Autor Wątek: Kinderwyprawka po okolicach Kołobrzegu czerwiec 2014  (Przeczytany 23800 razy)

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
zrobiłem aktualizację listy uczestników. proszę sprawdzić czy kogoś nie pominąłem.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3696
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 18:43 PABLO »

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
jest już 63 uczestników. To cieszy, bo dzieci raczej nie mają problemów ze wspólną zabawą. rok temu było około 30 uczestników i nie zauważyłem, żeby istniały jakieś podziały wiekowe. 0-5 zazwyczaj śpi, 6-8 też ostatecznie śpi, 9 i więcej nie śpi przez pierwsze dwie noce i potem też nie śpi... ale wsiadają na rowery i kręcą korbę... i taki jest cel tej kinderwyprawki.
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Pablo, przełam się i zajrzyj na kinderwyprawkę, a nuż się uda wyhaczyć kogoś o podobnych preferencjach wyjazdowych z tego tłumu? Wszakże kinderwyprawki nie są jedynie celem samym w sobie - taka integracja może potem zaowocować ciekawymi planami snutymi przy wieczornym ognisku...
Hmmm... tylko nie wiem czy aby na pewno ognisko będzie. :P

Następnym razem baza musi być na jakimś polu namiotowym w lesie nad jeziorem ;)

A co do grupowania - to na ostatniej kinderwyprawce przyczepkowcy stworzyli własny odłam, jako podróżujący innym stylem (od karmienia do karmienia ;) ) i całą resztę, która jechała luźną grupą :)

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Hmmm... tylko nie wiem czy aby na pewno ognisko będzie.
Za taką zniewagę organizatora, dostajesz żółtą kartkę oraz miejsce na namiot na mrowisku, kamieniach i szyszkach. :-[ jak znajdę czas to zadbam o komary!!!!!!!!

Ognisko i drewno będą na 100%. Dzisiaj rozmawiałem z leśnikiem. Sugerował 2 metry za 200zł. Myślę, że przy tak licznej ekipie uzbieranie do kapelusza 200 zł nie będzie stanowiło dużego kłopotu. Nie wiem ile wyniesie transport tego opału do ośrodka ale jestem w trakcie załatwiania czego s w rozsądnej cenie. Czy TY Tomzoo jako leśnik uważasz, że 2 metry starczą?



www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15523
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Starsi uczestnicy będą dłużej siedzieć przy ognisku, bo planuję zawitać późną porą w nocy z 18 na 19 czerwca?

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
Nie wiem czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć tobie na to pytanie bo na przykład mój 9 latek nie jest zarejestrowany na forum a zalicza się chyba jako starszy uczestnik...
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15523
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
Z 9-cio latkiem to już poważne konwersacje można prowadzić. Chodzi mi o to czy już będzie po północy całkowite zaciemnienie czy ktoś żyw będzie jeszcze?

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
2 metry na OGNISKO z pewnością starczą :) Generalnie +/- tyle schodzi przez ok. miesiąc regularnego palenia w kominku (zimą). ;)
Ale w 3-4 noce też damy radę.  :icon_twisted:

@ yoshko - słuchaj, to jest kinderwyprawka, jeśli o te sprawy chodzi, to co najwyżej można ustanowić kącik bezmleczny :P


Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19740
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Wiadomość usunięta.

Offline Mężczyzna yoshko

  • Administrator
  • Kto smaruje ten jedzie.
  • Wiadomości: 15523
  • Miasto: Strzelce Opolskie - Biała Podlaska
  • Na forum od: 11.06.2009
    • Blog Yoshkowy
@tomzoo, mi chodziło tylko o ludzi., bo jeśli wszyscy będę już spać to nie będę w ogóle jechał do Was i rozbije się w lesie. :)

Offline Mężczyzna tomzoo

  • Wiadomości: 1746
  • Miasto: Poznań / Niepruszewo
  • Na forum od: 19.08.2009
    • Moje zdjęcia
Przejazdem, Wilku, przejazdem :)

A Ty ponoć też się zarzekałeś, że na zlocie Cię nie będzie???

Jeżdżę szlakami, gdy mi z nimi po drodze...
Zdjęcia z moich wyjazdów i nie tylko    Trochę słowa pisanego

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
No i jednak jakiś solidny wycisk musi być,
Dam z Tomzem Pawłowi solidny wycisk przy ognisku... będzie musiał śpiewać piosenki przy moim akordeonie oraz spożywać produkty bezmleczne w dużej ilości przez wiele wieczornych godzin. A pamiętaj, że ludzie lasu (zwłaszcza w UA i RO, gdzie Paweł lubi się zapuszczać) liczą godziny na litry. I tym sposobem Paweł nie będzie musiał się zapuszczać w las, żeby spędzić kilka miłych godzin.

No nie mów Tomzoo, że Wilk jest na liście kinderwyprawki. Wilk w dziecięcej skórze???
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Offline PABLO

  • Wiadomości: 3696
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
post usunięty
« Ostatnia zmiana: 4 Lut 2017, 18:43 PABLO »

Offline Maciej Mężyński

  • Wiadomości: 324
  • Miasto: Kołobrzeg
  • Na forum od: 15.02.2011
    • http://www.rowerowewakacje.pl
... zrobilibyście kiedyś taką Kinderwyprawkę w normalnych warunkach - nocleg na dziko tam gdzie się dojedzie, normalna trasa, no i nie na północno zachodnich krańcach :-) Zapewniam Was, że dzieci dadzą radę!

PABLO

Dzieciństwo ma się jedno i szybko mija. Trzeba oddać dzieciom co dla dzieci czyli zabawę z rówieśnikami, nie ograniczać się tylko do krzakorów. Poza tym niech każdy bawi się tak jak lubi, ale żeby czegoś nie lubić trzeba choć raz spróbować (nie mówię tu o narkotykach czy innych oczywistych tematach). Dla mnie zlot czy kinderwyprawka w tłumie to nie turystyka tylko spotkanie towarzyskie. dzięki pierwszej kinderwyprawce poznałem dwa rowerowe małżeństwa z dziećmi, z którymi od 3 lat utrzymuję stały kontakt i zaczęliśmy razem jeździć z dziećmi właśnie w krzaki ( na przykład do Niemiec w listopadzie na małą kinderwyprawkę). Bez uczestnictwa w kinderwyprawce i poznania się na żywo, raczej nie zostalibyśmy znajomymi.


BTW - wbrew pozorom Rumuni znają umiar i nie piją tak jak u nas czy na Ukrainie. Nawet ci z lasu i ci od owiec.

Mam inne doświadczenia t pobytu w Rumunii poparte zdjęciami i relacjami świadków w postaci 10 osobowej grupy licealistów. Ale to nie ważne, różnie sie trafia i generalizowanie do niczego nie prowadzi. RO i UA są super...i tyle. Wątek mierzenia upływu czasu przez litry był raczej w kwestii humoru niż straszenia kinderwyprawką


A już ogniska z zakupionego drewna to nawet moja wyobraźnia nie jest w stanie sobie wyobrazić :-)

Oczywiście możemy wszyscy ruszyć z siekierami na pobliski park i udowodnić sobie i światu, że damy radę. Ale przy masowych imprezach tego typu (60 osób), zwłaszcza z dziećmi, i w mieście (nocleg jest w środku miejscowości) nie widzę łatwiejszego rozwiązania niż zakup opału u leśnika.


... tyle, że ja się bardzo nieswojo czuję na wszelkiego rodzaju agroturystykach, campingach, itp

ja też. Uwierz mi. przez rok jechałem z rodziną po Europie rowerami i jedynie 3 noclegi spędziliśmy w komercyjnych miejscach typu pole namiotowe. Wszystkie inne noclegi w krzakach, na dziko i bez kupowania opału u leśnika. W przypadku kinderwyprawki trzeba pójść na ustępstwa. Wszak to tylko 3 noce. Jednak warto się przełamać bo jak pisałem wcześniej dzieci na tym korzystają i jeżeli stracisz nadzieję, w wiele spraw o których piszesz to pozostaje tobie tylko współczuć, Paweł.


Let the peace (and hope) be with you...

« Ostatnia zmiana: 5 Cze 2014, 12:22 Maciej Mężyński »
www.rowerowewakacje.pl
Rowerowe wyprawy z małymi dziećmi, grupami młodych ludzi i w ogóle o wakacjach na rowerze.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum