Forum :: podrozerowerowe.info :: wyprawy, trasy, sprzęt

Sprzęt, ekwipunek i odzież => Osprzęt => Inne akcesoria i narzędzia => : zly-sze w 22 Lut 2020, 18:50

Tytuł: Końcówka do pompki stacjonarnej
: zly-sze w 22 Lut 2020, 18:50
Całe życie walczę z jakąś niemądrą końcówką do pompki (chodzi o pompki stacjonarne). Tu posyczy, tam posyczy, samochodowy wentyl nie chce schodzić i podczas ściągania połowa powietrza wylatuje. Presta przepuszacza. denerwuje się tylko. Różne końcówki próbowałem. Macie coś sprawdzonego, wygodnego i pompującego zarówno samochodowe jak i presta?
Tytuł: Odp: Końcówka do pompki stacjonarnej
: Borafu w 22 Lut 2020, 20:16
Hmm...
Albo masz pecha albo ciężką rękę.
Kupiłem pompkę z Lidla, po 5 latach pękła końcówka, kupiłem inna na allegro i od 4 lat działa bez problemu. Ta od samochodu ma chyba że 35 lat i też bez problemu (tylko presty nie obsługuje)
Tytuł: Odp: Końcówka do pompki stacjonarnej
: 4gotten w 22 Lut 2020, 21:05
Od ok. ośmiu lat używam pompki Author Turbo z taką końcówką https://pl.author.eu/akcesoria/pompki/akcesoria/author-valve-head-dualhead-2-ua18191054 (https://pl.author.eu/akcesoria/pompki/akcesoria/author-valve-head-dualhead-2-ua18191054) Bezproblemowo pompuję zarówno dętki z zaworem auto jak i presta.
Tytuł: Odp: Końcówka do pompki stacjonarnej
: WujTom w 22 Lut 2020, 21:08
Tu masz trochę taniej:
https://www.decathlon.pl/uniwersalna-gowica-do-pompki-rowerowej-id_4413670.html
Działa  bez problemu ze starą pompką z Lidla.
Tytuł: Odp: Końcówka do pompki stacjonarnej
: worek_foliowy w 23 Lut 2020, 01:03
Mnie dobrze działa taka za dolara z Aliexpress

#Aliexpress US $1.07  33%OFF | Bicycle Pumping Parts Accessories Bike Valve Converter Adapter Pump Nozzle New
https://a.aliexpress.com/_UaWv7

Mam ją chyba w pomoce Beto - oryginalna padła. Zdaje się, że pompki mają takie same rurki, więc końcówki powinny być uniwersalne.
Tytuł: Odp: Końcówka do pompki stacjonarnej
: zly-sze w 23 Lut 2020, 11:14
Jak nie macie problemów, a ja od lat się w... denerwuję przy każdym pompowaniu?
Wypróbuję wszystkie.