Autor Wątek: Bitwa o Brooksa  (Przeczytany 33439 razy)

Offline Kobieta magda

• Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Odp: Bitwa o Brooksa
« 22 Wrz 2019, 15:51 »
rafal77, również bez urazy ale kobietom siodełka też mają co ugniatać. Nie ma czego zazdrościć, wolałbyś mieć bolesny okres co miesiąc? ;)
Nie mam zbyt mocno pochylonej pozycji na rowerze. Poniżej zdjęcie, wprawdzie się opieram na podłokietnikach ale dużo mocniej się nie pochylam normalniej opierając się o lemondkę. Nie pamiętam czy miałam już tu brooksa, ale on nic nie zmienił w pozycji ogólnie. 

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
« 23 Wrz 2019, 18:00 »
Miałem Brooksa F17 Flyer i lemondkę na Islandii. Ze strony współdziałania siodełka i lemondki żadnych przykrości nie doświadczyłem.
Ps
Czasem jak czytam o wielu dylematach to dochodzę do wniosku, że żyję w jakiejś błogiej nieświadomości problemów jakie mnie spotykają.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 24 Wrz 2019, 20:45 »
Czasem jak czytam o wielu dylematach to dochodzę do wniosku, że żyję w jakiejś błogiej nieświadomości problemów jakie mnie spotykają.

Wszystko zależy od sposobu używania roweru. Typowa jazda z sakwami z natury rzeczy nie jest wielkim wyzwaniem dla siodełka, bo nie spędza się na nim długich godzin, często się zsiada itd. Problemy rosną wraz z długością czasu spędzanego na siodełku.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
« 24 Wrz 2019, 21:47 »
Przede wszystkim w rowerze szosowym i trekkingu jest inna pozycja. W rowerze szosowym jest ona niska, do tego długość górnej rury nie jest dostosowana do lemondki - rowery do jazdy na czas są nieco krótsze. W związku z tym używanie lemondki wymaga przesunięcia się do przodu, a tam akurat jest wybrzuszenie.

Brooks B17 jest raczej dobry gdy siedzi się na nim raczej w jednej pozycji i ma się kierownicę raczej wysoko.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 24 Wrz 2019, 22:22 »
No właśnie zupełnie inaczej wygląda lemondka na sportowym rowerze, inaczej na trekingu jak na tym zdjęciu,  gdzie jest zupełnie inna, bardzo wyprostowana pozycja. Bo w rowerze o sportowej geometrii lemondka wymusza mocne wygięcie ciała i wtedy właśnie nacisk na krocze jest sporo większy.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 24 Wrz 2019, 22:32 »
Zwykły plastikowy kątomierz prawdę powie, zmierzcie sobie kąt nachylenia tułowia magdy i swojego. Jak się jedzie w trybie telewizyjnym, tudzież widokowym albo turystycznym (50-70 stopni), to nie ma się co ugniatać. Ja też sobie mogę na mój wysoki mostek (45 stopni plus kilka dystansów) zamontować lemondkę i prawić farmazony o swobodzie krocza. Ale przy tym kącie nachylenia to tam dwa arbuzy i kabaczek się zmieszczą.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Piotr St

• Wszystko jest tymczasowe
  • Miasto: Nowa Sól
  • Na forum od: 30.06.2016
« 3 Gru 2019, 22:05 »
hej

Mam pytanie czym smarujecie swoje Brooksy  ? Czy faktycznie musi byc to oryginalne smarowidlo   ?  czy wystarczy jakis  normalny produkt  do skóry - butów  itp

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 3 Gru 2019, 22:18 »
hej

Mam pytanie czym smarujecie swoje Brooksy  ? Czy faktycznie musi byc to oryginalne smarowidlo   ?  czy wystarczy jakis  normalny produkt  do skóry - butów  itp
Najlepszy jest łój z dzika. Sorry za off-top, ale jeśli trzymasz rękę na lokalnym rowerowym pulsie to pewnie i po drugiej stronie Odry trochę ironią zalatuje ... czynna szosa, a zamknięta ścieżka rowerowa z Nowej Soli do twierdzy wielkopolskiej. Bo, cytuję: "NOWA SÓL. Zakaz wstępu do lasu, na most i ścieżkę rowerową w Stanach. Gminy zbroją się przeciwko ASF - chorobie dzików- Istnieje realne niebezpieczeństwo, że poruszające się tą ścieżką i leśnymi traktami rowery przeniosą na swych oponach wirusa tej choroby na drugą stronę Odry. Ograniczenia w ruchu przez ten most będą obowiązywały do odwołania - poinformował we wtorek, 19 listopad Urząd Miejski w Otyniu." Płot ma już ponad 60 km. Smaruj łojem z dzika, będą w skupie po 1 zł za kilogram. W tej cenie możesz po prostu na dni bez roweru maczać siodło w garncu z łojem. Śruby i gwinty z nakrętkami też się ucieszą.
Żeby uzmysłowić skalę groteski, to korytarz ekologiczny migracji dzików, jeleni, saren i wilków jest nadal czynny, zgodnie z ustaleniami Natura2000 Doliną Środkowej Obry. Do Mosiny, 20 km od Poznania, gdzie jest tylko jedyne miasto, bo potem jest Ostoja Rogalińska. Te zakazy to pic na wodę (strzelbę), dziki z ASF na pewno już są pod Poznaniem. I dobrze, że korytarz jest czynny, niedobrze, że mamy głupków na tak ważnych stanowiskach.
« Ostatnia zmiana: 3 Gru 2019, 22:24 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

« 3 Gru 2019, 22:29 »
hej

Najlepszy jest łój z dzika. Sorry za off-top, ale jeśli trzymasz rękę na lokalnym rowerowym pulsie to pewnie i po drugiej stronie Odry trochę ironią zalatuje ... czynna szosa, a zamknięta ścieżka rowerowa z Nowej Soli do twierdzy wielkopolskiej. Bo, cytuję: "NOWA SÓL. Zakaz wstępu do lasu, na most i ścieżkę rowerową w Stanach. Gminy zbroją się przeciwko ASF - chorobie dzików- Istnieje realne niebezpieczeństwo, że poruszające się tą ścieżką i leśnymi traktami rowery przeniosą na swych oponach wirusa tej choroby na drugą stronę Odry. Ograniczenia w ruchu przez ten most będą obowiązywały do odwołania - poinformował we wtorek, 19 listopad Urząd Miejski w Otyniu." Płot ma już ponad 60 km. Smaruj łojem z dzika, będą w skupie po 1 zł za kilogram. W tej cenie możesz po prostu na dni bez roweru maczać siodło w garncu z łojem. Śruby i gwinty z nakrętkami też się ucieszą.
Żeby uzmysłowić skalę groteski, to korytarz ekologiczny migracji dzików, jeleni, saren i wilków jest nadal czynny, zgodnie z ustaleniami Natura2000 Doliną Środkowej Obry. Do Mosiny, 20 km od Poznania, gdzie jest tylko jedyne miasto, bo potem jest Ostoja Rogalińska. Te zakazy to pic na wodę (strzelbę), dziki z ASF na pewno już są pod Poznaniem.

Wiem , wiem - paranoja z tym zamykaniem sciezki rowerowej i mostu na odrze . Tym bardziej ze drugi most pare kilometrow obok jest normalnie otwarty dla ruchu .Tak jak piszesz wirus ASF jest juz dawno poroznoszony , no ale co zrobisz  - władzom tego nie wytłumaczysz. A z tym łojem z dzika to moze byc dobry patent  ;D i o wiele tanszy niz oryginalne smarowidlo za 60 dych ..

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
« 3 Gru 2019, 23:53 »
49 zł Czegoś tańszego można szukać pod hasłem leather dressing. W tym momencie nic sensownego nie poradzę, bo do używanego Brooksa dostałem pastę gratis.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna fikołek

• Miasto: Bytom
  • Na forum od: 09.05.2015
« 4 Gru 2019, 03:22 »
Szukaj np: w Decathlonie, w kategorii jeździectwo są preparaty do  pielęgnacji skóry.

« 4 Gru 2019, 21:56 »
Wszelkie smarowidła do siodeł końskich się nadają. Z drugiej strony pudełko oryginału starcza na tak wiele lat, ze nikt nie pamięta na ile właściwie.

« 6 Gru 2019, 15:34 »
Wszelkie smarowidła do siodeł końskich się nadają. Z drugiej strony pudełko oryginału starcza na tak wiele lat, ze nikt nie pamięta na ile właściwie.

Ok , dzieki . Oficjalnie dołączyłem do posiadaczy Brooksow - kupiłem B17 imperial  . Narazie przejechane tylko  dwa razy po 40 km , ale juz czuje ze bedzie dobrze . Mimo ze jeszcze nie rozjezdzone to jest wygodne , a wyciecie na bąki robi robote . Wczesniej miałem Oval 300 i martwicy dostawałem  :-\

Offline Mężczyzna maper

• Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
« 2 Sty 2020, 18:38 »
Kusi mnie, żeby spróbować Brooksa. Zwykły B17. Ale piszą, że to na trekking, kąt sylwetki 60 stopni. A ja jeżdżę na mtb i się waham, czy nie będzie za szerokie. Na pewno jest ono trochę szersze od siodełka, które teraz z niepowodzeniem używam. Ale znowu nie tak dużo.
Pomoże ktoś podjąć decyzję? W jedną, albo w drugą stronę? Może próbował ktoś takiej konfiguracji?

« 2 Sty 2020, 19:10 »
Ja ujeżdżałem B17 Flyer w Ogrze, geometria jak w MTB i było bardzo dobrze.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum