Autor Wątek: Wieże widokowe w Polsce  (Przeczytany 88876 razy)

Offline Mężczyzna Piotr St

• Wszystko jest tymczasowe
  • Miasto: Nowa Sól
  • Na forum od: 30.06.2016
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 11 Wrz 2020, 10:36 »
Podczas ostatniej wycieczki brzegiem Warty trafiłem przypadkowo na wieże k Bogdańca 16 km od Gorzowa wlkp. Zdecydowałem sie na pierwszy nocleg na wiezy widokowej ale odczucia co do pomysłu mam mieszane  :D . Po zachodzie słonca wtachałem  i rozłozyłem  graty . Myslałem ze będzie spokój ale sie myliłem  :lol: Około pólnocy pojawiło sie towarzystwo piwkowe i nie robiąc sobie zbyt wiele z mojej obecnosci gadali i pili do ok godz 1 .Na wycof i szukanie innej miejscówki  bylo za pozno ale  na szczescie byli w miare kulturalni . Jakby było mało to ok 2  przyszła burza i podwiewało namiot .Bałem sie ze pierdyknie piorun a piorunochronu na wiezy nie zauwazyłem . Jakos przerwałem do rana ale noc prawie nie przespana - ja dziekuje za takie atrakcje .Ogolnie widoki fajne ale raczej nie kompensują ryzyka natkniecia sie na niechciane towarzystwo lub załamanie pogody .Noclegu na wieży raczej nie powtórze  ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz 2020, 10:45 Piotr St »
kolarz wybitny

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 11 Wrz 2020, 10:53 »
No czasem tak bywa. Ta wieża jest popularna, bo ma wygodne dojście od szosy. Nieco na prawo od wieży jest gęsty las i w miarę płasko, tam można się ukryć z namiotem. Z tej wieży może być ładny zachód i wschód słońca, ale tak od listopada do początku lutego, bo wtedy będzie zachodzić/wschodzić nad doliną Warty/Noteci.

Podobnie popularna w nocy jest wieża w Siekowie, Świętnie i na Złotej Górze. Ale wszystkie mają obok gęsty las, w którym się można schować. Zimą raczej spokój.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

• niech tak się stanie
« 25 Wrz 2020, 04:03 »
A na Orlicy już rośnie wieża. Oby październik był łagodny, to w listopadzie będzie gotowa.
http://24klodzko.pl/trwa-budowa-wiezy-widokowej-na-orlicy/

Offline Mężczyzna maper

• Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
« 25 Wrz 2020, 13:56 »
Byłem w tym tygodniu na wieży widokowej na Jagodnej. I doszedłem do wniosku, że jest ona bardzo nieprzyjazna dla osób z jakimkolwiek, nawet niewielkim lękiem wysokości. Zupełne przeciwieństwo np. wieży widokowej Suszynka.

• niech tak się stanie
« 26 Wrz 2020, 01:42 »
Byłem w tym tygodniu na wieży widokowej na Jagodnej. I doszedłem do wniosku, że jest ona bardzo nieprzyjazna dla osób z jakimkolwiek, nawet niewielkim lękiem wysokości. Zupełne przeciwieństwo np. wieży widokowej Suszynka.
Z lękiem wysokości to widziałem, jak ludzie na zwykłą drewnianą wieżę nie wejdą poza 2 metry wysokości. Może i lepiej, że ta jest ażurowa, bo wtedy taka osoba nie wejdzie wyżej, niż jej pozwala lęk wysokości, a grzbiet jest wystawiony na bardzo silne wiatry (porywy do 150 km/h) i wieża będzie mieć spore odchylenia od pionu - nie wiem, czy to pogłębia lęk, ale skoro zwykła osoba bez lęku na kiwającej się wieży czuje się niepewnie (mimo wiedzy, że to zwykłe odchylenia uwzględnione w konstrukcji).. . Są odnawiane w Sudetach stare kamienne wieże, już kilka udostępnili i będą kolejne, te się nie kiwają i nie są ażurowe. Swoją drogą dziwię się, że na Śnieżniku nie robią kamiennej tylko plexi-metalową. Koszt byłby podobny, a kamień się nie chwieje na wietrze.

Offline Mężczyzna Piotr St

• Wszystko jest tymczasowe
  • Miasto: Nowa Sól
  • Na forum od: 30.06.2016
« 28 Wrz 2020, 12:47 »
Podczas ostatniej szwędaczki po Kotlinie Kłodzkiej zaliczyłem trzy nowe ( dla mnie ) wieże . Na Wapniarce , na Jagodnej oraz nad J Bystrzyckim . Polecam szczególnie dwie pierwsze , piekne widoki 360 stopni na Kotline Kłodzką .
kolarz wybitny

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum