Autor Wątek: Uchwyt rowerowy do garmina - który wybrać?  (Przeczytany 2175 razy)

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
Etrex 30x, firmware chyba najświeższy (nie mam teraz przy sobie, to nie sprawdzę). Podczas jazdy po śladzie, z ekranem mapy, nagle się zatrzymuje. Ani na wyświetlaczu nic się nie odświeża ani nie rejestruje śladu do GPX. Konieczny jest twardy reset przez wyjęcie baterii.

Dzieje się to w okolicy 1-2 w nocy. Nie wiem czy decyduje o tym czas jaki minął od startu czy jakiś inny czynnik.

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Etrex 30x, firmware chyba najświeższy (nie mam teraz przy sobie, to nie sprawdzę). Podczas jazdy po śladzie, z ekranem mapy, nagle się zatrzymuje. Ani na wyświetlaczu nic się nie odświeża ani nie rejestruje śladu do GPX. Konieczny jest twardy reset przez wyjęcie baterii.

Takie błędy to dotyczą raczej konkretnych egzemplarzy, to nie jest cecha wspólna wszystkich Etrexów. To jest wywoływane najczęściej przez specyficzną kombinację konkretnego firmware, konkretnej mapy itd. A może po prostu z tym egzemplarzem coś nie tak. Ten konkretny model o którym mówisz używa wiele osób i nie słyszałem o takich regularnych zawieszeniach.

Wiadomo, że Garmin wykorzystuje swoją pozycję monopolisty, ale w wysokich modelach jest już możliwość instalowania oprogramowania Garmin IQ, oprogramowania OpenSource tworzonego przez zwykłych ludzi, które usprawnia wiele drobiazgów, dodaje nowe pola danych, dodatkowe programy itd. I to w sumie Garmin jest jedyną firmą która coś takiego oferuje.
„Nic mi po srebrze, nic mi po złocie,
Nic po chudobie —
Niech z głodu zamrę, przy krzywym płocie,
Byle przy tobie!“

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Dzieje się to w okolicy 1-2 w nocy. Nie wiem czy decyduje o tym czas jaki minął od startu czy jakiś inny czynnik.
A nie masz przypadkiem włączonego autozapisu "codziennie"? To akurat byłaby północ UTC :)

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna emes

• i tak nie dojedzie
  • Miasto:
  • Na forum od: 09.06.2010
    • http://north-south.info
Też o tym myślałem ale wysypka nie następuje dokładnie o 1 ani o 2. Ale może dla pewności zmienię to ustawienie, skoro istnieje ;)

Offline Mężczyzna Rolf

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 12.07.2011
To dobrze. Moższ za to uchwyt podgrzać nad palnikiem i odgiąć tak, by lepiej trzymał urządzenie.

DZIAŁAAAAAA!!!! Przynajmniej na razie sprawia takie wrażenie ;-)

Offline Mężczyzna dudi

• Administrator
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Natomiast możesz wybrać mocowanie do roweru. Ja używam tego "na trytytki" bo najmniejszy, choć dojrzewam do zakupu drugiego bo już trochę mnie irytuje notoryczne przekładanie  z roweru do roweru.

Ja po prostu zakupiłem drugi do drugiego roweru ;)

Co do garminowskich/chińskich, to u mnie problem był taki, że musiałem się nieźle siłować, żeby mojego oregona z nich uwolnić, stąd też wybrałem RAM. No i mostek mam trochę za krótki, żeby mi się na nim zmieścił, a na samej kierownicy nie chciałem, bo notorycznie się przzekręcał.

Offline Mężczyzna Rolf

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 12.07.2011
Zawsze można zipy wielorazowego użytku, są dość wygodne, takie pasują wyśmienicie:
https://pl.aliexpress.com/item/100pcs-5x200-5-200-width-4-8mm-White-BLack-color-may-loose-nylon-cable-ties-slipknot/32819111940.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.d9fa5c0f6pfX59
Zawszę mogę odpalić kilka sztuk jakby co ;-)

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum