Autor Wątek: Kompilacja map do Garmina  (Przeczytany 1141 razy)

Online Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
Odp: Kompilacja map do Garmina
« 8 Lip 2015, 15:04 »
linia jest obiektem :)
precyzja - to czy rysowana linia ma widoczne załamania, czy też jest wygładzona
Zoom level - czy w ogóle obiekt, przy wybranym zoomie, jest widoczny. Obstawiam, że chodzi Ci o to drugie.
--levels=levels code
    Change the way that the levels on the map correspond to the zoom levels in the device. See customisation help. The default is: "0:24, 1:22, 2:20, 3:18, 4:16", although each style can have its own default. Up to 8 levels may be specified.
To zmienia poziomy zoomu na urządzeniu dla wszystkich obiektów z określonym zoom level mapy. O tym, na którym poziomie lądują poszczególne typy obiektów, decydują style. Czyli albo zmieniasz zoom level dla wszystkich obiektów na danym poziomie mapy, albo zmieniasz styl, by obiekty danego typu trafiły do innego levelu.

btw, jest taka mini mapka, na której można testować zmiany styli. Muszę tylko ją znaleźć.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
« 9 Lip 2015, 09:56 »
Hmm, mój problem chyba nie leży jednak w kompilacji (pewności nie mam). Oglądałem mapę w basecamp i tam wszystko, czego oczekiwałem - jest. Natomiast w urządzeniu widać tylko dwie główne drogi, chodzi o mapę Kirgistanu - http://www83.zippyshare.com/v/9uHSUXKj/file.html - w etrksie 20 widać tylko drogę M41 i drugą - z Biszkeku do Narynu, na komputerze - widać o wiele więcej, większość szutrówek, które mnie interesują. Z tymi samymi opcjami kompilowałem mapy Bułgarii i północno-wschodniej Grecji - tam drogi niższych kategorii są widoczne.

• blog podróżniczy
« 9 Lip 2015, 10:07 »
jak maksymalnie zbliżysz mapę, to też ich nie ma? Poziomy zoomu mapsource są inne niż te w urządzeniu.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
« 9 Lip 2015, 11:29 »
Podziałka na 80 metrów i lipa ;)
Ale znalazłem mapę robioną przez kogoś i tamta działa, więc problem można zignorować.

• blog podróżniczy
« 9 Lip 2015, 11:37 »
to w zasadzie dziwne, bo te drogi to głównie highway=unclassified
w stylach od lambertusa masz coś takiego i to odpowiada za to, że droga się rysuje
highway=unclassified [0x06 road_class=0 road_speed=3 resolution 21]

• blog podróżniczy
« 2 Sie 2015, 18:13 »
jeśli chodzi o mapy Azji.
Na ten moment, żeby poprawnie je skompilować, w splitterze należy dodać parametr --max-nodes=1000000 albo mniejszy. Inaczej niektóre kawałki będą puste, a mkgmap zwróci błąd przy kompilacji. Dla Europy, jak dotąd, takich problemów nie stwierdziłem.
Mapa całej Azji spokojnie zmieści się w jednym fragmencie na urządzeniu (zajmuje poniżej 3GB).

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum