Autor Wątek: Być jak szwedzka matka. Chcesz mieć zdrowe dziecko? Wygoń je z domu!  (Przeczytany 21733 razy)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Ponoć Żywiec był miejscowością z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w ciągu ostatnich smogowych wydarzeń. I królował nie tylko pośród polskich miast.

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4021
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Bytom to małe miasteczko?  :lol:
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Kobieta lavinka

  • Wiadomości: 44
  • Miasto: Żyrardów
  • Na forum od: 04.03.2014
    • lav stats
Przepraszam, te moje wielkomiejskie nawyki, ja Warszavka jestem, tylko na emigracji.Wszystko poniżej pół miliona jest małe. ;)

Offline Kobieta Glizdawka

  • Wiadomości: 197
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 13.07.2011
Nie wiązałabym wagi ciała z odczuwaniem zimna. Ja mam nadwagę (sporą) i też mi marzną końcówki ;). Wystarczy trochę bezruchu i mam lodowate stopy, nawet przy 40 stopniowym upale. Miał tak też mój dziadek (ekstremalnie chudy) i moja mama, więc tę kwestię raczej dostałam w spadku.

Ja mojego dwulatka na zewnątrz staram się ubierać tak samo, jak siebie, czyli nie za grubo, zwłaszcza jak wiem, że będzie biegał po placu zabaw. Mimo, że większość zaleceń mówi, aby dziecko ubierać o jedną warstwę więcej niż siebie. I na tych placach zabaw też nie widzę zbyt grubo ubranych dzieci (no chyba, że jest z babcią :D). Natomiast ostatnio pani mi zwróciła uwagę, dlaczego nie przykryłam dziecka kocykiem (10 stopni), ona swoje przykrywała.

Offline Mężczyzna Waldemar

  • Wiadomości: 1887
  • Miasto: Reszel
  • Na forum od: 20.01.2010
Przepraszam, że się wcinam w babskie gadanie.  Myślę, że ciepłota ciała jest zależna też od stanu zdrowia delikwenta. Mam na myśli choroby tarczycy - nadczynność i niedoczynność. Z tą chorobą jest związana nadwaga lub niedowagą ciała oraz  odczuwanie ciepła/zimna.
  Z tarczycą wiążą się też choroby Gravesa - Basedowa i Hashimoto. W/g niektórych endokrynologów  mogą to być choroby dziedziczne. Piszę o tym, bo znam to z autopsji.
 Gdy zauważymy takie nieuzasadnione objawy, należy zareagować wizytą u lekarza - mnie "wysłała do lekarza" koleżanka zza biurka /jej matka chorowała na to samo/.
Pozdrawiam.
   Nie ocze­kuj wzlotów, lecz tre­nuj upadki !

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Jeszcze tylko słówko o Krakowie. W ubieŋłym tygodniu czytałam dramatyczne artykuły, że to jednak Wrocław a nie Kraków jest najbardziej zasmogowanym miastem w Polsce...
Nie wie, i w zasadzie nie ma to żadnego znaczenia kto miał gorzej. Jak w Krakowie normy były przekroczone o 600-700% to mi rybka czy we Wrocławiu mieli przekroczone o 800%. W tym temacie za dużo się gada a za mało robi. W całej Polsce południowej jest dramat, w małych miejscowościach (małych, mam na myśli małych, nie Bytom:-)) o tyle lepiej, że jak wieczór zadymią, to jednak do rana się przewietrzy. W większych jak nie wieje, nie ma szans.

Offline Kobieta lavinka

  • Wiadomości: 44
  • Miasto: Żyrardów
  • Na forum od: 04.03.2014
    • lav stats
W Warszawie jest problem ze smogiem, odkąd zabudowano Wolę biurowcami.

Co do ciepłoty ciała, to marznięcie końcówek, a szybkie wychładzanie się organizmu to jednak nie to samo. Końcówki to pochodna złego krążenia, szybkie zamarzanie to jednak pochodna braku tłuszczu (ja w zasadzie nie mam tkanki tłuszczowej poza kawałkiem brzucha). Od dziecka mi wmawiają choroby tarczycy, tylko kurczę badania uparcie twierdzą, żem zdrowa jak byk. ;)

Co do zimnego chowu, to przypomniało mi się, że często mówi się o pladze reumatyzmu w krajach od zimnego chowu, np. w Wielkiej Brytanii. Co się okazuje. Rzeczywiście na tego typu choroby cierpi ok. 10 milionów obywateli. Dużo? Pamiętajmy, że w GB jest ok. 68mln ludzi. A teraz taka Polska i ciepły chów. Gdzie jest ok. 38 mln obywateli. I ok.9mln. osób cierpiących na schorzenia reumatyczne. Czyli Polacy chorują na nie prawie 2x częściej! Ot i statystyka, cudowne pole do manipulacji.

Offline Kobieta hindiana

  • Wiadomości: 4021
  • Miasto: Irlandzka wieś, królewskie hrabstwo
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
Przepraszam, że się wcinam w babskie gadanie
Ależ zapraszamy :)
Tatusiowie, dziadkowie, obserwatorzy miejskich placów zabaw też są tu bardzo mile widziani.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum