Autor Wątek: Mata samopompująca czy materac dmuchany?  (Przeczytany 38121 razy)

Offline Kobieta Ela

  • The sky is the limit
  • Wiadomości: 61
  • Miasto: Wojkowice (k. Będzina)
  • Na forum od: 23.04.2014
Stoję przed zakupem jakiegoś łoża, bo karimata doprowadza mnie do obłędu.

Zastanawiam się nad matą samopompującą Quechua http://www.decathlon.pl/mata-samopompujca-a200ul-id_8195174.html
lub materacem Fjord Nansen http://sklep.paker.pl/product-pol-1990-Materac-Fjord-Nansen-TREKKER-kolekcja-2013-.html

Materac zajmie mniej miejsca w sakwie, ale z kolei boję się, że będzie nietrwały (tzn. szybko się przebije).
Co polecacie?

Offline Mężczyzna Pustelnik

  • Wiadomości: 1507
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 13.03.2010
karimata doprowadza mnie do obłędu
Jaki masz problem z karimatą?
Ach, każdy rowerzysta zwykł, o grację dbać i styl. I aby linię mieć i szyk, przemierza setki gmin.
Rozkoszny życia jego tryb i piękny szprychy błysk. A kiedy wita długi zjazd, rozjaśnia mu się pysk.


Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Podrzucę test popiela dotyczący Trekkera: http://www.rowerowedziecioly.pl/materac-nadmuchiwany-fjord-nansen-trekker-test/

E: O materacyku Volven (możliwe,z ę ton sam o którym mówi martwawiewiórka)  też ma test.

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Elu, odradzam Ci chyba akurat ten materacyk. My mieliśmy dwa i oba niestety zaczęły przepuszczać powietrze (nie przebicie, a rozszczelnienie. O ile dobrze pamietam, jeden chyba jako dość nowy a drugi po kilku miesiącach? w każdym razie jeszcez z gwarancji dostaliśmy nowy)

Teraz mamy materacyki volven, od dwóch sezonów nic się z moim nie dzieje (uzytkowane często), jacek ma trochę dłużej.
Jednak ja NIENAWIDZĘ  nadmuchować materacyka (jakoś mnie to i męczy, i brzydzi;). Jaca nie ma z tym problemu. tak czy inaczej, działają bez zarzutu.
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna Hipek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 4866
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 18.08.2011
    • Hipcia i Hipek
Czy ten Trekker to "materacyk forumowy" o którym tu pisano kilka razy?
martwawiewiórka [14:51]: sól kolarstwa, co to takiego?
Elizium [14:52]: spacer z rowerem po górach

Mijah: (...)przy okazji dowiedziałem się czegoś co zmieni moje życie. Oznaczenie podjazdu HC to nie hardcore, tylko hors catégorie.

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Hipek, nie, 'forumowy" to był jakis z osobno nadmuchiwanymi komorami (chyba) obecnie juz niedostepny (chyba):)
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15517
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Nie jakiś, tylko Me'ru z Globetrottera. Tak, jest niedostępny. :D

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
E: O materacyku Volven (możliwe,z ę ton sam o którym mówi martwawiewiórka)  też ma test.

Nie - ma test o macie samopompującej Volven, a  my mamy materacyki Volven.
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2670
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Mój Me'ru właśnie, bez ostrzeżenia, zaczął puszczać z 6/7 komór. W wakacje działał bez zarzutu, a teraz nagle klops. Jeszcze go nie zanurzałem. Testy na słuch nic dają - nieszczelności są bardzo  małe.

Marek

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Miałem nieszczęście kupić materac bardzo podobny do tego Fjord Nansen TREKKER. Był sporo lżejszy bo zamiast 500g ważył 300g. Rozmiarowo super, jeśli się nie mylę był 3 razy mniejszy od złożonej alumaty :icon_exclaim: :icon_exclaim: Pompowałem tylko w domu, pewnie na wyprawie byłoby to uciążliwe. Szerokość (niecałe 0,5 m) była dla mnie akceptowalna.

Kupiłem w stanie chyba powystawowym (czy coś takiego) i okazało się, że jest przebity. W związku z tym zwróciłem. Niestety szczelność jest typowym problemem lekkich materaców - może się to nie tyczyć już trekkera, który do specjalnie lekkich już nie należy :P

Minusem może być marna izolacja od ziemi. Możliwe, że przy nieco niższej temperaturze, musiałbym wspierać się dodatkowo alumatą.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Rado

  • Wiadomości: 1487
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
Posiadam Trekkera XL niecały rok - póki co nie rozszczelnił się (jeszcze ;-) ) Ale dla mnie jego największym minusem jest spuszczanie z niego powietrza... Idzie to bardzo wolno, trzeba się nieźle nagimnastykować by "pozbawić" go powietrza.

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Minusem może być marna izolacja od ziemi. Możliwe, że przy nieco niższej temperaturze, musiałbym wspierać się dodatkowo alumatą.

Akurat izolacja w pompowanych materacykach jest chyba sporo lepsza od zwykłej karimaty, hm? Przynajmniej tak zawsze myślałem :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline miki150

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6687
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
To źle myślałeś, hmm :P

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Dlaczego? Przecież powietrze jest dobrym izolatorem ciepła...

Offline Mężczyzna Karol

  • Wiadomości: 1345
  • Miasto: Mikołów
  • Na forum od: 21.02.2011
Wewnątrz materacyka następuje cyrkulacja powietrza.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum