Autor Wątek: Przyczepka rowerowa do przewozu dzieci  (Przeczytany 149185 razy)

Offline Mężczyzna RS

  • Wiadomości: 2438
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
Danny ma nowy film, tym razem przyczepkowy:



Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1011
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Cześć,

Na wiosnę sprzedałem po 3 sezonach przyczepkę Qeridoo Sportrex 2, starsza dwójka już się do niej nie mieściła a najmłodsza córka była w tym roku za mała na wyprawy.

Mam zamiar kupić nową, jednoosobową przyczepkę. Pierwotnie zastanawiałem się nad Thule Chariot Cross 1, jednak w sklepie moją uwagę zwróciła Qeridoo Kidgoo 1 model na 2019 z poprawionym hamulcem, który wcześniej blokował się podczas jazdy, czy ma ktoś opinie na temat tego wózka?

Do plusów Thule Chariot Cross 1 należy:
- waga 14 kg
- estetyka i wygląd
- otwory wentylacyjne z przodu (chociaż przy deszczowej pogodzie musiałyby być zamknięte)
- większy kąt nachylenia siedzenia i możliwość łatwej regulacji tegoż kąta
- mała szerokość całego zestawu, około 65 cm co może pozwolić na jazdę wąskimi duktami
- male gabaryty po złożeniu
- łatwe wycinanie i przechowywanie kółek do formy spacerowej wózka

Minusy to:
- mały bagażnik w formie podpisanej, który ma udźwig zaledwie 4 kg
- w zestawie brak wkładki dla mniejszych dzieci (koszt nowej około 400 zł)
- brak kółka typu jogger, przydatnego w pieszych wędrówkach w górach czy na plaży (koszt nowego 500 zł)
- względem konkurencji około 10 cm mniej miejsca na szerokość w kabinie dziecka (poza dzieckiem nic tam się już nie zmieści a bagażnik mały, więc na zakupy z wózkiem może być niewygodnie)
- cena wózka w granicach 3 000 zł (razem z niezbędną dla nas wkładką i joggerem, do ktorego przywykliśmy przy poprzedniej przyczepce to 4 000 zł)
- materiały w przyczepce są wylajtowane przez co na wyprawach łatwie o uszkodzenia
- większa strata jak kiedyś ją ukradną

Po drugiej stronie jest Qeridoo Kidgoo 1 gdzie na plus są:
- duży bagażnik 45l o udźwigu niemal 10 kg, a wejdziemy pewnie i więcej gdyż w jego podłodze zamontowano grubą plastikową deskę (zmiana względem wcześniejszego modelu gdzie bagaż uruchamiał hamulec)
- dużo miejsca dla dziecka, z pewnością zmieściłaby się kolo niego jeszcze jakaś torebka z ubrankami
- otwory wentylacyjne po bokach kabiny, które mogą być otwarte nawet podczas deszczu
- cena około 2000 zł
- w skład zestawu wchodzi już zagłowek dla mniejszego dziecka
- w skład zestawu wchodzi też kółko typu jogger
- gęstsza siatka od frontu, która nie będzie przepuszczać paprochów z pod kół
- mocne materiały, siatki, rama, które powinny przetrwać 3 lata w polskich warunkach

Do minusów należy
- główny to waga, około 20 kg, to sporo
- mniej estetyczny wygląd niż Thule
- kółko do spacerówki chować trzeba w bagażniku a nie nad montażem jak w Thule
- ponoć mocowanie kółka potrafi się zapychać piachem z pod kół

Wózek ma być wykorzystywany zarówno na rowerze jak i na codzień dla żony do przemieszczania się bez roweru. Może macie jakieś inne propozycje? Myślałem o firmie Byrley jednak nie mają na polski rynek wózka jednoosobowego, Thule ma coś z większym bagażnikiem (Thule Chariot Cab), ale też tylko dwuosobowe.

Na bagażniku zalży mi ponieważ przy trójce dzieci, które są jeszcze za male na sakwy musimy część rzeczy, przynajmniej tych dla najmłodszej mieć w przyczepce, wszelkie komentarze uwagi i propozycje będą miłe widziane.

Pozdrawiam.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Burley ma wersję 1 os. - to Burley Solo.

I jest jeszcze Croozer.
« Ostatnia zmiana: 15 Paź 2019, 08:53 Sebastian »

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1011
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Oglądałem Burley Cab z plastikowym dnem i dużym bagażnikiem, niestety w Polsce dostępne ponoć tylko dla dwójki dzieci.

Ta Burley Solo to jej oryginalna nazwa? Na stronie producenta nie znalazłem tej nazwy, czy to jest Burley d’lite single czy jeszcze coś innego (chciałbym zobaczyć instrukcje w PDF). Przyczepka wygląda nawet sensownie, szczególnie możliwość rozłożenia na płasko siedzenia, dodatkowo ma niską wagę, około 11 kg. Czy jest tam rozwijana osłona od deszczu na górze? Czy wiesz jaka jest ładowność bagażnika? Czy jest jakaś wkładka lub zagłówek dla mniejszych dzieci w komplecie?

Co do Croozer, nie przekonuje mnie zawieszenie na elastomerach, dodatkowo cena zbliżona jest do Thule Charoot Cross z dodatkami a jest jednak cięższa.

Ten Burley na pewno mnie zainteresował, szczególnie waga, jeżeli miałby jeszcze sensowny bagażnik to mógłby się wysunąć na prowadzenie.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki

Offline Mężczyzna Karbon

  • Wiadomości: 213
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 11.02.2013
Od dwóch sezonów używam/y przyczepki Burley Solo. Na początku również myśleliśmy z żoną o Qeridoo, jednak po złożeniu nie mieściło się do bagażnika naszego auta. Solo jest lekki i mały po złożeniu.

Do Solo dokupiliśmy kółko spacerówki na dyszel - idealne rozwiązanie! Zawsze mam kółko ze sobą. Jedziemy gdzieś na rowerach z przyczepką, po dojeździe odpinamy przyczepkę i od razu mamy wózek. Zresztą jak chodzę z synkiem na spacer to bierzemy Burleya bo jest o niebo przyjemniej nim manewrować (niż naszą zwykłą spacerówką), duże koła + amortyzacja to olbrzymi komfort. Z Solówki naprawdę jestem/jesteśmy zadowoleni.

Nowy model Solo jest obecnie nazywany D’Lite™ Single.

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1011
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Na stronie Burley jest pokazana nowa wersja tej przyczepki Burley d’lite single, będziesz ja miał od nowego roku? Wiesz czym się różni od starej solo (chyba z 2016)? Na pierwszy rzut oka widać, że posiada kółko spacerowe oraz wkładkę dla mniejszych dzieci.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Na stronie Burley jest pokazana nowa wersja tej przyczepki Burley d’lite single, będziesz ja miał od nowego roku? Wiesz czym się różni od starej solo (chyba z 2016)?

O różnicach będę mógł coś powiedzieć, jak dostanę. Na razie mam porównanie do nowej wersji D'Lite X.

Stacjonarnie nie będę ich miał do prezentacji. Internetowo - tak, planuję mieć.

Offline Mężczyzna Rolf

  • Wiadomości: 1023
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 12.07.2011
Hej ho!

Dwa pytanma dla lepiej zorientowanych w temacie:
1. Czy z przyczepką dwójką, w której jest tylko jedno dziecko, jeździ się trudniej/mniej stabilniej? Bo się zastanawiam, czy póki co kupować jedynkę, a po urodzeniu się drugiego dziecka ją sprzedać i kupować dwójkę, czy nie prościej/taniej od razu kupić dwójkę? Jak byście zrobili?
2. Czy Thule Chariot CX2 rocznik 2016, podobno bardzo malo uzywany, to dobry wybór w cenie 2500? Czy też cena trochę za wysoka i można dostać coś równie dobrego trochę taniej (albo lepszego w tej samej cenie)? A może jednak lepiej wziać coś tańszego (np Queridoo), ale nowego? Przeznaczenie - jak najszersze, tzn. bieganie po parku/lesie na codzień, weekendowe wycieczki za miasto i wakacje z sakwami, również terenowe.

Tutaj ta przyczepka:
https://www.olx.pl/oferta/przyczepka-rowerowa-wozek-thule-chariot-cx1-CID767-IDERqsc.html


Offline Mężczyzna dzesio

  • Wiadomości: 155
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 11.02.2014
Używam 2os queridoo sportrex jest tam opcja przepięcia pasów aby były na środku - jak dla jednej osoby, wtedy masz jedynkę +.
Queridoo sprawuje się bardzo dobrze, robiliśmy wycieczki tak do 50 km, często po lasach. Jedynie co słabe to przednie kółko doczepiane w celu zywania jako spacerowki (3 takie kółka połamałem) nadaje się jedynie na równa drogę bez dziur.

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Nie jeździ się trudniej, mam tak często i zero problemów. W razie czego obok jest miejsce na bagaż.

Cena bardzo dobra ale pamiętaj, że zaczyna brakować już części zamiennych do starszej generacji Thule.

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 792
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
3 lata temu miałem podobne dylematy do Ciebie Rolf i wybrałem Croozer Kid w wersji jednoosobowej. Złego słowa o niej nie powiem a używałem dokładnie tak jak Ty chcesz robić to teraz, dość intensywnie. Jako, że kilka dni temu urodził mi się drugi syn to teraz on ją przejmie. Śladów zużycia praktycznie nie ma i choć nie mam pojęcia ile ona teraz kosztuje to ją polecam. Zastanawiałem się te kilka lat temu przy kupnie i patrząc na ceny używek kupiłem nową bo praktycznie wcale nie traciły na wartości, tak samo jak Thule. To też warto wziąć pod uwagę  :)
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna Rolf

  • Wiadomości: 1023
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 12.07.2011
Cena bardzo dobra ale pamiętaj, że zaczyna brakować już części zamiennych do starszej generacji Thule.
To akurat bardzo zła wiadomość - o jakie części dokładnie chodzi? Kurczę, 5 kafli za przyczepkę i co, po 4 latach trzeba nową kupować, bo nie ma wsparcia? :/

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10264
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Bo się zastanawiam, czy póki co kupować jedynkę, a po urodzeniu się drugiego dziecka ją sprzedać i kupować dwójkę, czy nie prościej/taniej od razu kupić dwójkę?
Dopiero co jedno dziecko urodził, a już chce drugie ;)


Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Rolf

  • Wiadomości: 1023
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 12.07.2011
Po prostu znalazłem fajną przyczepkę w dobrej cenie - no a że dwuosobowa, to cóż poradzić :D

Tagi:
 




Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum