Autor Wątek: Którędy (lewą, prawą, DDR) jeździć z dzieckiem?  (Przeczytany 5534 razy)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1743
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
No dobra - dziecko do lat 10 + dorosły opiekun na rowerach traktowani są jako piesi. Można po chodniku.
A jeśli jedzie się w trójkę tj. dziecko + dwóch opiekunów? Czy dalej to jest legalne po chodniku?

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Zastanawiam się skąd wzięła się taka dziwna moda na jazdę rowerem wzdłuż lewej krawędzi jezdni... Widziałem ostatnio tak jadących rowerzystów - i zastanawiałem się jak oni poradzą sobie na skrzyżowaniach.

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2650
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
A jeśli jedzie się w trójkę tj. dziecko + dwóch opiekunów? Czy dalej to jest legalne po chodniku?
Kiedyś policjant wygonił nas w takim składzie (2+1) na chodnik. Zapytałem wtedy, czy możemy obje wjechać z synem na chodnik. Nie potrafił odpowiedzieć.  ;D

Marek

Offline Mężczyzna m.arek

  • Wiadomości: 2473
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
A jeśli jedzie się w trójkę tj. dziecko + dwóch opiekunów?
Prawo o ruchu drogowym mówi o opiekunie a nie opiekunach

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2650
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Cytuj
Art. 33
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;
Nigdzie tu nie ma, że dwie osoby nie mogą opiekować się jednym dzieckiem.

Marek

Tagi:
 




Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum