Autor Wątek: Z domu do domu...  (Przeczytany 6102 razy)

Offline Kobieta Natalia

• Miasto: Amsterdam
  • Na forum od: 27.01.2008
    • http://www.na-azymut.pl
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 13:19 »
Sprawa wyszła dość nagle i spontanicznie. Prawdopodobnie ( bo na razie jeszcze walczymy z brakiem sakw i bagażnika :)) jutro lub w ostateczności pojutrze wraz z koleżanką planujemy wyruszyć z Poznania w stronę Zakopanego. Trasa mniej więcej wyglądałaby tak . Zapraszamy jeśli ktoś chciałby się przyłączyć, gdzieś w trasie, choćby i na jeden dzień :)
<<Fais de ta vie un rêve et de ce rêve une réalité>> Antoine de Saint-Exupéry

Offline Mężczyzna Zbyszek

• Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 15:22 »
Jeśli będziesz już wiedziała kiedy i mniej więcej o której będziecie jechały przez Zawiercie to uprzedź mnie a chętnie potowarzysze Wam na ile mi czas pozwoli :D .

Offline Mężczyzna transatlantyk

• Moderator Globalny
  • GM 2060
  • Miasto: Annopol
  • Na forum od: 21.11.2007
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 15:22 »
Popieram, rower to doskonały środek komunikacji :D

Offline JD

• Miasto: Ząbki
  • Na forum od: 03.04.2009
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 15:36 »
Cytat: "transatlantyk"
Popieram, rower to doskonały środek komunikacji :D

Teraz to taka trasa dla Ciebie to jednodniówka, ech  :mrgreen:

pozdrawiam  :wink:
Jarek

Offline Mężczyzna Waxmund

• Moderator Globalny
  • Ironman
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 15:43 »
heh, i o Podlesice niemalże zahaczycie..... ciągnie tam ludzi, ciągnie......  8)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna usulovski

• Miasto: Carlow, Irlandia
  • Na forum od: 17.07.2008
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 17:54 »
No gdyby nie ta sesja :x  to bym się z Wami coś przejechał, eh trza było korzystać z przedterminów :wink:

Życzę skompletowania szpeju i miłej podróży - zwłaszcza, że pogoda się poprawiła :) .

Offline Mężczyzna atlochowski

• Andrzej
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.04.2009
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 18:00 »
Ja niestety tak samo jak Vilquu mam sesję, a tak naprawdę to w środę mi się zaczyna. A chętnie bym się przejechał.
Powodzenia.

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 20:46 »
A ja tez bym sie przejechal:) ale nie mam rowera, ale za to mam sesje:p

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 20:50 »
w ogole w koszecinie na skraju wsi jest stary drewniany kosciol wart zobaczenia i lepiej jechac z koszecina lasem na drutarnie (to ta wiocha ktora nie jest zaznaczona na mapie:)  i dalej przez kalety prosto na miotek znacznie mniej ruchliwa droga niz przez strzebien.

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 20:53 »
a i prosze sie ze mnie nie smiac bo wszyscy maja rower i sobie jezdza a ja nie mam i mi smutno:(

• Moderator Globalny
  • Ironman
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 21:32 »
heh, 3 posty pod rząd? można edytować Tomku......  8)

a to co się stało że nie masz roweru ?
ehh, sesja, coś o tym wiem  :?
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 21:35 »
no tak:) sorry a teraz juz sie nie da wywalic i dac do jednego bo wyskakuje komunikat ze musze cos napisac:) poprawie sie na przyszlosc

moj rower zaginal na wojsnie, zostal w gruzji w tamtym roku i do teraz go nie ma:)
mam zamiar w tym roku po niego pojechac z nadzieja ze na mnie czeka:) znaczy sie no jest taka szansa ze jeszcze tam jest:) 14 lipca ruszam na wielka wyprawe aby uratowac moj rower

Offline Kobieta Natalia

Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 23:49 »
ech no tak szybko przyszło szybko poszło. 2 godz temu dostałam informację że jednak będe miała robotę i z wyjazdu nici :( A ja już sobie nawet detkę i zupki chińskie kupiłam :.(
echhh to życie

• Moderator Globalny
  • Ironman
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 14 Cze 2009, 23:58 »
a co z Twoim rowerem się podziało Tomku ? pamiętam conieco o ewakuacji z gruzji.... czyżby rower został pod płotem ambasady?  8)  jedziesz rowerem po rower, czy jakimś mniej lub bardziej blacho, ale napewno smrodem?

www.waxmund.pl

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 14:03 »
hey no rower niby jest w garazu ambasady ale w sumie tak naprawde nikt nie wie czy on tam jest czy go nie ma dzwonilem do ambasady i oni twierdza ze on tam jest i ma sie dobrze:) wiec lece na miejsce i mam zamiar go wziazc a pozniej wrocic na nim do domu:) moze nie doslownie ale w planach jest armenia iran kawaleczek rowerem a troche jakies busy stop co kolwiek ok 2 tygodni pozniej znow na rower i przez cala turcje na rowerze a dalej w zaleznosci od czasu checi pogody albo na rowerzez az na same wegry albo juz z bulgarii czy grecji pociagiem. wiem ze turcje chce przejechac cala o ile zdarze bo wiza 30 dni a co dalej to zycie pokaze:)

Offline Mężczyzna dudi

• Administrator
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 15:30 »
Cytat: "tomasz_parys"
a i prosze sie ze mnie nie smiac bo wszyscy maja rower i sobie jezdza a ja nie mam i mi smutno:(

ja też nie mam i też mi smutno :(
posmućmy się razem :P

Offline Mężczyzna aard

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 16:15 »
Waxmund, to Ty nie byłeś przy naszej rozmowie z Tomaszem o jego straconym rowerze podczas Wielkiego Żarcia w Katowicach? :shock:
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

• Moderator Globalny
  • Ironman
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 17:05 »
byłem! ale siedziałem na skraju dwóch stołów, i momentami nie wiedziałem kogo już słuchać  :lol:

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna aard

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 15.08.2007
    • Moje wyprawy
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 18:50 »
A tyle razy Ci mówiłem, że zawsze powinieneś słuchać mnie!! :lol:
A na rowerze zawsze jest miejsce siedzące...

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 18:59 »
najgorzej bo cos pecha mam, w tamtym roku pojechalem do gruzji i bylo co bylo teraz jade do iranu i znow tam jakies cuda sie dzieja ale mam nadzieje ze szybko przejda:)

• Moderator Globalny
  • Ironman
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 19:45 »
no niestety są to rejony w których w każdym momencie mogą być jakieś zamieszki..... ale dasz radę napewno  8)  pewnie w ambasadzie Ci przerzutki rozregulowali  8)
Cytat: "aard"
A tyle razy Ci mówiłem, że zawsze powinieneś słuchać mnie!! :lol:

:mrgreen:

www.waxmund.pl

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 15 Cze 2009, 20:18 »
gorzej jak ambasador ma dzieci ktore lubia rowery:)

Offline Maciek

• Miasto: WM / WB
  • Na forum od: 08.08.2006
Z domu do domu...
« 16 Cze 2009, 22:03 »
A czemu nie zabrałeś roweru?
Z tego co pamiętam, to było kilka osób z rowerami i później na lotnisku 2 gości na pewno widziałem jak je pakowali do samolotu...
Pozdrawiam,

Maciek

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 07:44 »
jak ja lecialem to byla jakas wyjatkowo upierdliwa obsluga na lotnisku i nie chcieli mi zabrac, ci z ambasady powiedzili ze wysla nastepnym samolotem ale pozniej sie nagle okazalo ze bagaz bez czlowieka nie moze leciec bo przeciez moge miec w rowerze bombe albo pieron wie co. pozniej probowali kurierem ale jakos strasznie drogo to bylo bo z 800zl chcieli. wiec niby tam stoi i na mnie czeka:) ale sa tez plusy tego calego zajscia:) przynajmniej w tym roku nie musialem myslec gdzie jechac na wyprawe rowerowa bo zostalo z gory ustalone i po problemie:)

• Moderator Globalny
  • GM 2060
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 10:39 »
tomasz_parys - masz pecha? Pchasz się bracie w takie rejony to i "masz za swoje". Przejedź się po Polsce egzotycznej, po Beskidzie Niskim - sielanka, nikt nie strzela, z ambasadą nie musisz się kontaktować, a rower też zginąć może - i już jest trochę adrenaliny :D

Offline MaciekPaciek91

• Miasto: Bolesławiec
  • Na forum od: 02.03.2008
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 11:18 »
eeee tam. Ja sam bym chętnie zjeździł Armenię, choćby ze względu na pewnego wokalistę :wink:  A poza Tym: NO RISK NO FUN :D
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 13:22 »
Cytat: "MaciekPaciek91"
eeee tam. Ja sam bym chętnie zjeździł Armenię, choćby ze względu na pewnego wokalistę :wink:  A poza Tym: NO RISK NO FUN :D

Jestem dokladnie tego samego zdania.

Po Polsce juz troche jezdzilem poki mam 3 miesieczne wakacje i duzo czasu wole jezdzic daleko a po Polsce mozna zawsze bo jest blisko.

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 13:52 »
Cytat: "Michał Wolff"
MaciekPaciek91 napisał/a:   
A poza Tym: NO RISK NO FUN :D

I pewnie dlatego jedziesz do Pribałtyki? :mrgreen:

nie, dlatego:
Ja sam bym chętnie zjeździł Armenię
:twisted:
Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi./ Ralph Waldo Emerson

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 14:01 »
A Inflanty wybrałem hmmm... bo nie mam wewnętrznego ciśnienia na przejechanie miliona km. w pionie :lol:

• Moderator Globalny
  • GM 2060
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 14:20 »
tomasz_parys - trochę źle mnie zrozumiałeś. Ja Cię nie namawiam do zmiany
tras wyprawowych i do jeżdżenia po bezpieczniejszych terenach. Ja tylko zwracam uwagę, że to nie żaden pech a efekt Twoich świadomych (chyba) działań i Twoich wyborów :D

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 14:32 »
no swiadomy swiadomy, ale mozna to tez nazwac troche pechem, bo tereny sa jakie sa ale np w iranie od 30 lat bylo "spokojnie" ostatnie tak duze zamieszki byly w 79. W gruzji tez mialem "pecha" co do wyczucia czasu.

Wyjazd w takie regiony jest ryzykowny, ale przezycia niezapomniane jak dla mnie mimo wczesniejszego powrotu w gruzji bylo rewelacyjnie, swietni ludzie i do tego dzika przyroda malo turystow no jak dla mnie rewelacja.

Jakbym sie mial wszystkiego bac co mnie otacza to musialbym sie zamknac w piwnicy i z niej nie wychodzic a tak to co przezyje to moje:)

Wybor jest jak najbardziej swiadomy.

Napisalem taki krotki artykulik o wyprawie do gruzji jesli chce przeczytac to zapraszam. (wersja z zdjeciami)

http://tomaszparys.com/gruzja-2008_ar.html

(tylko ze nie wiem jak sie wstawia linki)

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 15:34 »
No ale gdzie tu w tym wszystkim ten RISK? 8)

Trudny jesteś człowiek, napisałem wyraźnie, ze marzę o zobaczeniu Armenii, poznaniu Ormian i wszystkiego co za tym idzie. Wiadomo gdzie dotychczas byłem- wszystko to kraje, w których nie trwały żadne konflikty. Świadomie do kraju zaangażowanego w takowe też bym się nie pchał, ale jadąc tam w okresie spokoju zawsze jakieś tam znikome ryzyko jest. O tym mówię, że nie jest to ryzyko, które miałoby np. mnie odrzucić. Bilansując większa korzyść z zobaczenia tego wszystkiego, niż ryzyko z tego wynikające. Także Michał Wolff, wyluzuj i interpretuj wszystkie przekazy tak, jak autor chciał, żeby je odebrać :wink:

tomasz_parys

• Gość
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 15:38 »
Wlasnie masz jeszcze czas ja na pierwsza wyprawe za granice pojechalem wlasnie w twoim wieku wiec wszystko przed toba:)

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 18:10 »
Ty za to jesteś młody człowiek - szybciej napiszesz niz pomyślisz :wink:
przepraszam, ale nie chce mi się z Tobą w ten sposób dyskutować, a jeśli szukasz partnera do zaciekłej kłótni: nie te drzwi...
Dla jasności powiem, że w planach na te wakacje miałem podróż min. przez Serbię i Macedonię do Aten. Operacja przepukliny wykluczyła jazdę w górach, do tego obawy rodziców.

Offline Mężczyzna atlochowski

• Andrzej
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.04.2009
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 18:31 »
Dla jasności powiem, że w planach na te wakacje miałem podróż min. przez Serbię i Macedonię do Aten. Operacja przepukliny wykluczyła jazdę w górach, do tego obawy rodziców.

Jadąc przez Serbię i Macedonię gór raczej nie ominiesz. Owszem można je wyeliminować do minimum ale nie całkowicie. Zaznaczam, że nie próbuje Cię zniechęcić. Pomysł całkiem fajny.

• Moderator Globalny
  • Ironman
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 19:14 »
ryzyko chyba można różnie odnieść, hm ? dla jednych ryzykowne jest jeżdżenie po głównych drogach czy jeżdżenie w nocy, dla innego jeżdżenie w rejony w których łatwo oberwać.... i dla obu będzie to jakieś wyzwanie, i będzie czuł satysfakcję jeśli sobie poradzi.... nie ma co krytykować tego który ma np lęk wysokości, że wejdzie na wysokie drzewo i będzie mówił 'no risk, no fun', hm?

www.waxmund.pl

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 20:25 »
A daj spokój. Źle mnie interpretujesz, jeśli uważasz że chojrakuję. NO RISK NO FUN było  ewidentnie żartobliwym zwrotem w stosunku do straconego(?) roweru. Wcale nie kręci mnie niebezpieczeństwo, jednak te kraje, o których mowa wyżej, ich kultura i natura owszem. Ale oczywiście przez myśl mi nie przeszło przyrównywać siebie do Ciebie- Wielki podróżniku, w zasadzie nawet mi na tym nie zależy. Twoje podejście do wypraw jest całkiem odmienne od mojego, ale mi to nie przeszkadza i to szanuję. Ja jeżdżę, nie po to żeby coś komuś udowodnić, ale po to, żeby zobaczyć coś w tym nędznym życiu, mieć wspomnienia i rozwijać poglądy. :shock:
Chyba że gdzieś nieumyślnie napisałem "jestem ryzykantem, lubię jak do mnie strzelają"
Wydaje mi się że każdy mój zwrot o ryzyku zrozumiał w granicach humoru
Apeluję więc: wyluzuj się!

Offline Dynuel

• Miasto: Zgierz, York UK
  • Na forum od: 21.12.2008
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 21:32 »

Reeeelax... !

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 21:41 »
A co Ty możewsz wiedzieć o moim podejściu do wypraw? Co możesz wiedzieć o tym po co ja jeżdżę i co mnie kręci? :roll:

Czytałem Twoje relacje z wyjazdów, wiele postów na forum i mówisz sam za siebie. Nie uważam też że mam rację, ale jakieś takie właśnie wyobrażenie o Tobie mam.
Zrozum- naskoczyłeś na mnie za tekst "NO RISK NO FUN", który wcale nie był prowokacją, czy próbą chojrakowania- miał być zabawny w tym kontekście (zatraconego roweru). Wypowiadając się na forum czasem faktycznie mam coś ciekawego do przekazania, ale czasem (jak w tym przypadku) traktuję rozmowę tutaj jako formę rozrywki. Już bez żadnej ironii... Niniejszym chciałbym pokojowo zakończyć tą dyskusję, bo nie jest ona konstruktywna i do niczego nie prowadzi, a wprowadza nieprzyjemną atmosferę :wink: Zgoda?

Offline Kobieta anja

• Miasto: Żory / Wrocław
  • Na forum od: 21.04.2009
    • http://picasaweb.google.pl/ania.jaskulska
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 21:59 »
Ale zrobiliscie długiego OT-a!!! :P
Widzicie w jakim temacie piszecie?!

Michał Wolff , wyluzuj... Maciek rzucił hasłem w żartobliwym tonie, które jak widać przez wszystkich prócz Ciebie zostało tak właśnie odebrane... ;)
To tak, jakby ktoś powiedzieł MAKE LOVE NOT WAR, po czym Ty się zaczynasz wykłócać, że osoba, która to powiedziała pije coca-cole, więc na pewno nie jest za pokojem na świecie! :P
lol
tejk it iziii.... ;)

Offline Dynuel

• Miasto: Zgierz, York UK
  • Na forum od: 21.12.2008
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 22:02 »
Tak szybko? A ja miałem nadzieję na nawalnkę w dobrym preclowym stylu przez kolejne dwa dni i 200 postów! :lol:  :lol:  :lol:

Jak dla mnie to sie robi troche nie zdrowe...

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 22:30 »
Zapomnijmy już, na tym zdjęciu Dyunela to z wozu zdjęli opony chyba żeby kule nie przebiły :lol:

Offline Mężczyzna Robert!

• buc bez szosy
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 22:53 »
Cytat: "Dynuel"
Tak szybko? A ja miałem nadzieję na nawalnkę w dobrym preclowym stylu przez kolejne dwa dni i 200 postów! :lol:  :lol:  :lol:

napisał założyciel tematu o bezsensownych dyskusjach :P

W końcu Dynuel coś napisał! :D

a po trzecie to nieładnie komuś wątek rozwaliliście  :?

Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 23:03 »
Cytat: "vagabond"

a po trzecie to nieładnie komuś wątek rozwaliliście  :?

E tam, dyskusja była ciekawa a Natalia i tak nie pojechała do domu.

• Moderator Globalny
  • Ironman
    • www.waxmund.pl
Z domu do domu...
« 17 Cze 2009, 23:13 »
Cytat: "Dynuel"

podzielam zdanie.... momentami troche przegięte są dyskusje. nie chodzi mi o siłę argumentów, ale o ton wypowiedzi... czasem z lekka nieprzyjemnie jest  :P

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna Robert!

• buc bez szosy
  • Miasto: Konin
  • Na forum od: 03.12.2007
Z domu do domu...
« 18 Cze 2009, 01:14 »
Cytat: "Vilquu"
E tam, dyskusja była ciekawa a Natalia i tak nie pojechała do domu

OT to OT - na bana z nimi ;)

Offline Kobieta Natalia

Z domu do domu...
« 18 Cze 2009, 01:27 »
No właśnie, nie pojechałam, a tak przynajmniej temat się na coś przydał. Choć zastanawia mnie czemu akurat kwestia bezpieczeństwa... podbijacie w ten sposób tylko argument mojej mamy, która przestała się do mnie odzywać jak tylko się dowiedziała ze we dwie jedziemy do Zakopanego, zamiast po bożemu szybko pociągiem do domu. I o ile wcześniejsze moje podróze dzielnie znosiła, tak jakoś ta wybitnie ją ruszyła...bo ze dwie dziewczyny, same, po Polsce jeszzce... echhh :)
A jeszcze co do dyskusji - przyznam mało przyjemna atmosfera i zupełnie niepotrzebne nerwy (również i dla czytających!).

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 18 Cze 2009, 08:22 »
:oops: Ja ze swojej strony przepraszam za to, dałem się sprowokować :cry: Prośba do admina o usunięcie naleciałości z tego tematu

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 18 Cze 2009, 20:37 »
Chodziło mi raczej o to, że to był wybitny OT i w dodatku niefajny, no ale OK. Niech się uczą, że tak powiem: jak nie dyskutować :wink:

Z domu do domu...
« 18 Cze 2009, 23:52 »
był OT był niefajny

Sęk w tym, że OT był bardziej interesujacy niż właściwy temat, po jego lekturze możnaby nawet pokusić się o Wasze, bardzo ostrożne i ogólne, portrety psychologiczne :wink:

Offline MaciekPaciek91

Z domu do domu...
« 19 Cze 2009, 00:55 »
To może żeby było jeszcze ciekawiej sporządź takowy mój portret, bo aż mnie ciekawi, jaki ze mnie  :twisted:  z góry obiecuję, że się nie obrażę :D

Z domu do domu...
« 19 Cze 2009, 01:12 »
Tylko bym sobie wrogów narobił, może kiedy indziej :wink:

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....