy już tego produktu na magazynie ani u dystrybutora.
Czy w ramach niedostępnego produktu byłby Pan zainteresowany innym modelem?

Były to moje pierwsze  i ostatnie zakupy w tym sklepie.

Miałem tak samo w 2015 r. gdy zamówiłem koła do szosówki. Najpierw długie milczenie, później (na mój monit) odzew podobnej treści. Wybaczyłem im, bo wyrazili "czynny żal", w tym zaoferowali droższe koła w cenie tych, których nie było, bardzo przepraszali w mailach i telefonach.
Wybaczyć nie znaczy zapomnieć.
Od tamtej pory nic u nich nie zamówiłem. Jakoś tak się złożyło ...  ;)

• Moderator Globalny
  • GM 1899
« 14 Sty 2017, 12:21 »
Centrumrowerowe z Bydgoszczy przysłało suport. Przelew 29.12, towar odebrałem 12.01.

Offline Mężczyzna wiecho

• Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 01.01.2016
« 14 Sty 2017, 12:51 »
Centrumrowerowe z Bydgoszczy przysłało suport. Przelew 29.12, towar odebrałem 12.01.
Pewnie czytają forum😀
Rower... to dla mnie już obowiązek... stał się pasją...i chyba filozofią życia...

Offline Mężczyzna JUREK

• Na forum od: 21.11.2011
« 14 Sty 2017, 12:55 »
 Nigdy nie miałem problemu z centrumrowerowym, zawsze dostawałem towar w deklarowanym terminie.
"Głupek ma tyle praw co mędrzec." - Witold Gombrowicz

• Moderator Globalny
  • GM 1899
« 14 Sty 2017, 21:01 »
Początek roku to "dziura" w całym handlu. Remanenty, świąt co nie miara . Nawet nie interweniowałem telefonicznie. Kupiłem w Sandomierzu tańszy suport, zamontowałem, i... od tamtego czasu nie przejechałem rowerem ani kilometra. :) Zima, śnieg, zimno, ślisko... nie lubię. :)

Offline Dream Maker

• Miasto: Ballymahon
  • Na forum od: 11.06.2011
« 14 Sty 2017, 21:19 »
Skoro nie ma towaru, to nie były  ;)

Były. Zrezygnowałem tylko z niedostępnych produktów. Resztę rzeczy chciałem aby mi wysłali. Paczka przyszła wczoraj (4 dni od wysłania mojego maila).
Teraz czekam jeszcze na zwrot pieniążków za niedostępne rzeczy.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 14 Sty 2017, 21:23 »
Nigdy nie miałem problemu z centrumrowerowym, zawsze dostawałem towar w deklarowanym terminie.
Zauważyłem, że są dwa podzbiory osób: jedni w jednym sklepie zawsze mają obsuwę, a w drugim wszystko dostępne, a inni na odwrót. I ciekawe, od czego to zależy. Bo ja z CR zamawiam tylko to, na co mogę spokojnie poczekać dwa-trzy tygodnie.

Offline Mężczyzna JUREK

• Na forum od: 21.11.2011
« 14 Sty 2017, 21:28 »
No to ciekawe, rekord u mnie to 20 godzin.
Zamówiłem w CR lampkę przed 12 a następnego dnia rano miałem ją w domu. ;D ;
"Głupek ma tyle praw co mędrzec." - Witold Gombrowicz

Offline Mężczyzna Hipek

• Administrator
    • Hipcia i Hipek
« 14 Sty 2017, 21:37 »
No to ja podobnie miałem z Bikestacją. Zamówienie złożyłem... telefonicznie, po południu, a przed południem następnego dnia był kurier.

Offline Mężczyzna marszy

« 24 Maj 2018, 12:59 »
Ostatnio znajomy zmówił dwie opony WTB, kierunkową i napędową. No i przyszła paczka, dwa modele opony, dwa różne opakowania, dwa różne oznaczenia, ten sam bieżnik ;)

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 24 Maj 2018, 13:07 »
Może to bieżnik tzw. dwukierunkowy, a oznaczenie i opakowanie uwzględnia istnienie klientów mniej rozgarniętych/zorientowanych?

Offline Mężczyzna marszy

« 25 Maj 2018, 00:15 »

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 25 Maj 2018, 14:03 »
Mają różną szerokość i na tej 2,3 klocki boczne wydają się bardziej odsunięte od środkowych niż na 2,25.
To nie są identyczne opony, więc nie mogą się nazywać tak samo. Nie wnikam w powody zaistnienia takiej sytuacji.

Offline średni

• Miasto: Strzelce Op.
  • Na forum od: 18.02.2009
« 25 Maj 2018, 14:14 »
Różnica polega też na ich wadze z boku oponki pisze:

TCS Fast Light

TCS Fast Tough
"Góry Uczą Pokory"

Offline Mężczyzna marszy

« 27 Maj 2018, 23:13 »

^^
Wy tak serio piszecie? Pytam dla pewności.

Offline Mężczyzna rufiano

• Miasto: zamość
  • Na forum od: 03.02.2014
« 29 Cze 2018, 10:39 »
nie zakładam kolejnego wątku ale przestrzegam przed

ROWERTOUR!

jeśli się komuś śpieszy , to z daleka od tego sklepu !
podejrzewam że sprzedają towar którego nie mają :-[

Offline Mężczyzna dudi

• Administrator
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
« 29 Cze 2018, 10:43 »
Ja ostatnio czekałem ponad tydzień na wysyłkę z bikestacji czegoś, co widniało jako dostępne od ręki. Mam wrażenie, że większość sklepów tak funkcjonuje i potem czeka się wieki na przesyłkę... ::)

Offline EASYRIDER77

• Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
« 29 Cze 2018, 10:46 »
w maju zamawiałem opony schwalbe, na 4 sklepy internetowe, na stronie widniały jako dostępne. Oczywiście we wszystkich 4 nie było. M.in. też Bikestacja.

Finał był taki, że kupiłem na miejscu właściwie w zbliżonej cenie bo pogadałem z właścicielem sklepu i dał mi zniżkę. A odeszły jeszcze koszta wysyłki.

Byłem fanem zakupów przez internet, ale ostatnio jakoś się mocno rozczarowałem.

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Na forum od: 22.09.2013
« 29 Cze 2018, 11:14 »
Ja ostatnio czekałem ponad tydzień na wysyłkę z bikestacji czegoś, co widniało jako dostępne od ręki. Mam wrażenie, że większość sklepów tak funkcjonuje i potem czeka się wieki na przesyłkę... :roll:

Na przykładzie położonego w sąsiedztwie niewielkiego sklepu rowerowego "bjsport", sądzę  że duże i znane sklepy internetowe zwyczajnie nie wyrabiają z wysyłkami. W tymże sąsiedzkim sklepiku zawsze była sprzedaż stacjonarna i serwis, a jednak od maja serwis zamknięty a sklep realizuje  wyłącznie odbiór zamówień internetowych. Po ilości paczek, pudeł, pakunków itp. sądzę, że sprzedaż internetowa mocno poszybowała im w górę.
Myślę, że efekt wzrostu sprzedaży i zatorów może być bardziej widoczny w dużych sklepach, zwłaszcza że o ręce do pracy jakby trudniej.

... i stałem się social-rowerzystą...

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
« 29 Cze 2018, 15:10 »
Cyklotur zniknął, Dziadello z Centrum rowerowym to dno, Rowertur zawsze był lipny. Zagłebie bolesławieckie - chyba tylko sbike jakoś tam jeszcze żyje. Dlatego pewnie klienci odpłynęli do mniejszych sklepów, ja np. Shimano i Continentala na szybko zamawiam w Biosternie (o którym nawet nie słyszałem, póki był Cyklotur z moją 11% zniżką). Zawsze niezawodnie i szybko, kompenentny gość wie o czym mówi, co w dużych sklepach od 2-3 lat już się nie zdarza.

Jest też trochę nienormalne, że np. Rose wysłany z Niemiec ma lepsze ceny, od polskich sklepów internetowych, zimą np. na szosowych Conti 4000SII różnica była miażdżąca (115 PLN/szt), a do tego prawdziwa gwarancja, tańsze też części Shimano.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
« 29 Cze 2018, 19:13 »
To i ja się wypowiem, gdyż ostatnio z jakichś dziesięciu sklepów korzystałem zamawiając bebechy ;P

Najdłuższe oczekiwanie na zamówienia z niemieckich sklepów - w sumie dwóch i tylko dwóch spoza Kaczogrodu. W obu przypadkach powód oczekiwania był ten sam - produkt oficjalnie dostępny i na stanie magazunu, a w kilka dni po zamówieniu dowiaduję się mailowo, że Entschuldigen, ale Deine Produkt musimy sprowadzić od producenta... i po trzy tygodnie oczekiwania ;|
Myślałem, że tylko u nas takie obyczaje panują...

Offline Mężczyzna rowerowy365

• Na forum od: 27.02.2018
« 29 Cze 2018, 19:38 »
Cyklotur zniknął, Dziadello z Centrum rowerowym to dno, .

A to ciekawe co piszesz, bo ja ostatnio (trochę z wygody) zamawiam właśnie z Dadelo i jakoś się nie naciąłem ani na dostępność, ani na czas realizacji. Ceny takie sobie i na lato mają mniejszy wybór niż poza sezonem ale ostatnie zakupy w kwietniu i było OK.
Paweł.

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
« 29 Cze 2018, 22:36 »
Napisałem maila do Dziadello, że chcę piastę 756 (jak w opisie i na zdjęciu), a nie 756 A. Oprócz tego wysłałem im zdjecia z zaznaczeniem i opisem, czym się różnią. Odpisali, że magazynier sprawdził, mają 756 bez A i przysłali...oczywiście A.
W sprawach bagażnika Tubusa magazynier sprawdzał coś tydzień i lipa, poddali się.
Pozostałe elementy były dość zdezelowane, pożółkłe i stare, jeszcze z metkami CRC (właściciel cykloturu gdzieś tak sprzed 3 lat  :lol: ;D), co przy chemii nie pociesza.
Muszę oddać sprawiedliwość, że z reklamacji wywiązali się jednak wzorowo. Ogólnie wolą zwracać kasę, niż sprzedawać :-) No i tak w styczniu, po 1 zamówieniu po smierci Cykloturu, zakonczyła się nasza wspólna walka.

Do Biosternu piszę maila, co potrzebuję z Shimano, Conti lub Velo i zaraz mam zwrotkę: cena i termin, zwykle za dzień lub 2. Jeśli jest na stanie - wysyłka DHL tego samego dnia. Zresztą troche spanikowałem po tych doświadczeniach na przełomie roku i w lutym zaopatrzyłem sie ww kasety, opony, łancuchy, tarcze i owijki do konca roku, o ile będę miał dość czasu na jazdę :lol:

Offline Mężczyzna Mariusz

• Jestem, jaki jestem...
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
« 30 Cze 2018, 16:12 »
Cykloszczur działa, lub jest nowy sklep pod starym adresem:
https://www.ccr-sport.com
edit:
Teraz widzę, że to wszystko jeden pies. Adres bydgoski, jest adresem siedziby centrumrowerowego.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2018, 16:18 Mariusz »
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna rowerowy365

• Na forum od: 27.02.2018
« 30 Cze 2018, 22:43 »
CCR działa też jako sklep stacjonarny w Poznaniu. Przemianowany z Cyklotur.
Paweł.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
  • Na forum od: 22.05.2018
« 9 Paź 2018, 22:02 »
Zamawiałem ostatnio owijkę z Bikestacji przez Allegro, do tego za pobraniem. Drożej, ale czytając opinie o tym sklepie na różnych forach, wolałem tą formę zapłaty.
I muszę przyznać, że zamówienie zrealizowali wzorowo.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Miasto: Świnoujście - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
« 10 Paź 2018, 00:04 »
Jakby wszędzie mieli wtopy to by ten sklep z miesiąc istniał ;)
The Book of Heavy Metal + Mocna Lista - (środa o 21:00) - http://radio.yoshko.pl
https://www.facebook.com/ZroweremWpodrozy

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum