Autor Wątek: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!  (Przeczytany 4319 razy)

Offline Mężczyzna chesteroni

  • Wiadomości: 673
  • Miasto: Toruń
  • Na forum od: 14.07.2012
Odp: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!
« 14 Mar 2013, 22:16 »
To może i ja się wypowiem :)

Swego czasu kupiłem Panasonic Lumix DMC-FZ-50. Na ów czas chyba jeden z najlepszych kompaktów, super optyka itp. I faktycznie tak jest, robi rewelacyjne zdjęcia, ale... waży i zajmuje miejsce.
Mam małe dziecko i nie bardzo mam ochotę taszczyć wszędzie klocka by zrobić fotki ze spaceru. Jest to upierdliwe i przyciąga niepotrzebnie uwagę (i ma parę innych wad związanych z rozmiarem i wagą).
Nie tak dawno kupiłem więc małego kompakta Panasonic Lumix DMC-FZ-25. Zdjęcia robi podobno nawet lepsze niż model FZ-30, za to nie ma prądożernego ekranu dotykowego i zbędnego mi GPS-a.
Jestem dość zadowolony ze zdjęć, choć mógłby sobie odrobinkę lepiej radzić w ciemnych warunkach. Brakuje mi tylko dwóch rzeczy w nim: RAWów oraz nagrywania zdjęć z dźwiękiem.
Mimo wszystko polecam go jako rozwiązanie na rower bo ma chyba wszystko, co mieć powinien aby zrobić ładne zdjęcia z wycieczek.

Offline Mężczyzna urko

  • Wiadomości: 90
  • Miasto: KPN
  • Na forum od: 09.01.2011
Odp: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!
« 21 Mar 2013, 18:28 »
Interesuję się fotografiką od kilkunastu lat, muszę przyznać, iż z nastaniem ery cyfrowej nieco obraziłem się na moje stare hobby i jeszcze do niedawna pomykałem z Nikonem FM 2n i trzema stałkami, w tym także na wycieczki rowerowe, pykając slajdy. Miałem, a właściwie mam, od chyba 7 lat cyfrówkę, starego poczciwego Lumixa LX 2. Kiedy zacząłem czytać niniejszy wątek z nutą lekkiej wyższości zapoznawałem się z tekstami zwolenników mega zoomów, myśląc sobie "co Wy wiecie o fotografowaniu"  ;) aż do wczoraj, kiedy to sobie pomyślałem, a może warto spróbować. Wszak nigdy czegoś takiego nie miałem, reasumując nabyłem wymienianego przez kogoś z Was Soniaka HX 20V i jestem zachwycony, absolutną małpowatością, zwalniającą w wielu wypadkach od myślenia o nastawach, pozwalającą skupić się na kadrze. Fascynujący jest zoom 25-500 mm, dobrze działająca stabilizacja i przyzwoita, a nawet więcej niż przyzwoita jakość zdjęć, jak na potrzeby domowych prezentacji na ledowym telewizorku. Cena absolutnie do zaakceptowania, zwłaszcza w systemie 10 x 0 %. Oczywiście nie jest to jakość lustrzanki ale też uświadomić sobie trzeba jak wysokie byłyby koszta body i przyzwoitych obiektywów dających krotność zbliżoną do tegoż Sony, o gabarytach sprzętu nie wspominając. Ponadto nie jestem w stanie sobie przypomnieć, czy w ciągu dwóch ostatnich lat zdarzyło mi się wydrukować jakąkolwiek cyfrową fotkę. W każdym razie dzięki za wątek, który tak udanie pozwolił mi się rozwinąć ;) Aparat szczerze polecam, każdemu kto chce robić fajne foty, bez konieczności czucia się przy tym kreatywnym artystą fotografistą :)

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2799
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!
« 20 Mar 2015, 19:00 »
Mam możliwość kupna Lumixa DMC-FZ200 za 1000 zł.
Aparacik prawie nówka (kilkaset zdjęć). Z pewnej ręki.
Brać to cudo?
Jakieś mega hiper foty mnie nie interesują. Chcę najzwyklej w świecie robić przyzwoite zdjęcia na własny użytek.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Drzewo

  • Wiadomości: 1619
  • Miasto:
  • Na forum od: 16.09.2014
Odp: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!
« 22 Mar 2015, 10:00 »
Drogo skoro nowy kosztuje 1300zł. Ale jeśli w dobrym stanie to może i się opłaca. Ja przerobiłem 3 Lumixy i jestem więcej niż zadowolony. Na pewno nie będzie to chybiony zakup. Zresztą popatrz sobie w sieci jakie to zdjęcia robi. Jakość samego aparatu na pewno będzie OK.

Offline Mężczyzna ralfbutton

  • Wiadomości: 82
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.03.2012
Odp: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!
« 22 Mar 2015, 13:26 »
Za tą kasę lepiej szukać np Olympusa xz2
O np ten http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=95917
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2015, 13:32 ralfbutton »

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2799
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: Aparat typu Ultrazoom - PILNE!!!
« 23 Mar 2015, 19:51 »
Dzięki za odp.
Na razie się wstrzymam. Rzecz nie jest pilna, a aparat mi nie ucieknie.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum