Autor Wątek: Galerie z wypraw - dyskusje  (Przeczytany 4411 razy)

Offline Mężczyzna ślimac

• Miasto: niepraworządne
  • Na forum od: 25.09.2014
Galerie z wypraw - dyskusje
« 26 Wrz 2014, 13:17 »
<---- dopisane przez olo: wątek został wydzielony na bazie wątku z tej wyprawy: http://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=13028.0 ---->

Takie nieprzebrane fotki mają właśnie największy urok ( dla kolegów "po fachu" )  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2014, 10:09 olo »

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Odp: Katalonia, Barcelona 2014
« 26 Wrz 2014, 15:43 »
Cóż, w każdej sprawie da się znaleźć choć jedną osobę, która ma odmienną opinię od reszty  ;)

Offline Kobieta Janus

• Miasto: Melbyn
  • Na forum od: 20.06.2010
« 26 Wrz 2014, 20:10 »
Wycyzelowane fotki niczego nie pokazują
?
Pokaż swoje nieprzebrane zdjęcia na jakimś slajdowisku czy spotkaniach podróżników. Nagroda główna i nagroda publiczności są Twoje ;)

zrzut całej wyprawy ( bez przebierania ) ma natomiast sporą wartość
Ciekawe, czy to samo powiedziałbyś po przejrzeniu moich nieprzebranych zdjęć z pewnej trzytygodniowej wycieczki. Zdjęć jest 14 tysięcy.
Co takiego wartościowego wnosi kilka prawie identycznych ujęć zamiast jednego, najlepszego?

Maciek - zazdroszczę wyjazdu, chętnie pojeździłabym po Pirenejach i reszcie Półwyspu Iberyjskiego, choć na pewno nie latem ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz 2014, 21:16 Janus »

Offline Mężczyzna laxigen

• Miasto: Bielsko-Biała
  • Na forum od: 23.04.2012
« 26 Wrz 2014, 20:52 »
dla kolegów "po fachu"

Zdradzisz co to oznacza?

Akurat w tej sprawie jest to jedynie słuszna opinia  8)

A czymże się ta twoja/wasza "sprawa" różni od innych, że aż wymyka się ogólnie przyjętym wzorcom przedstawiania relacji?

Wycyzelowane fotki niczego nie pokazują

A to już teoria niemal rewolucyjna. Przejrzyj galerię janus z Nowej Zelandii albo Islandii i wróć to powtórzyć ;)

Już nie mówiąc o tym, że pisząc coś takiego stwierdzasz w zasadzie, że pojedyncze zdjęcia (jak mniemam) twojego kumpla nie mają żadnej wartości. A to nieprawda, bo niektóre są całkiem ciekawe.

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
« 26 Wrz 2014, 22:40 »
Spoko,  kolega po prostu trolluje

Offline Mężczyzna ślimac

« 27 Wrz 2014, 00:45 »
Ciekawe, czy to samo powiedziałbyś po przejrzeniu moich nieprzebranych zdjęć z pewnej trzytygodniowej wycieczki. Zdjęć jest 14 tysięcy.

Czyli - licząc pobieżnie -  przez 3 dni naciskałaś spust migawki.

Już nie mówiąc o tym, że pisząc coś takiego stwierdzasz w zasadzie, że pojedyncze zdjęcia (jak mniemam) twojego kumpla nie mają żadnej wartości. A to nieprawda, bo niektóre są całkiem ciekawe.

Gdyby pokazał tylko foty, które sam uważa za dobre - niewiele by z nich wynikało ( poza możliwością wnioskowania o jego fotograficznych umiejętnościach, które akurat mnie nie interesują ).
Zrzut całości daje jakieś pojęcie o jego wyprawie. Dla mnie to pojęcie jest cenne - w odróżnieniu od kilkudziesięciu wycyzelowanych ujęć pod publiczkę.

<---- dopisał olo: poniżej wklejam część postu forumowicza mula53 w tym temacie. niestety, nie można wydzielić połowy postu ---->

Co do fotografii, to podzielam zdanie
Cytat: Aftercrying w 26 wrz 2014, 13:17

Takie nieprzebrane fotki mają właśnie największy urok ( dla kolegów "po fachu" )

Są normalne. Fotograficzne. Co zgadza sie z moją teorią fotograficzności... kiedy robiłem jeszcze za artystę, ale to dawne czasy.
Mogę też - tym razem nieskromnie - uznać się za "kolegę po fachu".
Cytat: Aftercrying w Wczoraj o 00:45

Gdyby pokazał tylko foty, które sam uważa za dobre - niewiele by z nich wynikało ( poza możliwością wnioskowania o jego fotograficznych umiejętnościach, które akurat mnie nie interesują ).Zrzut całości daje jakieś pojęcie o jego wyprawie. Dla mnie to pojęcie jest cenne - w odróżnieniu od kilkudziesięciu wycyzelowanych ujęć pod publiczkę.

Popieram. Foty robi aparat.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2014, 10:12 olo »

Offline Ma_rysia

• eko groszek
  • Miasto: Golina
  • Na forum od: 05.04.2009
« 27 Wrz 2014, 08:42 »

Co do fotografii, to podzielam zdanie
Takie nieprzebrane fotki mają właśnie największy urok ( dla kolegów "po fachu" )
Są normalne. Fotograficzne. Co zgadza sie z moją teorią fotograficzności... kiedy robiłem jeszcze za artystę, ale to dawne czasy.
Mogę też - tym razem nieskromnie - uznać się za "kolegę po fachu".
Gdyby pokazał tylko foty, które sam uważa za dobre - niewiele by z nich wynikało ( poza możliwością wnioskowania o jego fotograficznych umiejętnościach, które akurat mnie nie interesują ).Zrzut całości daje jakieś pojęcie o jego wyprawie. Dla mnie to pojęcie jest cenne - w odróżnieniu od kilkudziesięciu wycyzelowanych ujęć pod publiczkę.
Popieram. Foty robi aparat.

Nie rozumiem, jakie pojęcie o wyprawie dają dwa takie zdjęcia zamiast jednego?

« Ostatnia zmiana: 27 Wrz 2014, 09:43 Ma_rysia »

Online Kobieta magda

• Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
« 27 Wrz 2014, 09:21 »
Takie, że ktoś stał w jednym miejscu dłużej, niż tylko dla zrobienia jednego zdjęcia? albo że nacisnął za długo spust migawki i zrobił niechcący dwa ujęcia?  ;D

Ładne tereny.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
« 27 Wrz 2014, 13:25 »
Albo że spojrzał, pomyślał "Wyszło całkiem nieźle, to pieprznę jeszcze jedno, nie wyszło? Ch.., zostawię, będę miał klin na kaca" ;)
Janus, mogłabyś gdzieś wrzucić te 14 000* fotek? Zobaczyłbym, czy zdzierżę :P

*Od grudnia 2012 roku nabiłem 13 697 klatek na liczniku migawki. Amatorszczyzna :P
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz 2014, 17:20 wilcze_stado »

Offline Kobieta Janus

« 27 Wrz 2014, 14:04 »
Janus, mogłabyś gdzieś wrzucić te 14 000* fotek? Zobaczyłbym, czy zdzierżę
Skąd, oczywiście zaraz je pokasowałam ;) Zostawiłam na dysku tysiąc z hakiem, w ostatecznym albumie wylądowało 250. Miałam wtedy nowy (pożyczony) aparat i testowałam różne ustawienia, stąd takie nieprzebrane ilości. Na ostatniej, miesięcznej wyprawie zrobiłam niecałe 2000 zdjęć, z czego w albumie jest 200. Według mnie to i tak sporo.

Offline Mężczyzna ślimac

« 28 Wrz 2014, 08:44 »

Skąd, oczywiście zaraz je pokasowałam ;)
Zaraz to znaczy kiedy ? Po wyprawie - czy w trakcie ?
w ostatecznym albumie wylądowało 250
Czy pokazałaś na nich obozowisko, rozgardiasz, swoje klamoty, to co jesz, wnętrze jakiegoś sklepu, brudne ciuchy, śmierdzący śpiwór, sposób przewożenia wody, sposób mocowania namiotu, wnętrze sakwy ?
Czy może starannie wyselekcjonowałaś najlepsze ujęcia, najpiękniejsze krajobrazy, najostrzejsze foty, po czym dodatkowo obrobiłaś je programem, żeby tylko publice oko zbielało z podziwu i zazdrości ?

Offline Ma_rysia

• eko groszek
« 28 Wrz 2014, 08:56 »
...śmierdzący śpiwór...

Hmm...Ciekawa jestem jak to przekazać na foto?

Offline Mężczyzna Waski

• Kapituła MP
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 23.02.2013
« 28 Wrz 2014, 09:19 »
Aftercrying, masz zadatki na dyktatora. Proponuje przeprowadzic sie do jakiejs republiki bananowej, tam bedziesz mial wieksze szanse :-P
"Wąski. My nie możemy jechać tam bez rowerów. Jak zwierzęta. :)"
"Kolarsko jesteś taki sobie, [...]" yurek55

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
    • Pokój z Tobą
« 28 Wrz 2014, 09:32 »
Czy pokazałaś na nich obozowisko, rozgardiasz, swoje klamoty, to co jesz, wnętrze jakiegoś sklepu, brudne ciuchy, śmierdzący śpiwór, sposób przewożenia wody, sposób mocowania namiotu, wnętrze sakwy ?
Z tymi tematami, krajobrazami, spotkanymi osobami i autochtonami można się zmieścić na jednej, 36 klatkowej rolce filmu.

Offline Kobieta Janus

Odp: Galerie z wypraw - dyskusje
« 28 Wrz 2014, 10:19 »
Zaraz to znaczy kiedy ? Po wyprawie - czy w trakcie ?
Większość w trakcie, resztę po. Co za różnica?

Nigdzie nie napisałam, że był to wyjazd rowerowy. Pokazałam to, co uważałam za ciekawe, a tak się składa, że tamtejsze krajobrazy uważam za coś ciekawszego niż sposób przewożenia wody w samochodzie. Było za to kilka zdjęć jedzenia i sklepów. Nie rozumiem, co to ma do selekcji zdjęć. Według mnie selekcja polega na wyborze najciekawszych zdjęć, z których każde dodaje coś do obrazu miejsca, po którym podróżowaliśmy czy samej podróży, a nie na kasowaniu zdjęć jedzenia czy obozowiska, żeby zmieścił się jeszcze jeden widoczek, czy też kasowaniu widoczków, żeby zmieściło się zdjęcie wnętrza sakwy. Powtarzające się prawie identyczne kadry, czy to krajobrazu, czy sposobu mocowania namiotu (fascynujące), nie wnoszą moim zdaniem niczego nowego i często odbierają mi ochotę na oglądanie reszty albumu.

Proponuję skończyć ten OT albo wydzielić osobny wątek ("Nie masz w galerii zdjęć brudnego śpiwora? Nie oglądam").

Offline Mężczyzna ślimac

« 28 Wrz 2014, 10:25 »
Zatem najmocniej przepraszam. Miałem na myśli wyłącznie focenie podczas rowerowania ( założyłem błędnie, że Ty również - skoro skrytykowałaś właśnie galerię rowerową ).
Inne galerie kompletnie mnie nie interesują.
Miłej niedzieli.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz 2014, 10:32 Aftercrying »

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
« 28 Wrz 2014, 11:58 »
Niestety, nawet w przypadku galerii rowerowej takie "wypróżnienie karty", bez przebierania zdjęć niewiele zmienia, bo:
- to fotografujący decyduje co i kiedy fotografuje, zatem i tak zobaczysz to co on w czasie wyjazdu uznał za warte pokazania.
- bardzo często robi się wiele ujęć, nie dlatego że chcemy zachować wiele zdjęć, ale dlatego, że nie jesteśmy pewni które będzie najlepiej pokazywać to to chcemy pokazać. Po cóż wtedy dawać oglądającemu 3 zdjęcia, różniące się naświetleniem?

Offline Mężczyzna ślimac

« 28 Wrz 2014, 20:49 »
To jest tylko cena, jaką trzeba zapłacić za możliwość zobaczenia czyjejś intymności. Cena niewysoka.

Inny aspekt : ktoś, kto foci z założeniem pochwalenia się lub zrobienia wrażenia - dobiera zupełnie inne ujęcia. A powiedzmy sobie szczerze - nawet ohydne miejsca można sfotografować atrakcyjnie. Zatem odbiorca tak wykonanej pracy - dozna podwójnego uszczerbku - nie tylko nie dowie się niczego - ale zostanie przez fotografa wprowadzony w błąd.  "Wypróżnienie karty" jest więc bardzo uczciwym potraktowaniem potencjalnego widza.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Miasto: Świnoujście - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
« 28 Wrz 2014, 21:01 »
Ja jako odbiorca czuje się wtedy jakby to autor się na mnie "wypróżnił".
The Book of Heavy Metal + Mocna Lista - (środa o 21:00) - http://radio.yoshko.pl
https://www.facebook.com/ZroweremWpodrozy

« 28 Wrz 2014, 21:50 »
Ale w tym przypadku zwracamy uwagę raczej na co innego. Nie na wrzucanie zdjęć powiedzmy "zakulisowych" każdej wyprawy (np. śmierdzący śpiwór), tylko na konieczność oglądania zdjęć niemal identycznych. Ma_rysia w jednym z postów (wczoraj 8:42) dała przykład takowych i zadała ci konkretne pytanie. Fajnie więc jakbyś konkretnie odpowiedział.

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
« 28 Wrz 2014, 21:53 »
To jest tylko cena, jaką trzeba zapłacić za możliwość zobaczenia czyjejś intymności. Cena niewysoka.
Jeśli to odpowiedź na mój post to nie rozumiem.
Jaka tu intymność, skoro fotografujący wybiera kiedy robi zdjęcia, a kiedy nie i po prostu pokazuje to co chciał pokazac?

Offline miki150

• morsung
  • Miasto: Melbournowo
  • Na forum od: 05.07.2010
« 28 Wrz 2014, 22:09 »
No bo należy robić zdjęcia na chybił trafił i gdzie popadnie. Albo przyczepić do głowy aparat i ustawić tryb "timelapse".

Offline Mężczyzna Waski

• Kapituła MP
  • Miasto: Lubin
  • Na forum od: 23.02.2013
« 28 Wrz 2014, 22:26 »
Zacytuje forumowego guru "to jest dorabianie ideologii do zwyklego lenistwa i niechlujstwa."
Tez tak mam i z tego powodu zdjecia mam w szufladzie.
"Wąski. My nie możemy jechać tam bez rowerów. Jak zwierzęta. :)"
"Kolarsko jesteś taki sobie, [...]" yurek55

Offline Mężczyzna ślimac

« 28 Wrz 2014, 23:12 »
Ale na tym polega istota fotografowania : to fotograf wybiera czas, miejsce i nastawy,
Dyskutujemy tylko na temat preferencji odbiorcy.
Oczywiście rozumiem Wasz punkt widzenia, mój jednak jest inny i uważam go nadal za spójny i logiczny.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
    • Blog Yoshkowy
« 28 Wrz 2014, 23:16 »
Gdzie spójność i logika? Czekam na argumenty. :-)
The Book of Heavy Metal + Mocna Lista - (środa o 21:00) - http://radio.yoshko.pl

Offline Mężczyzna mula53

• Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 29.01.2009
« 28 Wrz 2014, 23:33 »
Skąd, oczywiście zaraz je pokasowałam  Zostawiłam na dysku tysiąc z hakiem, w ostatecznym albumie wylądowało 250. Miałam wtedy nowy (pożyczony) aparat i testowałam różne ustawienia, stąd takie nieprzebrane ilości. Na ostatniej, miesięcznej wyprawie zrobiłam niecałe 2000 zdjęć, z czego w albumie jest 200. Według mnie to i tak sporo.
W czasach jeszcze powszechnie analogowych a już nieśmiało cyfrowych prof. Leszek Szurkowski - w końcu zawodowy fotograf, co z tego, że artysta - powiedział, że dziennie trzaska ok. 100 zdjęć. Mnie to szokowało, bo przecież trzeba je najpierw obejrzeć ( nie tylko zobaczyć). Janus, ile czasu zajęło Ci obejrzenie 14000 zdjęć?
I to jest interesujące :D
Czy może starannie wyselekcjonowałaś najlepsze ujęcia, najpiękniejsze krajobrazy, najostrzejsze foty, po czym dodatkowo obrobiłaś je programem, żeby tylko publice oko zbielało z podziwu i zazdrości ?
A to już nieco mniej ;)

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
    • Pokój z Tobą
« 29 Wrz 2014, 07:17 »
Brudne ciuchy, śmierdzący śpiwór i mokry namiot mogę sobie zorganizować w domu, krajobrazów (choćby i wymuskanych), ludzi czy architektury sobie tak nie pooglądam.

Elwood

• Gość
« 29 Wrz 2014, 09:35 »
Proszę:

« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2014, 09:40 Elwood »

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
    • Pokój z Tobą
« 29 Wrz 2014, 09:47 »
Dziękuję:

Offline Kobieta martwawiewiórka

• Użytkownik forum
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
« 29 Wrz 2014, 10:20 »
Wycyzelowane fotki niczego nie pokazują - zrzut całej wyprawy ( bez przebierania ) ma natomiast sporą wartość. Pierwszy przykład z brzegu - rozjechana żmija, wnętrze sklepu itp.

Któż broni wybrać właśnie rozjechana zmiję i wnętrze sklepu do galerii, zamiast 50 wypieszczonych krajobrazów?
Chodzi o to by nie pokazywać śmietnika z 1500 fotami, gdzie są np po 3, 4 ujęcia jakie podała jako przykład Marysia, a wybrać dobry zestaw fotek. Ale na to potrzeba chwili pomyślunku i trochę pracy, znacznie łatwiej sie "wypróżnić" i w sumie jest to odpowiedni czasownik.

\

Uwielbiam, jak ktoś kompletnie nie zauważa, albo nie chce zauważyć wszelkich stanów pośrednich.
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna Pustelnik

• Na forum od: 13.03.2010
« 29 Wrz 2014, 10:34 »
To nie jest forum fotograficzne tylko podróże rowerowe. Rozpiętości tonalnej nie będziemy analizować, głębokości reportażowej również. W różne miejsca jeździ wiele osób. Po obejrzeniu kilku galerii można sobie wyrobić w miarę obiektywną opinię. Przeglądanie kilkuset zdjęć bez komentarza to horror dla normalnych ludzi. Jak ktoś ma zboczenia to musi z tym żyć i nie ma co uogólniać swoich "nietuzinkowych preferencji" na zdrową tkankę społeczną.
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.

Offline maciek306

• Miasto: Toruń
  • Na forum od: 14.07.2010
« 29 Wrz 2014, 10:37 »
Prosząc o komentarze, chodziło mi aby dotyczyły one wyprawy a nie ilości zdjeć. Jestem zdziwiony na tym forum strasznym czepiania się o szczegóły, niektórzy chyba robią to z nudów. To jest moja relacja, nie przerabiałem jej specjalnie dla pedantów, taką "ją" pokazuję znajomym i jeśli kogoś nudzi to niech nie ogląda. Myślałem że to forum podróżnicze anie fotograficzne...

Offline Mężczyzna Pustelnik

• Na forum od: 13.03.2010
« 29 Wrz 2014, 10:41 »
Prosząc o komentarze, chodziło mi aby dotyczyły one wyprawy a nie ilości zdjeć. Jestem zdziwiony na tym forum strasznym czepiania się o szczegóły, niektórzy chyba robią to z nudów.
Ta część została wydzielona z Twojego wątku. I te komentarze nie dotyczą już Twojej wyprawy, tylko ogólnie galerii z wypraw.

Twoja wyprawa była bardzo fajna, zdjęcia również. Lubię te tereny i bardzo była dla mnie przydatna. Było tylko kilka uwag, że można by to trochę przebrać i wtedy pojawił się głos, że wypróżnienie nie jest złe, na co trzeba było zareagować, aby powstrzymać propagowanie tak niecnych pomysłów na forum.  ;)
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.

• Użytkownik forum
« 29 Wrz 2014, 10:42 »
Maciek, w tej chwili ta dyskusja juz chyba nie jest o dokładnie Twojej galerii, a w ogóle o tym, jak foty z wyprawy prezentować.

Ja Twojej galerii sie nie czepiam, bo nawet nie zdążyłam zajrzeć. Ale jeśli tam jest z 500 nieopisanych zdjęć, to nawet nie obejrzę kilkunastu, bo to - tak jak pisał Pustelnik - jest męka.  :D  Ale chętnie zajrzę i na pewno skomentuje w odpowiednim wątku.:)

Offline Mężczyzna ślimac

« 29 Wrz 2014, 14:20 »
wtedy pojawił się głos, że wypróżnienie nie jest złe, na co trzeba było zareagować, aby powstrzymać propagowanie tak niecnych pomysłów na forum.
Nareszcie zrozumiałem w czym problem  ::)

Oczywiście że oglądanie wypróżnienia jest przykrym doświadczeniem dla normalnego osobnika - tym niemniej :
1. galeria, która stała się zarzewiem dyskusji miała foty opisane. Zatem maciek306 postarał się, zadał sobie trud - nic więc dziwnego, że zdziwiło go uszczypliwe czepialstwo.
2. tak, wolę nawet foty wypróżnione od fot wymuskanych, trzaśniętych i obrobionych z myślą o publice i dla publiki. Jeśli ktoś robi 14.000 zdjęć i wybiera z nich 250 - to czy jego relacja jest bardziej prawdziwa od ktosia, który strzela ich 250 i pokazuje całość ?

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
    • Pokój z Tobą
« 29 Wrz 2014, 14:29 »
Nareszcie zrozumiałem w czym problem
Nie, wciąż nie rozumiesz.

Offline Mężczyzna Waxmund

• Moderator Globalny
  • Ironman
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
« 29 Wrz 2014, 14:30 »
Ad2. Możliwe, że będzie identyczna ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Kobieta Janus

« 29 Wrz 2014, 14:46 »
Jeśli ktoś robi 14.000 zdjęć i wybiera z nich 250 - to czy jego relacja jest bardziej prawdziwa od ktosia, który strzela ich 250 i pokazuje całość ?
Wydaje mi się, że dopuszczasz tylko dwie możliwości. Albo nasza osoba nie dokonuje żadnej selekcji i wrzuca do galerii wszystko jak leci (tworząc tym samym "wartościową" galerię), albo dokonuje ostrej selekcji, zostawiając tylko wymuskane widoczki, usuwając wszystkie nieidealne technicznie, ale z różnych względów ciekawe zdjęcia i tym samym tworząc "nieprawdziwy" obraz wyjazdu.

Jest jednak jeszcze trzecia możliwość, której, zdaje się, nie dopuszczasz - przejrzenie zdjęć w celu skasowania tych powtarzających się czy nieudanych, a nie w celu skasowania wszystkich zdjęć nienadających się na konkurs fotograficzny.

Krytykujesz selekcję zdjęć za to, że wypacza prawdziwy obraz wyjazdu i zamienia wartościową galerię w zbiór wymuskanych widoczków. Zupełnie nie rozumiem tego zarzutu. Jeśli ktoś pstryka zdjęcia wyłącznie krajobrazów, to w jego galerii - czy przebranej, czy nieprzebranej - nie znajdziesz niczego innego. Jeśli ktoś uważa za ciekawe również życie codzienne na wyprawie, to i w przebranej, i w nieprzebranej galerii znajdziesz zdjęcia obozowiska czy jedzenia. Selekcja nie ma tu nic do rzeczy, bo dokonuje jej ta sama osoba, która robiła zdjęcia. Chcąc uzyskać "prawdziwy" obraz wyprawy i zwiedzanego miejsca trzeba by zamocować aparat na kasku i ustawić pstrykanie zdjęć co minutę. Ale i wtedy obraz byłby wypaczony przez wybory (trasa, noclegi itp.) dokonywane przez osobę noszącą na kasku aparat ;)

Offline jendrzych

• Pośledni sort.
  • Miasto: Wolsztyn
  • Na forum od: 11.11.2012
« 29 Wrz 2014, 15:00 »
Wyobrażenie o utrwalanym kadrze w momencie uwieczniania różni się od efektu uzyskanego na kliszy/matrycy/kartce szkicownika, oglądanym po czasie. Stąd jeszcze lepsza jest relacja okraszona jedynie dziesięcioma fotografiami/rysunkami ilustrującymi/opowiadającymi ciekawą historię, bo jak w każdej opowieści, w reportażu o wyprawie najważniejszy jest punkt widzenia narratora, który selekcjonuje sytuacje, dobiera kadry, by ukazać to co było dlań najistotniejsze. Bez sita wrażliwości opowiadającego będziemy mieć do czynienia z czystą grafomanią uprawianą obrazem. Niczym się to nie będzie różniło od Google-Street-View-Tourism'u.

Dziś każdy może być "fotografem" - aparaty cyfrowe są dostępne dla ogółu, można rąbać zdjęcia bez zastanowienia. Coś się wszak wybierze... Jest łatwo, szybko, wygodnie. Jakoś zapominamy, że rzeczy wartościowe wymagają wysiłku Twórcy i jego miłości by się narodzić. Sami zasypujemy się tonami informacji śmieciowych, przewalającymi się przez nas i niknącymi w niepamięci. Paplamy w większości o Maryni i to w dodatku nie całej...

Oszczędność obrazu jest środkiem samym w sobie - uchylenie rąbka kadru pobudza wyobraźnię. Parafrazując anegdotę o seksapilu niewieścim: oprawa wizualna relacji z wyprawy w połowie winna składać się z tego co Widz widzi a w połowie z tego co myśli, że widzi :D

Offline Drzewo

• Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
« 29 Wrz 2014, 15:29 »
Zupa z cukinii
4 porcje

Składniki:

2 średnie cukinie
    2 i 1/3 szklanki bulionu drobiowego lub warzywnego
    1 mały pęczek kolendry lub natki pietruszki, same listki
    6 listków świeżej bazylii
    świeżo zmielony czarny pieprz
    2/3 szklanki płynnej śmietany 18% lub kremówki

Wykonanie:

Obieram cukinię, kroję na plastry i wrzucam do wrzącej i osolonej wody na około 8 minut.
    Odsączoną cukinię miksuję razem z drobno posiekaną kolendrą lub natką, dodaję do gotującego się bulionu, przyprawiam pieprzem i porwaną na kawałeczki bazylią.
    Schładzam w lodówce, najlepiej przez noc (następnego dnia jest smaczniejsza).
    Podaję gorącą, posypaną świeżymi ziołami, ze śmietaną w oddzielnej miseczce. Można serwować jako chłodnik.

Uwagi:

W oryginalnym przepisie, na którym się wzorowałam (zaczerpniętym z kuchni francuskiej), zupa ta podawana była jako chłodnik, na zimno. Próbowałam, i niestety nie mogłam się przekonać. Na gorąco zupa ta jest przepyszna.
    Najprostszy sposób na bulion warzywny to rozpuszczenie gotowej kostki rosołowej w gorącej wodzie, w ilości podanej na opakowaniu. Warto zainwestować w rosołki dobrej jakości. Mi do tej pory najbardziej przypadły do gustu włoskie produkty tego typu "dial brodo", w granulkach.
    Polecam też mój sposób na szybki bulion: do 1 szklanki gorącej wody dodaję po szczypcie soli, pieprzu, sypkiej czerwonej papryki, 1 łyżeczkę oliwy z oliwek, kilka listków świeżej bazylii lub natki pietruszki.

Zupy warzywne o konsystencji kremu są bardzo popularne we Francji. Składniki na tego typu zupy to np.: ogórek, kalafior, dynia, groszek, brukselka, szpinak, szparagi, rukiew wodna, marchew (z sokiem z pomarańczy), por (z gruszkami), czosnek, brokuły i pomidory.
Znane są zupy: cebulowa lub bouillabaisse, czyli gęsta zupa rybna, podawane zarówno na zimno jak i na ciepło oraz consommé, czyli rosół gotowany na mięsie i warzywach, wyjętych z wywaru przed jego sklarowaniem, podawany w elegancki sposób, bez tłuszczu.

Offline Mężczyzna Mariusz

• Jestem, jaki jestem...
  • Miasto: Leszno
  • Na forum od: 18.02.2012
« 29 Wrz 2014, 15:31 »
A galeria z tej zupy gdzie? :)
W dobie internetu każdy kreuje swój wizerunek, tak jak chciałby, by widzieli go inni...
Każdy jest tu seksbombą, póki ma top fejs i konto, plastikowe lale nadymane jak ponton,
Ukryci za nickiem, poznają się jednym klikiem, bajerują się zamiast słowem plikiem...  
A trików jest bez liku, tą albo tą, która lepszy robi dzióbek na fejsiku...Ulepieni jak z plastiku, takich ludzi jest bez liku, żyj naprawdę, nie w wirtualnym cyrku...     Mesajah

Offline Mężczyzna ślimac

« 29 Wrz 2014, 15:45 »
Pogmatwać można prawie wszystko ...

w reportażu o wyprawie najważniejszy jest punkt widzenia narratora
Inna teza - to interpretacja Odbiorcy jest najistotniejsza.

Dziś każdy może być "fotografem" - aparaty cyfrowe są dostępne dla ogółu, można rąbać zdjęcia bez zastanowienia.
Ale rozmawiamy o zdjęciach z wypraw rowerowych. Żeby takie wykonać, trzeba zahamować, wyjąć aparat i tak dalej. Każdy z nas wie, jak trudno na przykład złapać kadr podczas zjazdu. Widzimy go, jest świetny - ale gdy dotrze to mózgu - jesteśmy już 100 metrów dalej lub niżej.
Zdjęć na wyprawach rowerowych nie robimy zbyt wiele - więc są cenniejsze. Zatem jeśli ktoś na takiej wyprawie robi tysiące fot ( kosztem pedałowania ) ... musi przebrać. Ale jeśli jest ich 323 ( jak w naszym omawianym przypadku ) ?

Krytykujesz selekcję zdjęć za to, że wypacza prawdziwy obraz wyjazdu i zamienia wartościową galerię w zbiór wymuskanych widoczków. Zupełnie nie rozumiem tego zarzutu.
Kwestia semantyki. Chwała komuś za świetne zdjęcia krajobrazów - ale niech nie nazywa ich zdjęciami z wyprawy. To są zdjęcia krajobrazów, widzianych na wyprawie. Te krajobrazy mogą mnie zachęcić do mojej własnej wyprawy w ten rejon ( i to jest ich jedyna wartość z mojego punktu widzenia - jeśli im się to oczywiście uda ).

Nie, wciąż nie rozumiesz.
To niewykluczone  :icon_confused:

• Użytkownik forum
« 29 Wrz 2014, 16:09 »
Chwała komuś za świetne zdjęcia krajobrazów - ale niech nie nazywa ich zdjęciami z wyprawy.

No jeżeli Ty wolisz oglądać czyjeś foty brudnych gaci - to okej, co kto lubi, np ja lubię ogladać wcale nie artystyczne fotki jedzenia z wyjazdów (np jak u menela:D), ale foty brudnych gaci i foty krajobrazów sa tak samo zdjęciami z wyprawy, niezależnie które z nich uznasz za bardziej wartościowe i ciekawsze.  ;D

Ale jeśli jest ich 323 ( jak w naszym omawianym przypadku ) ?

Ale już nie omawiamy tego przypadku, tylko dyskusja zrobiła się bardziej ogólna.

Edit: zazwyczaj uwielbiam robić milijony fot kwiatków i robali. Szacunek dla odbiorcy każe mi oszczędzić mu widoku i przebrnięcia przez 50 podobnych ujęć lulka czarnego.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2014, 16:19 martwawiewiórka »

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 20 Lut 2017, 12:04 »
Wiadomość usunięta.
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem"
Leonardo da Vinci

Offline jendrzych

• Pośledni sort.
  • Miasto: Wolsztyn
  • Na forum od: 11.11.2012
« 29 Wrz 2014, 16:27 »
Inna teza - to interpretacja Odbiorcy jest najistotniejsza.
Interpretacja Odbiorcy jest ograniczona tym, co Twórca mu pokaże, więc z założenia działanie Twórcy jest istotniejsze.

Ale rozmawiamy o zdjęciach z wypraw rowerowych. Żeby takie wykonać, trzeba zahamować, wyjąć aparat i tak dalej. Każdy z nas wie, jak trudno na przykład złapać kadr podczas zjazdu. Widzimy go, jest świetny - ale gdy dotrze to mózgu - jesteśmy już 100 metrów dalej lub niżej.

Trzeba więc się zdecydować - albo robimy zdjęcia na wyprawie, albo nie i o tym było w moim poście. Świadome decyzje dzierżącego aparat/szkicownik to kompromisy.
Swoją drogą nie pojmuję dlaczego krajobraz uchwycony w czasie wędrówki, nie będzie zdjęciem z wyprawy?! To czym do diaska będzie? Ma przecież kontekst. Oderwane od wydarzenia/miejsca może być odbierane jako fototapeta, ale jest przecież nośnikiem czyichś emocji, pod wpływem których zostało wykonane. Lubię z sercem robione obrazki - ważne są dla mnie kadry, kompozycja, światło, kolor i plastyka przestrzeni. Wierzę, że można zrobić interesujące zdjęcie gówna we mgle, trzeba tylko warsztatu, pomysłu i powodu! Samo w sobie, jako obraz może być już perełką, ale kontekst potrafi uczynić je smakowitszym.

Poza tym, nałogowi pstrykacze lękający się, że coś przeoczą, i - bidule - będą musieli wracać sto metrów,  mają już do dyspozycji rejestratory w stylu GoPro a już za chwilę dostaną do rąk okulary Google... Nic nam już nie umknie. Będziemy mieli do wglądu retransmisje. Przypomina mi to  zamieszczony swojego czasu w YouTube film, na którym autor prezentował bez cięć widoki z okna wagonu kolei transsyberyjskiej... Jak będę chciał zobaczyć wszystko - to pojadę sam. Jeżeli znajdę cudowny ogród i będę chciał się z Wami nim podzielić - uwiecznię go słowem i/lub obrazem, tak żeby podjudzić Waszą wyobraźnię; resztę zobaczycie sami. Po swojemu.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2014, 16:46 jendrzych »

Offline Mężczyzna ślimac

« 29 Wrz 2014, 16:58 »
Interpretacja Odbiorcy jest ograniczona tym, co Twórca mu pokaże, więc z założenia działanie Twórcy jest istotniejsze.
Jednak wygląda to odmiennie - gdy Twórcy zależy na uznaniu Odbiorcy.

Swoją drogą nie pojmuję dlaczego krajobraz uchwycony w czasie wędrówki, nie będzie zdjęciem z wyprawy?! To czym do diaska będzie? Ma przecież kontekst.
Zgoda. Zatem potrzebne są te brudne gacie, które tak lubicie. I to tanie żarcie, które wpieprzamy. I zerwany łańcuch. Wtedy całość ma smak. Po same krajobrazy pożegluję do National Geographic.

Cała Twoja twórczość w tym wątku - to jak dla mnie zwykłe dorabianie ideologii do własnego lenistwa.
Kompletnie pomyliłeś adres. Ja niestety cyzeluję swoje fotki - i właśnie po tych zabiegach uważam je za bezwartościowe. Z drugiej strony - tych intymnych - nie mam zamiaru pokazywać.

I nikomu nie wmówisz, że pokazanie kilku z rzędu niemal takich samych zdjęć jest pokazywaniem realiów wyprawy.
I nikomu tego nie wmawiam.
Nazwałem to ceną - niezbyt wygórowaną - za możliwość zobaczenia wszystkiego.
Wówczas jest dopiero szansa, by zobaczyć trochę rzeczywistości.

« 29 Wrz 2014, 17:15 »
Myślałem że to forum podróżnicze anie fotograficzne...

Dobrze myślałeś. Jakbyś wrzucił swoją galerię na forum fotograficzne, to byś dopiero dostał po dupie ;)

Jako, że w jakimś sensie przyłożyłem łapę do całego zamieszania i w konsekwencji wydzielenie tego wątku, to chciałbym coś wyjaśnić. Nikt nie robi ci tutaj wykładu z ustawiania w aparacie/iPhonie głębi ostrości czy balansu bieli. Wrzucając relację na forum internetowe z założenia liczy się na to, że zostanie ona odebrana pozytywnie. To całkiem normalne. Jakby ci to wisiało, to byś poprzestał na obejrzeniu zdjęć samemu, ewentualnie z rodziną czy znajomymi. A jak już wrzucasz, to musisz się liczyć z pewną krytyką. Sama wyprawa spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Zauważ, że krytyka nie dotyczyła samej twojej podróży, czy jakości zdjęć jako takich, tylko ich przesadzonej ilości. Sam się z resztą w jednym z postów z tym zgodziłeś:
Macie rację z tą ilością - nadgorliwość gorsza od faszyzmu!

Oglądanie swojej galerii czy pokazywanie jej znajomym, to coś zupełnie innego niż prezentowanie jej obcym ludziom. Niestety często zdjęcie, które tobie kojarzy się z czymś fajnym, jakąś śmieszną, straszną czy inną ciekawą sytuacją będzie kompletnie niezrozumiałe dla osób z zewnątrz. Nawet jeżeli opiszesz o co ci chodzi. A im większa ilość takich zdjęć, tym większe niezrozumienie i w konsekwencji znudzenie odbiorcy. Sam do tego z czasem doszedłem, bo też początkowo wrzucałem niemal wszystko jak leci. I po liczbie wyświetleń wyszło, że po 200 zdjęciach oglądała je jakaś 1/3 osób co na początku. A znajomi, którym pokazywałem taką "bogatą" galerię w trakcie zaczęli się nudzić. Inna sprawa, że zdjęć też nie robię fantastycznych ;)

Cała awantura i odwrócenie uwagi od twojej wyprawy wzięła się z tego że użytkownik Aftercrying (błędnie zakładałem, że twój kumpel) spiera się z wszystkimi podnosząc w moim odczuciu absurdalne argumenty. Ale nie ma się czym przejmować. Po pierwsze schodzenie na poboczne tematy i wydzielanie wątków jest tutaj ostatnio na porządku dziennym. Po drugie, ponoć nie ważne co gadają, ważne żeby gadali. Myślę, że trochę odsłon więcej swojej galerii przy okazji zaliczyłeś.

Mam nadzieję, że nie olejesz forum, tylko weźmiesz sobie to co tutaj piszemy do serca i następną relację ogarniesz już trochę bardziej. Wszyscy na tym skorzystamy.

Wiem co mówię, bo ja też Maciek. A jak wiadomo wszystkie Maćki to fajne chłopaki ;)

Offline Ma_rysia

• eko groszek
« 29 Wrz 2014, 19:32 »
Kwestia semantyki. Chwała komuś za świetne zdjęcia krajobrazów - ale niech nie nazywa ich zdjęciami z wyprawy. To są zdjęcia krajobrazów, widzianych na wyprawie. Te krajobrazy mogą mnie zachęcić do mojej własnej wyprawy w ten rejon ( i to jest ich jedyna wartość z mojego punktu widzenia - jeśli im się to oczywiście uda ).

Cała Twoja twórczość w tym wątku - to jak dla mnie zwykłe dorabianie ideologii do własnego lenistwa. Co do zdjęć z wyprawy - to mam podobne spostrzeżenia jak Twoje, wolę galerię, która bardziej koncentruje się na życiu wyprawowym, pokazuje realia jazdy, a nie tylko piękne widoki, pokazuje też i ciemne strony (to zastrzeżenie do wielu osób podróżujących po krajach jak Kirgistany, Ukrainy itd. - że często w ogóle nie pokazują wszechobecnego tam syfu, nieco wypaczając obraz tych miejsc, pokazując te miejsca za bardzo cukierkowo).

Co do tej wszechobecności to przesadziłeś  ;)

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
    • Pokój z Tobą
« 29 Wrz 2014, 19:34 »
Raczej nie sprecyzował. My możemy za syf uznawać coś takiego: https://plus.google.com/photos/116912665421155660230/albums/6064538529126559025?banner=pwa, kolega Wilk zupełnie coś innego ;)

Elwood

• Gość
« 29 Wrz 2014, 20:21 »
Wyobrażenie o utrwalanym kadrze w momencie uwieczniania różni się od efektu uzyskanego na kliszy/matrycy/kartce szkicownika, oglądanym po czasie. Stąd jeszcze lepsza jest relacja okraszona jedynie dziesięcioma fotografiami/rysunkami ilustrującymi/opowiadającymi ciekawą historię, bo jak w każdej opowieści, w reportażu o wyprawie najważniejszy jest punkt widzenia narratora, który selekcjonuje sytuacje, dobiera kadry, by ukazać to co było dlań najistotniejsze. Bez sita wrażliwości opowiadającego będziemy mieć do czynienia z czystą grafomanią uprawianą obrazem. Niczym się to nie będzie różniło od Google-Street-View-Tourism'u.

Dziś każdy może być "fotografem" - aparaty cyfrowe są dostępne dla ogółu, można rąbać zdjęcia bez zastanowienia. Coś się wszak wybierze... Jest łatwo, szybko, wygodnie. Jakoś zapominamy, że rzeczy wartościowe wymagają wysiłku Twórcy i jego miłości by się narodzić. Sami zasypujemy się tonami informacji śmieciowych, przewalającymi się przez nas i niknącymi w niepamięci. Paplamy w większości o Maryni i to w dodatku nie całej...

Oszczędność obrazu jest środkiem samym w sobie - uchylenie rąbka kadru pobudza wyobraźnię. Parafrazując anegdotę o seksapilu niewieścim: oprawa wizualna relacji z wyprawy w połowie winna składać się z tego co Widz widzi a w połowie z tego co myśli, że widzi :D
Ładnie ujęte, świadczy o dużej wrażliwości.
Ale zaprawdę przej... ma już tutaj gość, który z natury jest leniem, np. ja, jak widzę, albo "nieuk", co to zdań do kupy złożyć nie potrafi, czy kilka fotek właściwych pstryknąć....

P.S.
Tym wytłuszczonym sugerujesz, że należy do alkowy tarabanić się rowerem?!
 ;D

Elwood

• Gość
« 29 Wrz 2014, 20:35 »
Ale już nie omawiamy tego przypadku, tylko dyskusja zrobiła się bardziej ogólna.

Edit: zazwyczaj uwielbiam robić milijony fot kwiatków i robali. Szacunek dla odbiorcy każe mi oszczędzić mu widoku i przebrnięcia przez 50 podobnych ujęć lulka czarnego.
A to jest forum wielbicieli lulków czarnych, czy podróży rowerowych?... ;)

Wielbiciel lulków czarnych byłby zapewne wielce rad, z wielu jego ujęć... Tak sądzę.

Offline Mężczyzna menel

• Na forum od: 25.03.2012
« 29 Wrz 2014, 20:48 »
ja lubię ogladać wcale nie artystyczne fotki jedzenia z wyjazdów (np jak u menela:D),
Dzięki. Po prostu żarcie ma wyglądać smakowicie a nie artystycznie.

Elwood

• Gość
« 29 Wrz 2014, 20:52 »
Niestety na tym zdjęciu nie wygląda smakowicie. Za to jest bardzo artystyczne.

Offline Kobieta hindiana

• Miasto: Dublin
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
« 29 Wrz 2014, 20:54 »
Uh. Każdy z nas robi więcej zdjęć niż powinien pokazywać. Rodzice nie mogą zadręczać całego świata swoimi pociechami, a ty Aftercrying daruj sobie te zdublowane foty. Ani to jakość wysoka ani artystyczna. Co, mamy może bawić się w 'znajdź różnice'? Forum jest przestrzenią otwartą dla wielu osób, skoro chcesz się z nami podzielić swoją galerią to rób to tak żeby obie strony miały z tego przyjemność. I wyjdź z tej dziwnej pułapki własnych jedynie słusznych sądów, bo wstyd czytać.
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

• Użytkownik forum
« 29 Wrz 2014, 20:56 »
Niestety na tym zdjęciu nie wygląda smakowicie.

Ale już miny jedzących świadczą o jakości jedzenia.

Offline Mężczyzna menel

« 29 Wrz 2014, 21:00 »

Oszczędność obrazu jest środkiem samym w sobie - uchylenie rąbka kadru pobudza wyobraźnię. Parafrazując anegdotę o seksapilu niewieścim: oprawa wizualna relacji z wyprawy w połowie winna składać się z tego co Widz widzi a w połowie z tego co myśli, że widzi

Elwood

• Gość
« 29 Wrz 2014, 21:06 »
Niestety na tym zdjęciu nie wygląda smakowicie.

Ale już miny jedzących świadczą o jakości jedzenia.
Miny o niczym nie świadzczą, poza pozą... ;)
Ot, artystyczna poza (przed Twoim postem dokonałem edycji) i NIC WIĘCEJ.
Mój komentarz:
- Zamówiliśmy kapuśniak na świńskim ryju (cytat skąd?), a dostalismy?...  ;D
Nic na tych talerzach nie widać. NIC.
Dorobiłaś sobie Aniu do tego swoją ideę, bo po prostu lubisz autora tych zdjęć.

Oszczędność obrazu jest środkiem samym w sobie - uchylenie rąbka kadru pobudza wyobraźnię. Parafrazując anegdotę o seksapilu niewieścim: oprawa wizualna relacji z wyprawy w połowie winna składać się z tego co Widz widzi a w połowie z tego co myśli, że widzi
No więc doczytaj mój komentarz wyżej.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2014, 21:11 yoshko, Powód edycji: Połączyłem posty »

• Użytkownik forum
« 29 Wrz 2014, 21:10 »
Dorobiłaś sobie Aniu do tego swoją ideę, bo po prostu lubisz autora tych zdjęć.

Nie znam autora tych zdjęć, ale lubię oglądać jego galerie. Często przewija się tam żarcie.

Ot, artystyczna poza (przed Twoim postem dokonałem edycji) i NIC WIĘCEJ.
Mój komentarz:
- Zamówiliśmy kapuśniak na świńskim ryju (cytat skąd?), a dostalismy?... 

To nie ja dorabiam ideę do prostej fotki, tylko Ty.:)

Offline Mężczyzna menel

« 29 Wrz 2014, 21:11 »
Lubisz zaglądać do talerzy? Mówisz, masz  ;D

Elwood

• Gość
« 29 Wrz 2014, 21:14 »
Lubisz zaglądać do talerzy? Mówisz, masz  ;D

No, już lepiej... ;)
Barszcz tam, czy alkowa?
 ;D

Offline Mężczyzna ślimac

« 29 Wrz 2014, 21:19 »
a ty Aftercrying daruj sobie te zdublowane foty. Ani to jakość wysoka ani artystyczna. Co, mamy może bawić się w 'znajdź różnice'? Forum jest przestrzenią otwartą dla wielu osób, skoro chcesz się z nami podzielić swoją galerią to rób to tak żeby obie strony miały z tego przyjemność. I wyjdź z tej dziwnej pułapki własnych jedynie słusznych sądów, bo wstyd czytać.
Zanim zaczniesz opieprzać, przeczytaj to co napisano.
Jakaś doza zrozumienia przeczytanej treści również by się przydała.
A jeśli nie czytałaś - nie komentuj - bo to głupie.

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 12.02.2011
« 29 Wrz 2014, 21:23 »
Jakaś doza zrozumienia przeczytanej treści również by się przydała.

Oj przydałaby się. Zdecydowanie. Wybacz, ja jednak pomimo najszczerszych chęci nie potrafię zrozumieć właściwie o co Ci chodzi. Powołujesz się na jakieś cuda niewidy, które rozumieją tylko ludzie z branży, a nie jesteś w stanie wytłumaczyć nam dlaczego z galerii nie usuwać trzeć niemal identycznych zdjęć.

Ale i tak chętnie dowiem się, jak na zdjęciu pokazać smród śpiwora o czym jakiś czas temu pisałeś.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
« 29 Wrz 2014, 21:28 »
Ja puściłem, bo nie wnosiła nic w temacie, była zupełnie niepotrzebną zaczepką w stosunku do innego forumowicza.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
    • Blog Yoshkowy
« 29 Wrz 2014, 21:35 »
a Hitler robił zdjęcia w czasie wojny jak leci i co? No i wszyscy teraz się cieszą, bo wszystko udokumentował.

Offline Kobieta hindiana

• Miasto: Dublin
  • Na forum od: 04.09.2010
    • 87th Dublin Polish Scout Group, Scouting Ireland
« 29 Wrz 2014, 21:35 »
Nic sie nie martw, Elwood, też jestem moderatorem to sobie doczytałam. A inni nie muszą widzieć jak mnie wirtualnie polubiłeś  ;D
Mądrzy ludzie czasem się wygłupiają, głupi zawsze wymądrzają.
www.plscout.com

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
« 29 Wrz 2014, 21:42 »
Więcej obiektywzimu Kolego, a nie partykularnego, koleżeńskiego interesu. Jesteś tutaj moderatorem, więc moderuj obiektywnie.
Ale to post faktum.
Rozczarowałeś mnie tą decyzją do głębi...

Jestem moderatorem i obiektywnie oceniłem, że ni w pięć ni w dziewięć wplątałeś w ten wątek forumowicza, który się w tym wątku zbytnio nie udziela, co zapewne wywołałoby stosowną odpowiedź z jego strony i mogło mi dostarczyć roboty w postaci usuwania bezsensownych przepychanek. Za to nawet słowo Twojego posta nie dotyczyło tematu tego wątku, więc nie było jakiegokolwiek uzasadnienia by tego nie wywalać.

i wróćmy do tematu wyprawowych zdjęć.

Offline Mężczyzna ślimac

« 29 Wrz 2014, 21:58 »
nie jesteś w stanie wytłumaczyć nam dlaczego z galerii nie usuwać trzeć niemal identycznych zdjęć.
Zacytujesz ?

Ale i tak chętnie dowiem się, jak na zdjęciu pokazać smród śpiwora o czym jakiś czas temu pisałeś.
Wystarczy go sfocić po użyciu. Nieprawdaż ?

• Użytkownik forum
« 29 Wrz 2014, 22:02 »
Wystarczy go sfocić po użyciu.

po...użyciu...do czego...uzywasz śpiwora?

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
« 29 Wrz 2014, 22:03 »
Zacytujesz ?

No właśnie nie zacytuję, bo tak jak napisałem - nie wytłumaczyłeś nam tego. Pisałeś tylko jakieś komunały o oddawaniu klimatu wyprawy czy coś w tym stylu.

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
« 29 Wrz 2014, 22:10 »
Czyli tak jak myślałem - tracę czas, bo nie masz nic do powiedzenia. Grzecznie więc się wycofuję, nie ma tematu z mojej strony.

Uzasadnienie ostrzeżenia masz w samym ostrzeżeniu, a jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów to zapytaj poprzez P.W.  tego kto Ci je przyznał.

Offline Mężczyzna ślimac

« 29 Wrz 2014, 22:28 »
No niestety, na szlaku to pewnie jesteście mili ( zaczynam wątpić ), ale na tym forum to jakaś jatka.

Bez przerwy wciskacie mi w sakwy tony kitu, a tymczasem :
1. nie prezentowałem żadnych zdjęć
2. tylko broniłem Użytkownika, którego zaczepialiście za kilka niewinnych powtórek ujęć
3. posługujecie się retoryką godną ( nie napiszę kogo, bo już mam ostrzeżenie ) - wciąż muszę tłumaczyć, że nie napisałem tego, co mi przypisujecie. Posługiwania się cytatami nie wymyślił chyba idiota ? Czy na tym forum ustaliliście może - że tak właśnie się stało ?
4. wszystkie śpiwory śmierdzą po użyciu - z wyjątkiem śpiwora olo Dlatego nie rozumie tej oczywistości. Tylko z jakiego powodu to ostrzeżenie - a teraz groźba bana ?
5. tniecie posty na wyścigi - czasem nie zdążę odpowiedzieć, a postu lub części treści już nie ma. Rozumiem, że  z punktu widzenia moderacji, każda treść od neofitów to spam. Przyznaję, że zachęca to do do używania klawiatury.

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
« 29 Wrz 2014, 22:38 »
a tymczasem :
1. nie prezentowałem żadnych zdjęć

No to skoro już tu jesteś, to zaprezentuj swoje wyjazdy miast produkować niezrozumiałe dla większości teorie. Na pewno wszyscy chętnie pooglądamy :)

« 29 Wrz 2014, 22:58 »
Kurde, jak pisalem wczesniej nie zgadzam sie z argumentami naszego nowego kolegi, ale powoli to zaczyna przypominac lincz. Hindiana wyskakuje jak Filip(inka) z konopii i nie czytajac najwyrazniej watku strzela takim slepakiem, ze by sie polscy pilkarze nie powstydzili, ktos usuwa posty, chlopak dostaje ostrzezenia (After pochwal sie za co), jak sie broni ze nie wrzucil zdjec, to dostaje opier ze nie wrzuca... Cyrk na kolkach. Moze czas zamknac przedstawienie?

Jakby sie uparl, to smierdzacy spiwor mozna przedstawic za pomoca zdjecia :)

Pisane z mojego LG, wiec sorry za brak kreseczek i ogonkow.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
    • Blog Yoshkowy
« 29 Wrz 2014, 23:06 »
Teraz to młodzież do wojska nie idzie to niech chociaż ma falę na forum. Jak przetrwa to będzie miał już górki, jak nie to z bólem serca przygarniemy kolejnego. :D

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
« 29 Wrz 2014, 23:07 »
jak sie broni ze nie wrzucil zdjec, to dostaje opier ze nie wrzuca...

To już sobie samemu dopowiadasz, nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś opierdol. Po prostu to propozycja kierowana do każdego forumowicza - jeżeli już tu ktoś jest, jeździ, to fajnie jakby też się dzielił swoimi relacjami, zdjęciami, spostrzeżeniami z wyjazdu. Chętnych do oglądania nie brakuje.

« 29 Wrz 2014, 23:22 »
Faktycznie, moze nie opier. Kasliwa riposta powiedzmy.

yoshko, oby tylko sie nie skonczylo jak w filmie Sala Samobojcow. Bo nick tez taki lekko depresyjny.

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
    • Blog Yoshkowy
« 29 Wrz 2014, 23:28 »
On juz jest "after", więc jest nadzieja, że będzie dobrze. ;)

« 29 Wrz 2014, 23:31 »
Awararem tez sie mam nie sugerowac?

Offline Mężczyzna yoshko

• Administrator
    • Blog Yoshkowy
« 29 Wrz 2014, 23:35 »
No to szykuj się bo z ekipą nieplanujemy wpaść w listopadzie do Wrocławia. :D

http://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=12949.0
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2014, 23:43 yoshko »

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
« 29 Wrz 2014, 23:46 »
Ja tam rozumiem stanowisko Aftercrying. Problem jest tylko taki, że gdyby każdy wrzucał 100 zdjęć z jednodniowej wyprawki, to mniej galerii byłbym w stanie obejrzeć - a chciałbym obejrzeć przynajmniej galerie osób, które znam ;) Tak samo z relacjami, nie lubię gdy są przesadnie długie, powinny być w miarę treściwe i zwarte. Uważam, że lepiej nawet coś napisać niedokładnie i pozostawić z niedosytem. Zdjęcia rzeczywiście nie powinny być perfekcyjne (chyba, że ktoś potrafi robić takie za każdym razem) i zawsze ciekawe, bardziej istotne żeby były w miarę reprezentatywne.

Najlepsza opcja to dwie galerie do wyboru: krótka i długa ;)
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Kobieta Jelona

• Miasto: Wałbrzych
  • Na forum od: 26.12.2013
« 29 Wrz 2014, 23:51 »
No bo należy robić zdjęcia na chybił trafił i gdzie popadnie. Albo przyczepić do głowy aparat i ustawić tryb "timelapse".

to tak jak japońscy turyści :P

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum