Autor Wątek: Przewożenie roweru pociągiem  (Przeczytany 175849 razy)

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Przewożenie roweru pociągiem
« 28 Sty 2021, 23:20 »
Aż mnie to rozczuliło. Całe cztery rowery na pociąg. Och dzięki ci Brukselo.
https://okmagazyn.pl/rada-unii-europejskiej-bedzie-latwiej-przewozic-rowery-w-pociagach/

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 29 Sty 2021, 00:38 »
Min. 4. Teraz większość TGV ma zero, dużo nowych pociągów IC też zero. Większość TLK też zero, tylko zezwolenie na przewóz 2 sztuk na końcu składu, ale nie we wszystkich.

Prawie wszystkie międzynarodowe też zero. Min. 4 sztuki w każdym pociągu to już by była duża zmiana.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Online Mężczyzna zly-sze

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
« 29 Sty 2021, 01:21 »
Aż mnie to rozczuliło. Całe cztery rowery na pociąg. Och dzięki ci Brukselo.
https://okmagazyn.pl/rada-unii-europejskiej-bedzie-latwiej-przewozic-rowery-w-pociagach/

Dobra ta unia. Zawsze lepszy kroczek do przodu niż wcale.

zezwolenie na przewóz 2 sztuk na końcu składu, ale nie we wszystkich.

A nie dwa z przodu i dwa z tyłu? Bo tak to na niektórych stacjach musieli by nawrotki dobudować.

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
« 17 Lut 2021, 10:52 »
A w niemieckim pendolino, czyli pociągu ICE, rower wiezie się tak. Podejrzewam, że tak jak my narzekamy na konflikt z normalnymi pasażerami w polskim pendolino i na wąskie przejście, tak Niemcy narzekają na ICE:

- że haki wiszą w ten sposób, że kierownica się nie mieści - a może to celowe, by wieszać za tył, ale wtedy kierownice przeszkadzają przechodzącym pasażerom,

- że w miejscu rowerów często stoją walizki,

- że gdy powiesić cztery rowery (tyle jest miejsc), to zajmą dużo miejsca w przejściu - mój postawiłem na skos.

Za to wejście do wagonu jest dużo lepsze - bardzo szerokie, bez schodów.

Szy.

rowerowy blog podróżniczy, ostatnio m.in.:
Karyntia, Szwajcaria, Żelazny Szlak Rowerowy, Kanał Elbląski i Rudawy

• niech tak się stanie
« 17 Lut 2021, 11:08 »
Oni mają kilka wersji tych ICE, w niektórych jest miejsce na więcej rowerów. Możesz narzekać, że trochę zawadzają, ale ludziom łatwiej powiesić tak, niż na te wysokie haki. Zwłaszcza gdy wsiadasz gdzieś na trasie i wieszasz już podczas jazdy pociągu.

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
« 17 Lut 2021, 12:11 »
Oni mają kilka wersji tych ICE, w niektórych jest miejsce na więcej rowerów. Możesz narzekać, że trochę zawadzają, ale ludziom łatwiej powiesić tak, niż na te wysokie haki. Zwłaszcza gdy wsiadasz gdzieś na trasie i wieszasz już podczas jazdy pociągu.

A to zdecydowanie :) - może źle zabrzmiałem, ale generalnie było mi bardzo łatwo i sprawnie. Świetna była ta ogromna przestrzeń wokół, z której robię zdjęcie - mnóstwo miejsca na spokojne rozładowanie roweru, ludzie przechodzą obok bez problemu.

Szy.

rowerowy blog podróżniczy, ostatnio m.in.:
Karyntia, Szwajcaria, Żelazny Szlak Rowerowy, Kanał Elbląski i Rudawy

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 17 Lut 2021, 13:26 »
To jest dużo więcej miejsca niż w naszym Pendolino. U nas to jest już spora gimnastyka z przejściem przy zawieszonym rowerze, zrobili to na zasadzie byleby coś było, byleby pokazać "nowoczesność". Ale de facto to z wygodą przewozu rowerów bardzo słabo, szczególnie jak wsiadasz na stacji gdzieś w środku trasy. Ale zawsze dużo lepiej niż jakby w ogóle nie miało być takiej możliwości.

Zresztą weteranów podróży z PKP to takie problemy w ogóle nie ruszają. Najlepsze akcje godne szczytowych osiągnięć PRL są przy dojeździe na BBT, gdzie kilkuset rowerzystów dojeżdża naraz i na końcówce wszyscy koncentrują się na tej samej linii. Niby XXI wiek, niby Europa - a tam tak przepiękne improwizacje odchodzą, przy których każdy konduktor z Deutsche Bahn już dawno by zszedł na zawał  :P

Polecam ten filmik z dojazdu na BBT 2020, zawodnikom udało się nawet dokonać tak niesamowitego wyczynu jak wpakowanie 5 rowerów do komunikacji zastępczej, a rekordzista jechał koło 14h z Warszawy do Świnoujścia, dotarł koło 20 i od razu ruszał na trasę wyścigu :P

Jak to ujął autor filmiku - myślał, że BBT to będzie wyzwanie, tylko nie przewidział, że wyzwanie zaczyna się trochę wcześniej ;)
"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"
http://www.wyprawyrowerowe.neostrada.pl

• niech tak się stanie
« 26 Lut 2021, 23:48 »
Od 1 marca do 25 czerwca komunikacja autobusowa do Zakopanego, bez przewozu rowerów. Na szczęście okresami będzie dojeżdżać Regio do Suchej Beskidzkiej z przewozem rowerów. Zakończenie remontu i tego cyrku z wyłączaniem przewozu rowerów na 9 miesięcy w roku planowane jest do końca grudnia 2023 roku, bo raz robią perony, raz tory, a innym razem rozjazdy  :icon_twisted:
Tak, 2023 roku - to nie literówka.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum