Autor Wątek: PKS Przemyśl - Czerniowce  (Przeczytany 980 razy)

Offline Mężczyzna Ricardo

  • Wiadomości: 812
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
PKS Przemyśl - Czerniowce
« 20 Lip 2012, 12:55 »
W rozkładzie jazdy PKS-u Przemyśl jest połączenie Przemyśl - Czerniowce. Jechał ktoś może ostatnio tą trasą na Ukrainę ? Jak z przewozem roweru, kierowcy nie robią problemu? Podobno kursy są obsługiwane przez przewoźników ukraińskich i bilet można kupić dopiero jak autobus przyjedzie. Wszelkie info o sposobach dojazdu w okolice granicy z Rumunią lub do Rumunii mile widziane. Połączenie do Suceavy chyba nie jest reaktywowane ?
Ricardo

Offline Mężczyzna furman

  • Wiadomości: 2238
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Odp: PKS Przemyśl - Czerniowce
« 23 Lip 2012, 07:29 »
Jechałem w 2008 roku, w czerwcu. Typowy ukraiński autokar gruchot, sporo handlarzy z towarem poupychanym gdzie się da. Kierowca początkowo nie chciał wziąć rowerów ale skusił się na dodatkową gratyfikację i rowerku wylądowały na tylnej kanapie. Zależy od szczęścia, w sezonie wakacyjnym może być problem z pakowanie sprzętu.
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Mężczyzna Ricardo

  • Wiadomości: 812
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
Odp: PKS Przemyśl - Czerniowce
« 26 Lip 2012, 09:47 »
Wycieczka rusza w sobotę 28 lipca. Trasa http://www.tinyurl.pl?T7lzdQPU
Ze względu na spore dzienne przebiegi nie planujemy zwiedzania, ale może są przy planowanej trasie jakieś obiekty z listy TOP10 przewodników które warto zobaczyć w kwadrans, pół godziny? Wyguglałem "wesoły cmentarz" na trasie, może ktoś podrzuci coś jeszcze. Jak wygląda sprawa jakości tych dróg, da się jechać na oponach szosowych (slicki 1,1-1,4 cala) czy zakładać normalne mtb 2 calowe ? Może warto w którymś miejscu zmienić przebieg trasy, ale nie wydłużając jej. Są jakieś problemy z przejazdem rowerem na granicy rumuńsko-węgierskiej w Satu Mare?

yoshko: poprawiłem link
« Ostatnia zmiana: 26 Lip 2012, 11:38 yoshko »

Offline Kobieta martwawiewiórka

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6394
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 17.08.2009
Odp: PKS Przemyśl - Czerniowce
« 26 Lip 2012, 11:35 »
popraw link, nie podlinkowała sie całość;

Są jakieś problemy z przejazdem rowerem na granicy rumuńsko-węgierskiej w Satu Mare?

żadnych;

ta trasa którą pokazałeś (jeżeli chodzi o Rumunię) nie wymaga opon mtb i można założyć te o jakich piszesz, jakość drogi jest tam dobra/bardzo dobra (w  2009 przynajmniej taka była)

jeżeli by wybrać trochę inną trasę (we fragmencie)
czyli:Rădăuţi - Suceviţa - Moldoviţa - Ciumarna - Sadova - Iacobeni - Ciocăneşti - Cârlibaba - pasul Prislop - Borşa ;
to możecie zaliczyć dwa malowane monastyry ( Suceviţa i Moldoviţa - no albo jeden z nich np.;)) i przełęcz (zaznaczyłam zmianę) - ale to jak chcecie.

Wesoły Cmentarz bardzo sie uturystycznił (pewnie teraz to juz w ogóle) - ale cały czas jestem zdania, że warto i tak go zobaczyć, bo jest unikalny i wyjątkowy, no i po prostu ładny.

« Ostatnia zmiana: 26 Lip 2012, 11:44 martwawiewiórka »
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna chesteroni

  • Wiadomości: 673
  • Miasto: Toruń
  • Na forum od: 14.07.2012
Odp: PKS Przemyśl - Czerniowce
« 27 Lip 2012, 21:33 »
Gorąco zachęcam do wspomnianej wyżej trasy. Przełęcz Ciumarna wcale taka marna nie jest  ;D, a ja na szczycie w czasie odpoczynku miałem zabawną przygodę - podjechał busik pełen cyganek, które porywały ludzi do tańca, a po pięciu minutach pojechały dalej  :o
A oba monastery warto zobaczyć, choć Mołdowita jest większa, ładniejsza i bardziej znana - w razie braku czasu jedźcie tam :)

Offline Mężczyzna Ricardo

  • Wiadomości: 812
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.05.2011
Odp: PKS Przemyśl - Czerniowce
« 28 Lip 2012, 10:27 »
Autobus nie przyjechał. Jedziemy z Przemyśla na rowerach do Lwowa. Może będzie jakiś pociąg do Czerniowcow. Prośba: mógłby ktoś sprawdzić pociągi Lwów> Czerniowce od godz.15 i wrzucić  w temat ?

Offline Mężczyzna chesteroni

  • Wiadomości: 673
  • Miasto: Toruń
  • Na forum od: 14.07.2012
Odp: PKS Przemyśl - Czerniowce
« 28 Lip 2012, 12:51 »
Nie znam języka, ale znalazłem stronę kolei ukraińskich (dzięki euro jest nawet angielskojęzyczna wersja). Na tej stronie w interfejsie angielskojęzycznym nie udało mi się wyklikać połączenia, ale po przełączeniu na ukraiński i skopiowaniu z wikipedii nazw tych miast pisanych cyrylicą dostałem:
№ поїздаЗвідки / КудиДатаЧасТривалістьВільних місць
608ЛЛЬВІВ
ЧЕРНІВЦІ
Відправлення субота, 28.07.2012
Прибуття субота, 28.07.2012
17:12
22:50
5:38Купе 44
Плацкарт 68
Загальний 5

Za "moich" czasów pociągów było kilka i ja wybrałem ten szybszy, ale on jechał o ok. 22 i byłem na miejscu ok. 3-4 rano.
Nie mam pojęcia, jak z przewozem rowerów, mi bilet kupowała ukrainka poznana w pociągu z Mościsk do Lwowa, która trochę znała polski. Obecnie widzę że się trochę zmieniło więc miłego rozkminiania ;-)
Acha - może to głupie, ale pamiętajcie o strefie czasowej - w UA i RO jest o godzinę inna niż w PL :-)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum