Autor Wątek: Jak dbać o Brooksa ?  (Przeczytany 50547 razy)

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 6 Maj 2010, 16:00 »
vagabond, cena jest chyba normalna, za 279 mozna kupić B17, B67 i Flyera w kilku sklepach w Polsce, np Galeria Rowerów, Rowery Stylowe czy Rowerowe Klimaty .
A tak w ogóle to nasmarowałeś tego swojego twardziela czymś, czy tylko na nim jeździsz?

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4812
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Jak dbać o Brooks'a ?
« 6 Maj 2010, 16:05 »
ja kupiłem w Galerii. Jeszcze go niczym nie smarowałem, na razie jeżdżę (ok. 1,7k km). Po natłuszczeniu zmiana będzie duża?

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 6 Maj 2010, 16:16 »
Wszystkie porady (no, szczerze powiedziawszy wszystkie, które przeczytałem  :D ) mówią żeby go najpierw nasmarować. Zresztą z doświadczenia ze skórą tak bym właśnie zrobił.
Myślę, że jak już wydałeś 280 zł na Brooksa, to mógłbyś odżałować te 30 złotych, kupić "Proofide" i potraktować go "po Bożemu".
Ogólnie rzecz biorąc skóra pozostawiona suchą robi się twarda, niewygodna, skłonna do pękania i dużo szybciej niszczy, więc nie sądzę żeby z siodełkiem było inaczej.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 12 Maj 2010, 15:03 »
No, a teraz będę mógł swoją poradę sprawdzić w praktyce.
Właśnie odebrałem przesyłkę z nowiutkim B17 i podełkiem Proofide.
Jak wrócę do domu to zacznę od smarowania.

Ale się cieszę  :D

Offline MaciekPaciek91

  • Wiadomości: 36
  • Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Jak dbać o Brooks'a ?
« 12 Maj 2010, 18:54 »
Wesz co? IMO nie jest koniecznym stosować "po bożemu" proofide'a. Stosuję zwykły krem do rąk, ale prawda jest taka, że natłuszczanie raczej nie zmiękczy siodła. Krem ma na celu zabezpieczyć skórę przed wilgocią i ją odżywić/odświeżyć :roll:
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline Mężczyzna Robert

  • Wiadomości: 4812
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Jak dbać o Brooks'a ?
« 12 Maj 2010, 21:49 »
na stronie Brooksa pisze ze również zmiękcza skórę i należy stosować w czasie procesu układania się siodła (nie wiedziałem ;) ). Pierwsze smarowanie z mną. Trzymajcie kciuki ;)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Jak dbać o Brooks'a ?
« 12 Maj 2010, 21:58 »
Rozmawiałem dziś ze sprzedawcą Brooks i odradzał smarowanie z zewnątrz siodełek z serii Aged. Polecał natomiast ich impregnacje od spodu.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 12 Maj 2010, 22:05 »
MaciekPaciek91, ja się nie upieram że musi być koniecznie "Proofide" i nic innego.
Ba, jestem nawet pewien że może być coś innego, ale że potencjalny zysk na tańszych środkach jest na tyle nieduży w stosunku do ceny siodełka że uznałem szukanie takiej oszczędności za jałowe.

Co zaś do zmiękczania skóry to akurat się z Tobą zupełnie nie zgodzę. Skóra po natłuszczeniu robi się zdecydowanie bardziej miękka.
Tu akurat mam trochę doświadczenia, bo kiedyś robiłem różne eksperymenty z impregnowaniem butów do chodzenia po górach różnymi pastami, woskami itp.
Po nasączeniu (nie posmarowaniu gęstą pastą po wierzchu) buty zawsze się robily dużo bardziej miękkie. To samo dotyczyło skórzanych toreb itp.

Offline zimny

  • Wiadomości: 15
  • Miasto: krk
  • Na forum od: 01.07.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 9 Wrz 2010, 16:45 »
pytanie do uzytkownikow brooksow - czy dodatkowo zakladacie gatki z pampersem?

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 9 Wrz 2010, 22:25 »
Ją zakładam

Offline zimny

  • Wiadomości: 15
  • Miasto: krk
  • Na forum od: 01.07.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 10 Wrz 2010, 00:58 »
dziekuje

jeszcze jedno pytanie - czy natluszczacz wcieracie od strony spodniej czy rowniez wierzchnej? (jak na razie spotkalem sie z obiema wersjami)

Offline Mężczyzna arkadoo

  • Wiadomości: 2767
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 22.11.2006
    • http://www.rower.fan.pl
Jak dbać o Brooks'a ?
« 10 Wrz 2010, 07:44 »
Sprzedawca w rowery stylowe polecał natłuszczanie obu stron. Jeżeli siodełko jest Aged, to zalecał natłuszczanie jedynie od spodu.
Watch out where the huskies go,
And don't you eat that yellow snow

Offline Mężczyzna cinek

  • SP2SJ
  • Wiadomości: 1979
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Na forum od: 12.03.2008
Jak dbać o Brooks'a ?
« 10 Wrz 2010, 08:07 »
Zakładam w zależności od trasy - jak koło 100km, to zakładam bo się tak tyłek nie poci. A takie lokalne wyjazdy to w normalnych ciuchach. Zbieram się, żeby posmarować to siodło od 2 tys km, ale dopasowało się bez smarowania, więc może po sezonie je zakonserwuję.
Cytat: miki150
Cinek muszę powiedzieć, że jesteś bardziej fotogeniczny, kiedy Cię na zdjęciu brakuje

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Jak dbać o Brooks'a ?
« 10 Wrz 2010, 09:12 »
Cytat: "zimny"
jeszcze jedno pytanie - czy natluszczacz wcieracie od strony spodniej czy rowniez wierzchnej? (jak na razie spotkalem sie z obiema wersjami)

Ja zastosowałem metodę polecaną przez producenta (chyba, w tej chwili nie sprawdzę papierów) i po zakupie nasmarowałem obustronnie, a dalej już tylko od spodu.

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3399
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Jak dbać o Brooks'a ?
« 10 Wrz 2010, 10:22 »
Smaruję z obu, pampersów nie używam :-)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum