Autor Wątek: Wieże widokowe w Polsce  (Przeczytany 82834 razy)

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 31 Lip 2020, 12:02 »
Koło Śnieżnika stoi identyczny kloc.
A identyczny most ukradziony na Dolnym Śląsku masz w Łodzi na Maratońskiej w bazie przeładunku kruszyw.
 ;D ;D
I jeszcze zdjęcie z czasów świetności: https://polska-org.pl/4760306,foto.html?idEntity=547543 Pamiętam ten zakątek z lat 60, zanim został zdemolowany a tory zniknęły - naprawdę nie ma i nigdy nie będzie w Polsce stacji w ułamku tak pieknej, to wyglądało jak w Szwajcarii.
« Ostatnia zmiana: 31 Lip 2020, 12:10 MCsubi »

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
« 31 Lip 2020, 12:19 »
Koło Śnieżnika stoi identyczny kloc.
A identyczny most ukradziony na Dolnym Śląsku masz w Łodzi na Maratońskiej w bazie przeładunku kruszyw.
Serio?
Bardzo ciekawa informacja.
A wiesz może skąd dokładnie to rąbnięto?

Offline Mężczyzna MCsubi

« 31 Lip 2020, 13:03 »
To były jeszcze zjednoczenia, sabotaże, towarzysze wicie, rozumicie , nic pewnego wtedy nie było.
W Łodzi był wtedy Kosmin, z kopalniami Stoki, Nowosolna, Rydwan (i pewnie innymi, których nie pamiętam), ale przy budowie blokowisk wydobywały za mało kruszyw, a praktycznie w ogóle skały łamanej. Dlatego sprowadzano surowce od Wrocławskich Kopalni Surowców Mineralnych, które na początku lat 70 zabierały sie za budowę zbiornika Mietków (która trwa do dzisiaj, pogłębiarki wydobywają nadal kruszywo z dna zbiornika). Pociągi z WKSM wjeżdżały na estakadę z tych mostów na Maratońskiej i po prostu kruszywo zsypywano na hałdy.
I tu najbardziej prawdopodobna hipoteza - jest to most na Bystrzycy w miejscu dzisiejszego Zbiornika Mietkowskiego, ponieważ linia została przełożona na północny brzeg jeziora, dzisiaj idzie w głębokim wykopie nowym śladem. W czasie tegorocznej suszy część tej zlikwidowanej linii wynurzyła się z jeziora.

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
« 31 Lip 2020, 13:12 »
Konstrukcję na Maratońskiej to ja oczywiście znam, ale cała reszta była mi zupełnie nieznana.
Dzięki za wspomnienie historii.

Offline Mężczyzna MCsubi

« 31 Lip 2020, 14:22 »
I tak warto na Dolny Ślsk przyjechać, z wyłączeniem Karkonoszy jest pusto, spokojnie i zieloniutko jak nigdy. Np. Stawy Milickie czyste, woda wysoka, a pusto jak nigdy po tych bzdurach medialnych o zanieczyszczonej Baryczy. W marcu było więcej ludzi w Grabownicy i Rudach.

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
« 31 Lip 2020, 14:34 »
Mnie nie musisz przekonywać do Dolnego Śląska, ani w ogóle do Śląska.

Offline Mężczyzna 365

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
« 31 Lip 2020, 17:09 »
I tak warto na Dolny Ślsk przyjechać, z wyłączeniem Karkonoszy jest pusto, spokojnie i zieloniutko jak nigdy. Np. Stawy Milickie czyste, woda wysoka, a pusto jak nigdy po tych bzdurach medialnych o zanieczyszczonej Baryczy. W marcu było więcej ludzi w Grabownicy i Rudach.
Jesteś pewien, że jest tak jak piszesz? Pytam ze względu na zatrucie Baryczy i dlatego, że jutro właśnie jadę do Milicza na tygodniowy urlop.
Paweł.

Offline Mężczyzna MCsubi

« 31 Lip 2020, 18:17 »
Dosłownie wczoraj! zrobiłem rundę Wrocław-Trzebnica-Głuchów-Grabownica-Milicz-Sułów-Wro

Barycz na pewno czystsza, niż przez ostatnie 10 lat na przełomie wakacji. Aż podszedłem do niej w Sułowie i nie mogłem się nadziwić, o czym mowa?  Wiadomo, to nie jest górski potok, tylko nizinna rzeka łacząca jak by nie patrzeć stare kopalnie żelaza, wiec trochę żelazista zawsze jest i była. Same stawy też bardzo czyste, nie oszukujmy się - w wakacje zawsze jechało tu trupem - wczoraj nie. Na grobli w Grabownicy nikogo nawet na ławkach przy przepuście, na parkingu w Sułowie może z 5 samochodów, na ścieżce "kolejkowej" może  z 10 osób. W Trzebnicy nawet pod samą bazyliką miejsca na parkingu. Fakt - był poniedziałek, ale wrażenia bardzo pozytywne, luzy jak w latach 80.
Zadziwił mnie tylko brak owoców na przydrożnych straganach, jak już coś było, to tylko ziemniaki i jaja. A i najważniejsze - nie było komarów. No i ścieżka Grabownica-Sułów już mocno jest zdemolowana przez korzenie drzew, które wypiętrzyły asfalt. Na wierze widokowe nie wchodziłem, miałem ochotę na spacer rowerowy  ;D

Offline Mężczyzna marcin_g

• Na forum od: 04.06.2018
« 1 Sie 2020, 00:35 »

Z tym "identyczny" - to bym nie przesadzał ;) , jeśli mówimy o tej konstrukcji:

Offline Mężczyzna 365

• Na forum od: 27.02.2018
« 1 Sie 2020, 08:00 »
@MCsubi - dzięki. Uspokoiłeś mnie trochę. Po tym jak pisali, że Barycz totalnie zatruta i życia w niej nie ma myślałem, że będzie walić trupem właśnie od niej. Ale skoro nie jest tak źle to może i na jakieś kajaki się wybiorę. No nic, trzeba sprawdzić.

3...2...1... w drogę. ;D
Paweł.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Na forum od: 01.02.2011
« 5 Sie 2020, 17:14 »
Stoi już wieża na Kłodzkiej Górze. A co z niej widać? Kotlinę Kłodzką, ale nie tylko. Może być ciekawa w nocy, gdy rozpalą się światła miejscowości w dolinach.
https://youtu.be/OVzT70-U2Y4

Trwa budowa wież na Orlicy i Czerńcu.
« Ostatnia zmiana: 5 Sie 2020, 17:25 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Online Mężczyzna Rado

• Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
« 5 Sie 2020, 17:25 »
Stoi już wieża na Kłodzkiej Górze. A co z niej widać? Kotlinę Kłodzką, ale nie tylko.
Zacny widok, pewnie niedługo go zobaczę na żywo :)

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Na forum od: 01.02.2011
« 5 Sie 2020, 17:29 »
Zacny widok, pewnie niedługo go zobaczę na żywo
Ja poczekam aż dokończą Orlicę i Czerniec i zrobie sobie jesienny tour po wieżach. Październik to realny termin, bo obie wieże mają już gotowe elementy, kwestia montażu.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum