Autor Wątek: Przepisy i dylematy drogowe  (Przeczytany 35879 razy)

Offline Mężczyzna zly-sze

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Przepisy i dylematy drogowe
« 16 Paź 2019, 20:41 »
Kurtka:
§ 40.23) 1. Umieszczone na jednej tarczy symbole znaków C-13 i C-16 oddzielone kreską poziomą oznaczają, że droga jest przeznaczona dla pieszych i kierujących rowerami. Kierujący rowerami są obowiązani do korzystania z tak oznakowanej drogi, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym oni poruszają się lub zamierzają skręcić. Ruch pieszych i rowerów odbywa się na całej powierzchni tak oznaczonej drogi.

DROGA, nie jezdnia, nie chodnik, nie droga dla pieszych, nie droga dla rowerów, nie torowisko, DROGA!

Definicja DROGI:
droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;

Czy ja śnię?

Online Mężczyzna KMarcel

• Miasto: Olsztyn
  • Na forum od: 13.06.2012
« 17 Paź 2019, 09:26 »
Nie śnisz  ;D
Ale jak Ci mało, to możesz też rozłożyć na czynniki pierwsze definicję drogi. I napisz co Ci wychodzi?

Offline Mężczyzna 365

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
« 17 Paź 2019, 12:27 »
Sprawa znalazła swój finał - przynajmniej częściowy. Nie dostałem żadnej odpowiedzi z urzędu ale... coś musiało być na rzeczy bo znak zmienił swoje miejsce. Z tej perspektywy czuję się usatysfakcjonowany ponieważ teraz nie ma już wątpliwości, którędy mają poruszać się rowerzyści, a czy przestawienie znaku było konieczne? Nasze prawo jest tak zagmatwane, że lepiej jak coś (choćby jeden znak) jest jasne i klarowne, a nie pozostawia pola do przypuszczeń.
Paweł.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
« 17 Paź 2019, 14:24 »
Nie dostałem żadnej odpowiedzi z urzędu ale... coś musiało być na rzeczy bo znak zmienił swoje miejsce.

No i prawidłowo ;]
Zawsze jeszcze mogli ustawić ten znak pomiędzy poszczególnymi kolorami kostki ;P

Offline Mężczyzna hansglopke

• Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
« 17 Paź 2019, 18:43 »
Znak przestawił. A co ze słupami przy Piłsudzkiego w Poznaniu?  Nikomu nie przeszkadzają?
Lepiej wygodnie siedzieć na rowerze i przerzucać biegi, niż przed telewizorem kanały.

Offline Mężczyzna 365

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
« 17 Paź 2019, 22:16 »
Nie wiem, nie byłem, nie znam się, a w ogóle to zarobiony jestem. ;)
Jakiś konkret?
Paweł.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum