Autor Wątek: bike2be  (Przeczytany 15882 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: bike2be
« 6 Kwi 2020, 19:49 »
Nota bene nie tak łatwo się zarazić gruźlicą.

Ja mam poważne obawy, że epidemia zabiła  na lata wolność podróżowania. Taką sakwiarską, niekontrolowaną, do odległych krajów. Europa Zachodnia, która z turystyki czerpie ogromne pieniądze, dość szybko przywróci możliwość wyjazdów, bo to duże źródło dochodów. Mogą jednak wprowadzić limity na polach biwakowych i bardziej ostro egzekwować zakaz biwaku na dziko. Nawet w Niemczech, przecież znanych z mandatowania tego procederu, o takich mandatach słyszało się rzadko i dotyczyły one w zasadzie wyłącznie parków narodowych i rezerwatów. Teraz to się zmieni, będzie chęć kontroli - gdzie kto jedzie, gdzie kto śpi. Na wypadek, gdyby okazał się pacjentem zero, żeby odtworzyć drogę zakażeń, rozpocząć izolację wszystkich, których spotkał. To zabije ten rodzaj turystyki, który uprawiam. Nie wiem, czy będę czerpał radość z turystyki rezerwowanej na pół roku wcześniej, na polach namiotowych pełnych dzieci (hałas całą dobę), z obawą, czy znowu mi roweru lub sprzętu nie ukradną, jak nie raz na polach bywało.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
« 6 Kwi 2020, 20:10 »
Jak piszesz.

I Ty dociekaj więc why?
Jebutnie twardy motyw masz (spier*olili Ci /pomysł na/ fajn życie).

- Wierzę/Wieże.
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 6 Kwi 2020, 20:16 »
Jebutnie twardy motyw masz (spier*olili Ci pomysł na życie).
Mi to spierdolili co najwyżej motyw na wypoczynek. Ale są właśnie ludzie, którzy mieli taki plan na życie. I się im posrało, bo w zasadzie muszą wracać do prostej pracy najemnej. A tę będzie trudniej znaleźć (bezrobocie idzie w górę, więc proste prace są zawsze rozchwytywane, bo lepiej mieć taką robotę na przeczekanie, jak żadną), a nawet jak się znajdzie, to trudno będzie ją wykonywać (po kilku latach wolności sakwiarskiej powrót do pracy najemnej w sztywnych godzinach 5-6 dni w tygodniu może nie być taki mentalnie prosty). Własny biznes związany ze starym modelem turystycznym odpada. Można próbować blogi, video itd., ale teraz będzie tego od usrania, bo każdy obieżyświat będzie się tego chwytał. A ludzie będą woleli obejrzeć jak działkę obrobić i wyhodować dynię stulecia, niż jak się jeździło w poprzednim świecie.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

• Skup i ubój. Rozbiór.
« 6 Kwi 2020, 20:28 »
Na wypoczynek przynajmniej - spier*olili.
- Chyba nie myślisz im darować?!

Offline Mężczyzna Daniel-san

• Miasto: Planeta Ziemia
  • Na forum od: 15.01.2014
« 7 Kwi 2020, 21:25 »
...A ludzie będą woleli obejrzeć jak działkę obrobić i wyhodować dynię stulecia, niż jak się jeździło w poprzednim świecie.

Mam nadzieję, że tak nie będzie, bo wtedy nikt mojej książki nie kupi! :D

@Łatoś - co do dociekania kto nam zgotował ten los... nie jestem zwolennikiem żadnej teorii spiskowej w obliczu czegoś, co ewidentnie przerosło wszelkie wyobrażenia nawet najczarniejszych postaci typu Joker z Batmana.

Offline Kobieta vverka

• Miasto:
  • Na forum od: 26.01.2020
« 7 Kwi 2020, 21:51 »
@Łatoś - co do dociekania kto nam zgotował ten los... nie jestem zwolennikiem żadnej teorii spiskowej w obliczu czegoś, co ewidentnie przerosło wszelkie wyobrażenia nawet najczarniejszych postaci typu Joker z Batmana.

Zrzuć to na mnie. Nigdy co prawda w Chinach nie byłam, ale co tam :P Gdzieś musi być ta koza ofiarna. Jakoś udźwignę :icon_razz:
« Ostatnia zmiana: 7 Kwi 2020, 22:37 vverka »

Offline PABLO

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
« 7 Kwi 2020, 22:56 »
Ja mam poważne obawy, że epidemia zabiła  na lata wolność podróżowania.

Niewolnikom się we łbach poprzewracało i (przez chwilę) wyobrażali sobie, że są wolnymi ludźmi. Przynajmniej tym, co to się poukrywali w tłumie.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 7 Kwi 2020, 23:11 »
co ewidentnie przerosło wszelkie wyobrażenia nawet najczarniejszych postaci typu Joker z Batmana.

Dobrze, że to wyciągnąłeś, bo to jest odpowiedź na którą czeka Łatoś. Za dużo było Jokera w mediach, zdecydowanie za dużo i Batman musiał jakoś zareagować, a przecież wiemy, że to się zaczęło od chińskich niepoterzy  ;)

• Skup i ubój. Rozbiór.
« 8 Kwi 2020, 07:15 »
Daniel, Wilk: Joker? - nie znam człowieka.

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum