Autor Wątek: Wieże widokowe w Polsce  (Przeczytany 82897 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Wieże widokowe w Polsce
« 9 Lis 2017, 23:58 »
Michał, Ty robisz nową mapę? Czy mam nanosić te zmiany?
Możesz nanosić, bo ja robię plik gpx, więc i tak na mapę google ręcznie trzeba będzie przenieść wszystkie dane. Ponieważ plik zawiera wiele krajów, to nazwy muszę zacząć od kodów kraju, więc trochę jeszcze mam poprawek. Poza tym w tym moim zestawieniu są też wieże z zakazem wstępu (np. pożarowe), ale technicznie dostępne. Plik wolałbym udostępniać tylko zainteresowanym a nie publicznie, nie chcę go podawać publicznie, z wielu przyczyn. Tych obiektów w Polsce jest 5x więcej niż na mapce.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline wiezewidokowe.blogspot.co

• Miasto:
  • Na forum od: 13.11.2017
« 16 Lis 2017, 18:11 »
zapraszam na stronę:
www.wiezewidokowe.blogspot.com
jest to strona o wieżach widokowych w Polsce i czechach. Stronę stworzyłem kilka dni temu i mam nadzieję że z czasem będzie się rozrastać. Będą tam opisy i zdjęcia oraz filmiki. Stronę założyłem z myślą o wszystkich wieżomaniakach w Polsce, bo przedtem żadna taka strona nie istniała.  :) :) :) :) :) :) :)
zapraszam !!!!

Offline Mężczyzna Rado

• Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
« 16 Lis 2017, 18:16 »
Hmmm, ciekawy nick i ciekawe co na to nasi forumowi admini :)
zapraszam na stronę:
www.wiezewidokowe.blogspot.com
jest to strona o wieżach widokowych w Polsce i czechach. Stronę stworzyłem kilka dni temu i mam nadzieję że z czasem będzie się rozrastać. Będą tam opisy i zdjęcia oraz filmiki. Stronę założyłem z myślą o wszystkich wieżomaniakach w Polsce, bo przedtem żadna taka strona nie istniała.  :) :) :) :) :) :) :)
zapraszam !!!!

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

• niech tak się stanie
« 16 Lis 2017, 18:21 »
Hmmm, ciekawy nick i ciekawe co na to nasi forumowi admini :)
Ciekawe, co się pojawi, bo raczej wież opisanych tylko kilka. Może potem jakaś reklama? Chwalić się blogiem z trzema wieżami na krzyż? Jeśli to początek, to zobaczymy jaki będzie miał zapał po pierwszym tysiącu. Mi się też na początku wydawało, że to tylko "parę" wież  :icon_twisted:

Offline Mężczyzna Iwo

• leniwy południowiec
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
« 20 Lis 2017, 10:34 »
Ze względu na stan techniczny zamknięta została wieża widokowa na Radziejowej, przy czym zostały usunięte schody prowadzące na pierwszą kondygnację. Planowana jest rozbiórka; ale planów na stawianie nowej na ten moment nie ma.

http://sadeczanin.info/wiadomosci/slynna-wieza-widokowa-zamknieta-prawdopodobnie-juz-na-zawsze

• niech tak się stanie
« 20 Lis 2017, 11:20 »
Ze względu na stan techniczny zamknięta została wieża widokowa na Radziejowej,
Szkoda, bo kilka razy tam oglądałem nocną panoramę. Pocieszające jest to, że chociaż w kierunku południowym jest dobra panorama z górnej części łąki.

• niech tak się stanie
« 13 Gru 2017, 18:50 »
Jutro otwarcie wieży widokowej na Borowej. Niestety jeśli chodzi o drugą wieżę - na Trójgarbie - to oferta złożona w przetargu była zbyt droga i chyba będą zmiany w projekcie. Szkoda, bo byłby fajny pierścień całodobowych wież wokół Wałbrzycha.

Offline ancki1

• Miasto:
  • Na forum od: 24.12.2017
« 24 Gru 2017, 16:23 »
Wczoraj bylem na nowej wiezy widokowej w wojewodztwie opolskim. Jest ona polozona w rezerwacie przyrody Staw Nowkuznicki w gminie proszkow. Znalazlem informacje w internecie
 http://goryiwieze.blogspot.com/2017/12/powstaje-wieza-na-stawie-nowokuznickim.html
Wieza jest jeszcze w budowie :(

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
« 27 Gru 2017, 18:15 »
Ostatnio odkryłem "Overpass API" dla OSM. Umożliwia wykonywanie zapytań do danych OSM, a graficzny frontend (Overpass Turbo) wyświetla je na mapie.

Przykładowo, aby zobaczyć wieże widokowe na danych OSM (wybieramy fragment mapy i klikamy uruchom)
http://overpass-turbo.eu/s/u2F

Zachęcam gorąco do dodawania punktów do OSM, zamiast do jakiś dziwnych map googla, które pójdą w niepamięć.
Wystarczy kombinacja tagów "tourism"="viewpoint" i "man_made"="tower"

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Iwo

• leniwy południowiec
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
« 28 Gru 2017, 13:39 »
Trochę więcej informacji o przyczynach zamknięcia wieży na Radziejowej, jest też informacja o planowanej odbudowie w przyszłym roku, ale bez szczegółów.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/wieze-na-radziejowej-zjadly-grzyby-ale-zostanie-odbudowana,12693516/

• niech tak się stanie
« 28 Gru 2017, 16:26 »
Trochę więcej informacji o przyczynach zamknięcia wieży na Radziejowej, jest też informacja o planowanej odbudowie w przyszłym roku, ale bez szczegółów.
W takim miejscu to przydałaby się wieża metalowa, ale to koszt około 1 mln złotych, więc pewnie aż taka kasa się nie znajdzie. Generalnie jednak dobrze konserwowane metalowe wieże służą u nas bardzo długo - vide wieża na Kalenicy z 1933 roku.

Offline Mężczyzna Mariusz

• Jestem, jaki jestem...
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
« 28 Gru 2017, 21:33 »
Wieża widokowa "Jagoda"  ze względów bezpieczeństwa zamknięta do odwołania!
https://www.google.pl/maps/place/Platforma+widokowa+%22JAGODA%22/@51.8915934,16.6794643,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x11a5772cc0218953!8m2!3d51.8915934!4d16.6794643
Oczywiście jako obiekt niedozorowany dla mocno upartych wstęp możliwy, wejście jest zagrodzone taśmą, jest też tabliczka ze stosowną informacją.
 Niestety brak napraw i żadnej konserwacji pozwoliło, aby wieżę zjadł mocno "ząb czasu"
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2017, 21:39 Mariusz »
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

• niech tak się stanie
« 28 Gru 2017, 23:10 »
Wieża widokowa "Jagoda"  ze względów bezpieczeństwa zamknięta do odwołania!
Szkoda, ale to była wieża raczej tymczasowa - usadowiona na skarpie nad rosnącym lasem. 10 lat temu widok z niej był wyśmienity, w zeszłym roku już taki sobie.

Offline Mężczyzna pietiaschka

• Miasto: Nowy Dwór Gdański
  • Na forum od: 10.01.2018
« 12 Lut 2018, 22:12 »
Mierzeja Wiślana. Wieża jest czynna dopiero od października. Znajduje się 5 kilometrów za Krynicą Morską, w połowie drogi do Piasków. Wielbłądzi Garb (Grzbiet) jest wyższy ale widoki mocno zasłaniają rosnące wokół drzewa i przez to widok kiepski. Tu nie ma żadnych ograniczeń, widać zarówno morze jak i Zalew Wiślany.
U podnóża wieży mały placyk gdzie można postawić 2-3 namioty. Ja się ktoś będzie wybierał to służę za przewodnika

• niech tak się stanie
« 12 Lut 2018, 23:04 »
Mierzeja Wiślana. Wieża jest czynna dopiero od października. Znajduje się 5 kilometrów za Krynicą Morską, w połowie drogi do Piasków. Wielbłądzi Garb (Grzbiet) jest wyższy ale widoki mocno zasłaniają rosnące wokół drzewa i przez to widok kiepski. Tu nie ma żadnych ograniczeń, widać zarówno morze jak i Zalew Wiślany.
Fajnie, że już stoi i że nie jest za niska. To miejsce znane jest ornitologom, bowiem służyło od zawsze do liczenia ptaków podczas przelotów. Była tu mała drewniana "ambona". Dobrze, że jest coś solidniejszego. Co do namiotów to warto pamiętać, że biwakowanie na wydmach karane jest mandatem.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum