Autor Wątek: GPS czy Iphone na wyprawę.  (Przeczytany 1692 razy)

Offline Mężczyzna lunatyk

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.03.2012
Odp: GPS czy Iphone na wyprawę.
« 16 Wrz 2016, 10:35 »
Aj waćpan, waćpan - najpierw ćwiczymy, później oczerniamy Garmina :lol:

Nie chodzi o oczernianie co właśnie wskazanie, że nie jest tak szybko, że da się zrobić jeszcze przyjaźniejsze urządzenie, ale dobra ćwiczymy. Po ćwiczeniach mając turystycznego Garmina próbujemy coś na nim planować:

W Garminie wybierasz "Dokąd" wybierasz grupę obiektów (sklepy, banki, restauracje, noclegi itd.) - i zaraz wyświetlają się wszystkie w okolicy i jest owych punktów bardzo dużo.

A jak znaleźć coś nie w okolicy? I zapisać sobie to na później jako punkt, albo zaplanować trasę z jeszcze innego punktu do tego miejsca?

Tylko za granicą, nawet w cywilizacji internet kosztuje - i to słono. A już w krajach poza UE - bardzo słono. Na TCR zrobiłem sobie taką próbę w Bośni, 2 odświeżenia strony - poleciało prawie 50zł

W UE polecam jakiś pakiet lub po prostu kupić prepaida w danym kraju jeśli będziemy w nim dłużej. W Szkocji za kilka funtów (<10)  miałem internet na 2 tygodnie i jeszcze kilka rozmów w tym do Polski.
Nie w UE, albo prepaid jak się da albo... lipa, płacz za czasami kiedy strony projektowało się tak, żeby "ważyły" jak najmniej :)
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz 2016, 10:45 lunatyk »
Better days are coming
They are called Saturday and Sunday

Offline RDK

• Poza rowerem jest jeszcze Anime
  • Miasto: Mazowsze
  • Na forum od: 17.08.2011
« 16 Wrz 2016, 10:42 »
po prostu kupić prepaida w danym kraju jeśli będziemy w nim dłużej.
No to raczej nie na TCR  ;D

Swoją drogą, zabieraliście jakieś przybory kosmetyczno-higieniczne typu nożyczki, mydło itp czy polegaliście na tym, co było dostępne w czasie "domowych" noclegów?

Offline Mężczyzna poziom

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 11.12.2016
    • cyklotripy
« 12 Gru 2016, 11:50 »
Że tak pozwolę sobie się wtrącić:
1. Garmin Garminowi nie równy zapewne (?), ponoć w eTrex 20x/30x wyszukiwanie czegokolwiek i przesuwanie mapy trwa troszku (nie wiem z doświadczenia, tylko czytałem m.in. na forum Garniak)
2. W komórce mam Maps.me czy Orux z darmowymi mapami offline. Szczególnie to pierwsze ostatnio sobie cenię.
Ale telefon, tak jak już ktoś pisał, tylko na ewentualne "wspomaganie" się nadaje. Podczas jazdy użyteczność słaba...

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum